SARIALTIN:YEŞİLİ OLMAYAN MAHALLEYİZ - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

SARIALTIN:YEŞİLİ OLMAYAN MAHALLEYİZ

Bu haber 20 Kasım 2020 - 9:45 'de eklendi ve 1.949 kez görüntülendi.

 

Paşakent Muhtarı Nurten Sarıaltın, Bandırma’nın en yoğun kentleşmenin yaşandığı Paşakent Mahallesinin yeşili olmayan bir mahalle konumuna geldiğini belirtti.

Şehir Gazetesine konuşan Paşakent Mahallesi Muhtarı Nurten Sarıaltın “Bandırma’da yapılaşmanın en yoğun yaşandığı mahallerden biriyiz. Mahallede yapılaşma arttıkça yeşilimiz de aynı oranda azalıyor. Kaldırımlara ağaç dikilmesi kaldırımlarda bozulmaya neden olduğu için ağaçların dikimi konusunda sıkıntılar yaşanıyor. Yollarımız bir yandan onarılırken diğer yandan yeni yapılar yüzünden tekrar kazılıyor. Yollar kazılınca kaldırımların yapımını da gerçekleştiremiyoruz.

Mahallemizde büyük sorunlar yaşamıyoruz. Toplu Ulaşımlarda sıkıntımız yok. Hem Ulaşım AŞ’nın araçları hem de dolmuş taksi araçlarımız ulaşımımızı sağlıyor. Sağlık Ocağımızda 8 doktorumuz mevcut, Paşabayır Mahallesi ile ortak kullandığımız sağlık Ocağımız şu an için yeterli oluyor. Ancak yeni yapılaşmalar nedeniyle Paşakent Mahallesinin nüfusu artıyor. İleri bir tarihte sağlık Ocağı olarak gözüken araziye yeni bir Sağlık Ocağı yapılma ihtiyacı doğacak diye düşünüyoruz. Çöp konteyneri zamanla yıpranıyor. Bandırma Belediyesi sırayla çöp konteynerini yeniliyor.

Mahallemizde yeni bir Kültür Merkezi inşaatı devam ediyor. Şimdi mahallede toza neden olsa da vatandaşlar bu Kültür Merkezinin tamamlandığında mahallemize değere katacağının da farkındalar. Bu yüzden tozlanma konusunda şikayetler almıyoruz.”

KAPALI PAZARYERİNE İHTİYACIMIZ VAR

Paşakent Mahallesi olarak kapalı bir pazaryerine ihtiyaçları olduğunu belirten Muhtar Nurten Sarıaltın “Mahalleye en yakın semt pazarı Paşabayır mahallesinde kurulan Perşembe Pazarı. Vatandaşlar o pazara ulaşmakta bile zorluk çekerken şimdi o semt pazarını da kapatılacağı konusu gündeme geliyor. Öyle olursa Paşakent mahallesi sakinleri Kapalı Pazaryerine iki dolmuşla ulaşabilecek. Bu da bir yandan ekonomik olarak zorluklara neden olurken diğer yandan yaşlı vatandaşların o pazara gitmeleri konusunda sıkıntılara neden olacak. Paşakonak Mahallesi ile ortak kullanacağımız kapalı Pazaryerine ihtiyacımız var. Bu konuda siyasilerin verdiği sözü tutmalarını bekliyoruz.

MUHTARLIK SEYYAR KÜTÜPHANEMİZ OLDU

Paşakent Mahallesinin Muhtarlık binasını adeta seyyar bir kütüphane haline getirdik. Okunmuş kitapları muhtarlık binasında topluyoruz. Herkes gelip istediği kitabı alıp evinde okuyabiliyor. Özellikle kullanılmamış test kitapları öğrenciler için büyük avantaj sağlıyor. 2. El kıyafetleri de topluyoruz. İhtiyacı olan vatandaşlar gelip muhtarlık binasından ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Çocuklar içinde oyuncak topluyoruz. “Dedi.

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.