RÜZGAR ENERJİ SANTRALİNİ ZİYARET EDİP, YERİNDE İNCELEDİLER

RÜZGAR ENERJİ SANTRALİNİ ZİYARET EDİP, YERİNDE İNCELEDİLER

ABONE OL
1 Ağustos 2023 18:53
RÜZGAR ENERJİ SANTRALİNİ ZİYARET EDİP, YERİNDE İNCELEDİLER
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SEDAŞ, Akkök Holding’in enerji grup şirketleri tarafından yürütülen Kadın Enerjisi projesinin “Next” programı çerçevesinde bu yıl ikinci saha ziyaretini gerçekleştirdi. 26 öğrenci, SEDAŞ tarafından düzenlenen gezi ile Akenerji’nin Uluabat Hidroelektrik Santrali’nde ve Ayyıldız Rüzgâr Enerji Santrali’nde enerji üretimini yakından inceleme fırsatı yakaladı.
Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (SEDAŞ) “Kadın Enerjisi – Next” programı ikinci saha buluşması gerçekleştirildi. Projeye katılan 26 kız öğrenci, Akenerji’nin Balıkesir Bandırma’da bulunan Ayyıldız Rüzgâr Enerji Santrali ve Bursa’da bulunan Uluabat Hidroelektrik Santrali’ni ziyaret etti. İnsan kaynakları ve teknik alanlardaki eğitici ve eğlenceli sunumlarla başlayan gezide öğrenciler, sektör ile ilgili farklı konularda bilgilendirildi.
Holdingin enerji grubu çalışanlarının kız çocukları ile başlayan projeye bu yıl bölge meslek liselerinde eğitim alan kız öğrenciler de dahil olmuştu. Öğrenciler saha turu boyunca yenilenebilir enerji üretimi ve hidroelektrik santrali enerji üretimi süreçlerini yerinden takip etti. Ayyıldız Rüzgâr Enerji Santrali ve Akenerji Uluabat Hidroelektrik santrali eğitici gezisi sonrası çocuklar, santralde görev yapan kadın mühendislerin sunum ve konuşmaları ile enerji sektörünü yakından tanıma fırsatı yakaladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.