SARI: YAŞANILAN BU YIKIM, BU TALAN, BU KATLİAM İLK DEĞİL

SARI: YAŞANILAN BU YIKIM, BU TALAN, BU KATLİAM İLK DEĞİL

ABONE OL
3 Ağustos 2023 10:03
SARI: YAŞANILAN BU YIKIM, BU TALAN, BU KATLİAM İLK DEĞİL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy’deki ağaç katliamına karşı vatandaşların ve çevrecilerin başlattığı direnişe destek verdi. CHP’li Sarı, Akbelen’den seslenerek, “Halkımızı, toplumumuzu, geleceğimize dair duyarlılığı olan her vatandaşımızı bu mücadeleye ortak olmaya, bulunduğu noktadan bu direnişe destek vermeye davet ediyorum. Bunu hep birlikte çözebiliriz. Bunu hep birlikte aşabiliriz. Bu direnişi Türkiye’nin dört bir köşesinden bir çığlık olarak yükseltmek zorundayız” dedi.

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy’deki direniş 10’uncu gününde de sürdü. Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy’de iki termik santral için maden ocağı açılmak istenen Akbelen Ormanı’ndaki yıkımın engellenmesi için süren direnişe CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı destek verdi. Meclis’i olağanüstü toplantıya çağırdıklarını, Dalı günü Akbelen Ormanı gündemiyle toplanılacağını söyleyen CHP’li Sarı, şunları söyledi:

“Ormanlık alan tam anlamıyla yok edilmiş durumda. Burada da rant uğruna, para uğruna yandaş firmalara destek olabilmek adına her bir değerimiz yok ediliyor. Ormanlarımız, toprağımız, suyumuz, ülkemizin her bir değeri acımasız bir şekilde yok ediliyor. Burada yaşanan, ekonomik soykırımın ağır faturasıdır! Bu ağır faturayı vatandaşlarımızla birlikte ödüyoruz. Yaşanılan bu yıkım, bu talan, bu katliam ilk değil sonda olmayacak! Çünkü iktidardakiler yapmış oldukları bu yıkımın, ekonomik soykırımın faturasını bize ödetiyorlar. Hep birlikte dur demezsek, bir arada olmazsak, bu sürece direnmezsek yaşayacak bir karış toprağımız dahi kalmayacak.”

CHP’li Serkan Sarı, duyarlı olan tüm kesimleri direnişe destek vermeye davet ettiğini belirttiği çağrısında, “Halkımıza, toplumumuza, geleceğimize dair duyarlılığı olan her vatandaşımızı bu mücadeleye ortak olmaya, bulunduğu noktada bu direnişe destek vermeye davet ediyorum. Bu direnişi Türkiye’nin dört bir köşesinden bir çığlık olarak yükseltmek zorundayız” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.