REKTÖR BUZ LİSE ÖĞRENCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

REKTÖR BUZ LİSE ÖĞRENCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

ABONE OL
7 Şubat 2024 11:31
REKTÖR BUZ LİSE ÖĞRENCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Boz, “Kariyer Rotası: Üniversite Tercihinde Geleceği Planlama” temalı seminerde Enerjisa Bandırma Fen Lisesi ve Ali Öztaylan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle buluştu.

Öğrenci Yaşam Merkezi Gri Salon’da gerçekleşen seminere Rektör Yardımcısı ve aynı zamanda Mühendislik ve Doğa Bilimleri Dekan Vekili Prof. Dr. Feyzullah Temurtaş, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serap Palaz Çakır ve Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Çağdaş Aktan konuşmacı olarak katıldı. Seminere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Serel, Genel Sekreter Vekili Faruk Küçük ile akademik ve idari personel de katıldı.

Konuşmasına gençlerle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek başlayan Rektör Prof. Dr. İsmail Boz, üniversite tercihi ve meslek seçimi konularında öğrencilere bilgi ve deneyimlerini paylaştı. Seçtikleri mesleklerin hayatlarının devamını büyük ölçüde etkileyeceğini belirten Rektör Buz, öğrencilere gelecekleri için hedef belirlemeleri tavsiyesinde bulundu. Seminerde kendi eğitim ve meslek hayatından örnekler de paylaşan Boz, soru cevap bölümünde öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtladı.

Seminer sonrasında öğrenciler, Öğrenci Yaşam Merkezi Fuaye Salonu’nda Araştırma Görevlilerine bölüm ve programlar hakkında sorularını yönelttiler.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.