RECEP GENÇER MTAL TÜM BÖLÜMLERDE TAM KAPASİTE DOLULUĞA ULAŞTI - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

MANŞET

RECEP GENÇER MTAL TÜM BÖLÜMLERDE TAM KAPASİTE DOLULUĞA ULAŞTI

Bu haber 19 Ağustos 2021 - 12:24 'de eklendi ve 1.027 kez görüntülendi.

Türkiye’de özel sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi maksadıyla 2019 yılında Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi birlikteliği ile hayata geçirilen “Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü” meslek liselerinde sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi adına atılan önemli bir adım oldu.
“Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü” kapsamında, Bandırma’da proje okulu olarak yer alan Edincik Recep Gencer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu yıl en çok tercih edilen okullardan biri olarak göze çarptı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bandırma Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü Yürütme Kurulu Başkanı Bahadır Çolak “Bilindiği üzere 6 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sınavı’na ilişkin 1. nakil sonuçları 26 Temmuz tarihinde, 2. nakil sonuçları ise 9 Ağustos tarihlerinde açıklanmıştır. LGS yerleştirme sonuçlarına göre Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan Mesleki Eğitimi İş Birliği Protokolü kapsamında 81 ilimizdeki 113 meslek lisemizin kontenjan doluluk oranı yüzde 96 olmuştur. Kontenjan doluluğunda yüksek bir oran elde edilmesinde MEB, TOBB ve TOBB ETÜ Mesleki Eğitimi İş Birliği Protokolü’nün ve protokol kapsamında Oda ve Borsalarımızın meslek liselerini sahiplenmesinin payı büyüktür.  Mesleki Eğitim, üzerinde hassasiyetle durmamız gereken konuların başında geliyor. İlçemizde mesleki ve teknik eğitim veren Edincik Recep Gencer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, eğitim programlarını sektörlere göre tasarlayıp, mezunların niteliğini artırarak, iş hayatına hazırlamaktadır. Okul sanayi işbirliğinin en güzel örneklerinden olan Edincik Recep Gencer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi talebin en fazla olduğu meslek lisesi olarak mevcut olan Kimya Teknolojisi, Elektrik Elektronik Teknolojisi, Makine Teknolojisi ve Bilişim Teknolojisi bölümlerinin tamamında tam kapasiteye ulaşmıştır.  Piyasa ihtiyaçlarına cevap veren okul-sektör işbirliğinde yetişmiş, seçkin bir işgücü oluşturmayı amaçlayan, donanımlı atölye ve laboratuvarları ile emin adımlarla yürüyen nesillerin önünü açan bu okullarımızı tercih eden tüm öğrencilerimize ve değerli velilerimize, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, okulumuz idarecilerine ve öğretmenlerimize de bu vesile ile çok teşekkür ediyoruz” dedi.

&nbps

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN