REKLAM KOKAN ZİYARETLER - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

REKLAM KOKAN ZİYARETLER

Bu haber 28 Ağustos 2020 - 16:21 'de eklendi ve 2.300 kez görüntülendi.

Milletvekillerimizin Bandırma’ya yaptıkları ziyaretlerde çoğu zaman bir samimiyetsizlik hissetmişimdir. Zoraki tokalaşmalar, gülümsemeler, hal hatır sormalar, bitse de bir an önce gidelim havası beni rahatsız etmiştir. Kuşkusuz her vekil için bunu söylemek pek olası değil. Yasak savma amacıyla değil, gerçekten Bandırma’ya katkı yapmak, vatandaşların sorunlarını dinlemek ve mensubu oldukları partilerine faydası olacak ziyaretleri gerçekleştiren vekillerimizi de Bandırma’da gördük. Siyasi partilerin teamülleri gereği kenti ziyaret edecek milletvekillerinin programlarını o partinin ilçe başkanı yapar. Gelen ziyaretçiler İlçe başkanının programına uyarlar. Her ziyaret o parti için kazanılan bir oy, bir mevzi olmalıdır diye düşünüyorum.
CHP Balıkesir Milletvekilimiz Fikret Şahin hafta içinde Bandırma’yı ziyaret etti. Milletvekillerinin paylaştıkları kentler içinde Bandırma olmadığı için Fikret Şahin Beyi Bandırma’da sık görmeyiz. CHP İlçe teşkilatından gelen programı görünce bu ziyaretin sadece Bandırma’da basına fotoğraf vermek amacıyla yapıldığı kanısına vardım.
Neden mi?
Hadi hep beraber sayın vekilimizin Bandırma programını irdeleyelim. Önce CHP’li Belediyeyi ziyaret ederek CHP’li vekil ile Belediye Başkanı hasbihal ediyorlar. Sonuç güzel neşeli fotoğraflar. Sonra CHP İlçe teşkilatında klasik sorular ve yanıtlarla yapılan basın toplantısı. Sıra Bandırma’daki Sivil Toplum Kuruluşlarına yapılacak ziyaretlere geliyor. İşte tam bu noktada yandaşlık, partizanlık öne çıkmış. Ziyaret edilecek kuruluşlar belirlenirken buram buram yandaşlık ve partizanlık kokuyor. Sırasıyla her zaman Bandırma’da işçi sınıfının öncülüğünü yapan, CHP’ye yakınlığı ile bilinen Petrol İş Sendikası, sonra her zaman CHP ile beraber hareket eden Alevi Kültür Derneği, son olarak da tüm eylemleri CHP ile beraber organize eden, sadece isimleri farklı olan Atatürkçü Düşünce Derneği’ne gidiliyor. Bu programı CHP İlçe Teşkilatının düzenlediğini düşünerek İlçe Başkanı Selim Panç’a sormak istiyorum. Sayın Panç bu ziyaretin partinize ne gibi bir katkısı olacak? Gidilen, ziyaret edilen tüm kuruluşlar zaten CHP’nin yoğun olarak destek bulduğu kuruluşlar değil mi? Böylesi yandaş kuruluşlar yerine oy almakta zorlandığınız milliyetçi, muhafazakar örgütlere gitmek, o ziyaretlerde bir kişi de olsa kendi parti saflarınıza katmak daha doğru olmaz mıydı?
Böylesi vekil ziyaretleri kuşkusuz sadece CHP’de yaşanmıyor. Bandırma’ya gelen vekiller çoğunlukla kendi tabanlarının etkili olduğu örgütleri ziyaret ediyorlar. Kendilerine ters soru sormayacak, farklı diyaloglar yaşanmayacak mahalle ziyaretleri gerçekleştiriyorlar. Açıkçası körler sağırlar birbirlerini ağırlar havasında gerçekleşen böylesi ziyaretlerin ne Bandırma’ya ne de mensubu oldukları partilerine faydası olmuyor. Bu konuda partilerin ilçe başkanları biraz daha farklı düşünmek zorundadırlar.
Tam bu noktada bir anekdotu sizlerle paylaşmak isterim. Yücel Yılmaz Başkan seçildikten sonra Bandırma’yı ziyaret ediyor. Basın olarak biz de takip ediyoruz. Yücel Başkan şehri gezerken bir ara Petrol İş lokaline oturdu. Etrafını saranlar ellerinde su faturaları, neden Bandırma pahalı su içiyor diye sormaya başladılar. Bandırmalılar rüzgarı gibi serttir. Sorular sertleşti lakin Yücel Başkan çok sakin neden böyle Bandırma’nın suyunun pahalı olduğunu anlatıyor. Ben diyalogları biraz geriden izlerken, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı olduğunu zannettiğim bir kişi beni partili biri sanarak “Başkanı buraya neden soktular ki, adamlar ne biçim sorular soruyorlar. Balıkesir’de böyle birşey olmaz” dedi. Bu örnek sanırım yazımdaki ana fikri çok net ortaya koyuyor.
Fikret Şahin özelinde yazıyı yazdığımız için onun üzerinden de sonuca gidelim. Sayın Vekilimiz Bandırma’yı ziyaret etti. Belediyeye, partiye, yandaş örgütlere giderek gazlarını aldı. Ne Bandırma’ya ne de CHP’ye faydası olmayan bir ziyaret ile günü de sonlanmış oldu. Biz muhalefet vekiliyiz yapacaklarımız sınırlı diyen Fikret Şahin vekilimiz Bandırma’dan çok mutlu ayrıldı. Ne diyelim, onlar erdi muradına biz çıkalım kerevetine…

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .