POLAT: AMASYA GENELGESİ BİR DİRENİŞ ÇAĞRISIDIR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

POLAT: AMASYA GENELGESİ BİR DİRENİŞ ÇAĞRISIDIR

Bu haber 22 Haziran 2021 - 12:41 'de eklendi ve 232 kez görüntülendi.

Bandırma Araba Servisi

ADD Şube Başkanı Serdar Polat Amasya genelgesinin 102. yılı nedeniyle basın bildirisi yayınladı. Polat basın bildirisinde Kurtuluş Savaşımızın, bağımsızlık mücadelemizin dayanağı ve Cumhuriyetimizin kuruluş rotası Amasya Genelgesi; 102 yıl sonra yine yol göstericimiz, pusulamız, parolamızdır diyerek “Büyük Türk Devriminin, yani, Atatürk Devriminin dayanağı Amasya Genelgesinden 102 yıl sonra bugün de benzer sorunları milletçe yaşamaktayız. Amasya Genelgesi; bir devrim bildirgesi, bir direniş çağrısıdır. Kurtuluş mücadelesi, milletimizin azim ve kararlılığı üzerine inşa edilmiştir. Bugün de aynı inanç ve kararlıkla haykırıyoruz: “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.”

Bu inanç ve azimle Büyük Türk Milleti’ne sesleniyoruz şeklinde bildiriye devam eden ADD Şube Başkanı serdar Polat “Yaşadığımız kaostan, sıkıntılardan Atatürk’ün Millet Egemenliğine dayalı demokratik parlamenter sistemini yeniden var ederek kurtulabileceğimiz açıktır. Başarmanın tek yolu Cumhuriyetçi kesimlerin ve kurumların kayıtsız şartsız güç birliği yapmasıdır. Atatürkçü Düşünce Derneği; demokratik parlamenter sistemin yeniden inşası için yasal ve demokratik zeminde mücadelesini aralıksız sürdürecektir. Amasya Genelgesinin 102. yıl dönümü kutlu olsun.”Dedi.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.