ŞEHİT YAKINLARINA VE GAZİLERE DEVLET ÖVÜNÇ MADALYALARI TAKDİM EDİLDİ - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ŞEHİT YAKINLARINA VE GAZİLERE DEVLET ÖVÜNÇ MADALYALARI TAKDİM EDİLDİ

Bu haber 18 Eylül 2020 - 10:02 'de eklendi ve 614 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Balıkesir’de bulunan şehitlerin yakınlarına ve kahraman gazilere, Devlet Övünç Madalyaları ve Beratlarının Tevcihi Töreni gerçekleştirildi.
Törene Vali Hasan Şıldak’ın yanı sıra Balıkesir Milletvekilleri Belgin Uygur, Yavuz Subaşı ve Fikret Şahin, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hv. Plt.Tuğg. Kemal Turan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Alpaslan Kaplan, Balıkesir 1. İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Hastaoğlu, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Tarık Hekimoğlu, şehit aileleri ve gaziler katıldı.
Vali Şıldak, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende yaptığı konuşmada; “Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından tevcih edilen Devlet Övünç Madalyası ve Beraatlarının takdimini gerçekleştireceğiz. Bu sade törene teşriflerinizle bizleri onurlandırdınız. Böylesine anlamlı bir günde duygularınızı aynen yaşadığımızı belirtmek istiyorum. Şehitlik kelimelere sığmayacak derecede ulvi anlamları olan en değerli varlığımızdır. Sürekli gönlümüzde yaşattığımız şehitlerimizin, bize emanet olan siz değerli ailelerine her zaman gönül bağıyla bağlıyız. Her vesile ile yanınızda olan tarifsiz bir duygu seliyle sizleri kucaklayan Devletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiriyle bu madalyaları sizlere tevcih ediyor. Bu vesile ile Devletimizin sizlere olan minnet borcunu ifade etmek istiyor, bu vesile ile bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Şehitlerimiz gibi şehadet yolunda yürüyen Gazilerimize ve onların kıymetli ailelerine de saygılarımı, şükranlarımı iletiyorum.” diye konuştu.
Konuşmalarının ardından Vali Şıldak; Şehit J. Asb. Üçvş. Ferruh Kulaoğlu’nun Kızı Merve Kulaoğlu’na, Şehit J. Asb. Çvş. Niyazi Elçin’in oğlu Metehan Elçin’e, Şehit Uzm. J. IV. Kad. Çvş. Göksel Koç’un Kızı Sıla Koç’a, Şehit Uzm. J. IV. Kad. Çvş. Serdal Güneş’in kızı Buğlem adına anne Sevilay Güneş’e, Şehit J. Uzm. Çvş. Okan Dinçer’in babası Tezcan Dinçer’e, Şehit Piyade Er Orhan Faruk Baytekin’in babası Zeki Baytekin’e, Şehit Özel Harekât Polisi Zekeriya Bilgen’in oğlu Yunus Emre Bilgen’e, Şehit Polis Memuru Ekrem Dereli’nin Kızı Fatma Betül Dereli’ye, Gazilerimiz J. Astb. Üçvş Murat Dağlı, J. Uzm. Çvş. Nuri Özkal ve Uzm. Çvş. Gökhan Yazak’a Devlet Övünç Madalyaları ve Beraatlarını takdim etti.

Vali Şıldak ve Protokol Mensupları tören dolayısıyla bir araya geldiği şehit aileleri ve gaziler ile yakından ilgilenerek kapılarının her zaman açık olduğunu dile getirdiler.

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.