RÜYAMDA SEÇİMİ KİMİN KAZANACAĞINI GÖRDÜM

RÜYAMDA SEÇİMİ KİMİN KAZANACAĞINI GÖRDÜM

ABONE OL
29 Mart 2024 11:03
RÜYAMDA SEÇİMİ KİMİN KAZANACAĞINI GÖRDÜM
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gördüğüm rüyalar Bandırma’da viral olunca seçim sürecinde birçok kişi Bandırma’da hangi adayın başkan seçileceği noktasında rüyamı beklediklerini ifade etmişti. Sizlerde takdir edersiniz ki, ısmarlama rüya görmek pek de olası değil. Ancak itiraf edeyim ki bazı geceler üstümü açık bırakarak seçilecek başkanı görmek istemiştim. Lakin bir türlü o başkanı rüyamda görememiştim. Artık ben bile kendimden umudu kestiğim bir gece ansızın seçimler rüyama dahil oluverdi.

Yok, hemen Bandırma’da hangi parti ya da hangi aday kazanıyor sorusunu sormayın. Zira kazanacak adayı çok net göremedim. Rüyamda  çok tatlı bir huşu içinde Bandırma’yı gözlerim açıkçasına seyreder gibi izledim. Cumhuriyet Meydanında çok büyük ve coşkulu bir kalabalık vardı. Özellikle bizim kuşağın insanları gözyaşları içinde birbirlerine sarılıyorlardı. Onlara yaklaşarak nedir bu sevincin nedeni diye sorunca yaşıtım biri bana dönerek “ Arkadaşım uzayda mı yaşıyorsun. 70 yıllık hasretimiz sona erdi, Bandırma il oldu.” Dedi. Öylesine şaşırdım ve sevindim ki hemen kalabalığa bağırarak üçlü çektirdim. O arada da kimin başkan seçildiğini anlamaya çalışıyorum. Kalabalığın içinde kronikler çıkıp Atatürk Caddesine doğru koşmaya başladılar. Özgün’e nereye koşuyorsunuz diye seslendim. O da adeta azarlar tonuyla “ Nereye koşacaz abi yeni stadın açılışı var oraya koşuyoruz.” Deyince bende şuursuzca koşmaya başladım. Hep beraber yeni stadın açılışı yaptık.

Bir başka kalabalık Edincik tarafındaki yeni Şehir Hastanesinin açılışını grçekleştiriyordu. Sonunda Bandırma hak ettiği Şehir Hastanesine kavuştu diye düşündüm. Cin Çukuru yenilenmiş. Kültür Merkeziyle, 2 katlı otoparkıyla, yaşam alanlarıyla, spor sahalarıyla bambaşka bir yer olmuştu Cin Çukuru!!! Çevre yolu tamamlanmış. Kamyonlar ve TIR’lar hiç kente girmeden geçiyordu. Hastane Üniversite Kavşağı tamamlanmış, trafik hiç sıkışmadan akıyordu. Livatya’ya anfi tiyatro yapılmış, Miilet Bahçesi bitirilmiş. Bandırmalıların artık nefes alabilecekleri alanlar oluşmuştu!!! Rüyamda bile oğlum Cemal bu kadar yatırım rüyada bile olmaz dememe kalmadan bir baktım ki, sahil yolu Sahil Yenice’ye kadar uzatılmış. Kumsallar denize giren insanlar tarafından doldurulmuş. Bandırma’nın denizi tertemizdi. O an çocukluğumdaki Livatya’yı görüverdim. Bandırma’nın yolları yenilenmiş, kaymak gibi asfaltta arabalar yağ gibi kayıyordu. Katlı otoparklar hizmete girmiş Bandırma’da otopark sorunu kalmamış!!! Sahil Bandı’ndan başlayan bir raylı sistemimiz bile olmuş! Bir anda Son Kurşun Anıtına gözüm takılıyor. O projede tamamlanmış. Bandırma yepyeni bir çehre kazanmıştı. Çanakkale Şehitliğine gidenler Bandırma’ya uğrayarak Kurtuluş Savaşında son kurşunun atıldığı yeri görmek için sıraya giriyorlardı.

Tüm bu güzellikleri gördükten sonra rüyamda dedim ki, Cemal’im kimin başkan olduğunu görmek artık çok önemli değil. Bandırma bu kadar hizmeti ve yatırımı almış ise kazanan Bandırma Partisi olmuş. Varsın seçimi kim kazanırsa kazansın. Yeterki seçimi kazananlar seçim öncesi verdikleri sözleri tutsunlar diye edebiyat parçalarken, eşim Hülya Kalk Cemal Sahur vakti diyerek beni uyandırdı. Sahuru yaptıktan sonra tüm hızımla kavgamızın kenti Bandırma’nın yaşadığı güzellikleri tekrar görmek için uyumaya çalışsam da olmadı. Sabaha kadar özlemini duyduğumuz güzel Bandırma’nın hayaliyle yatakta döndüm durdum.

Acele etmeyin 31 Mart gecesi Bandırma’da hangi adayın kazandığını sizlere söyleyeceğim. O vakte kadar hoşçakalın, güzellikler içinde kalın……

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.