PLAY OF, OUT GENÇ OYUNCULAR İN - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

PLAY OF, OUT GENÇ OYUNCULAR İN

Bu haber 05 Nisan 2021 - 11:36 'de eklendi ve 1.757 kez görüntülendi.

Balıkesirspor maçı nereden bakarsanız bakın garip bir maçtı. Sahada futbol oynamaya, futbolun gerçeklerini sahaya koymaya çalışan bir Bandırmaspor varken, diğer yanda ise küme düşme korkusunu üzerinden atmaya ve futbol oynamaktan ziyade sadece 3 puana kitlenmiş Balıkesirspor vardı. Futbol bu kez oynamaya çalışana değil, ihtiyacı olan takıma güldü.
Pandeminin ilimizde artması üzerine demeç üzerine demeç veren, tüm tedbirleri uygulamaya çalışan Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar’ın izlediği maçta Balıkesir tribününde yaşananları yetkililer nasıl açıklayacak merak ediyorum. Sağlık çalışanı adı altında tribüne doldurulan yüzlerce taraftar maç boyunca ne sosyal mesafeye ve de maske uygulamasına riayet ettiler. Tüm yetkililer gibi Futbol Federasyonu temsilcileri de bu yaşananlara seyirci kaldılar. Bandırma’da en küçük detayları bile raporlara geçirmeyi görev edinen temsilciler ne rapor yazacak merak ediyorum.
Maça gelirsek futbolun acı gerçeği yine yüzünü gösterdi. Bir kez daha atamayana attılar. Maç boyunca etkili bir futbol oynayan Bandırmaspor girdiği sayısız gol pozisyonunu gole çeviremeyince sahadan yenik ayrıldı. Sezon başından bu yana yediğimiz bireysel hatalardan gelen saçma sapan gollere Balıkesir maçında da devam ettik. Serna’nın kendi kalesine attığı golün ardından yine Serna’nın atağa çıkarken kaptırdığı pozisyonda penaltıdan ikinci golünü yedik. Akan oyunda pozisyon bulmayan Balıkesirspor, Bandırmasporlu futbolcular sayesinde iki gol buldular. Sadece duran toplarda etkili olmaya çalışan Balıkesirspor aldığı 3 puan ile rahat bir nefes aldı.
Başkan Onur Göçmez’in söz verdiği yüksek prim ile motivasyonu yükselen takımın neden yenildiğini kendi penceremizden bakarsak net olarak gol vuruşu eksikliği öne çıktığını görürüz. Bireysel hataları artık yazmaya bile gerek görmüyorum. Orta sahada sadece topla oyunda olan Serna’nın yedirdiği golleri bu maçta da gördük. Kaleci Gökhan hiçbir yan toplara çıkmayınca her maçta yüksek toplarda sıkıntı yaşıyoruz. Onur’un sakatlanmasıyla savunma SOS vermeye devam ediyor. Gökhan el bombası gibi. Aut çizgisindeki adamı neden düşürür anlamak olası değil. Haftalardan bu yana yokları oynayan Del Valle bu maçta çok iyi oynadı. Genel olarak iyi oynadığımız bir maçı bireysel hatalardan kaybettik.
Şimdi artık ayaklarımız suya ermeli. Play of hayallerinden vazgeçmeliyiz. Hem yönetim hem de Erkan Hoca yanlıştan dönmelidir. Galip gelinen maçtan sonra play of, yenildiğimiz maçtan sonra açık ara kümede kalma sözleri tutarlı hedefler değildi. Erkan Hocanın hala maçtan sonra play of’tan söz etmesi kendi kariyer hesaplarından başka bir şey değil. Ne olacak play of oynayınca? Çoğunun haftalardan bu yana takıma katkı veremeyen yabancı oyunculara 3 milyon prim dağıtmak başka ne getirisi olacak. Kulüp seçime giderken bu ek masraflara gerek var mı? Hadi şampiyon oldun diyelim. Maçları oynayacak stadın, tesislerin, alt yapın ne de ekonomik gücün var. Onur Başkanın sezon başında en doğrusu bu ligde 3 – 4 sene oynamalıyız hedefini neden unuttuk ki? Onur Başkandan söz açmışken, ligin son haftalarında alt yapıdan bazı oyuncuları oynatacağız sözlerini hatırlamakta fayda görüyorum. Özellikle yediğimiz hatalı goller sonrasında kalede Ali Serçek’i görmek istiyorum. Kaleci hatalarından çok sayıda gol yedik. Yine gol yiyecek isek hiç değilse genç Ali ile yiyelim. Torje, Serna, Halilovic, Pote gibi yabancılar yerine alt yapıda oynayan Jacub ve Muhammed’i takıma kazandırmaya çalışalım. Bir yabancı transferin kulübe maliyetini düşündüğümüzde tek bir oyuncu bile kazansak bizim için yeterli olacaktır.
Sezon sonuna yaklaşırken, başarılı bir sezon geçirdiğimizi, sezon başında hedeflediğimiz açık ara ligde kalma hedefimizin de tuttuğunu görüyoruz. Ligde yeni olduğumuz için alınan tecrübeli ancak yaşlı futbolcular dönemi sona erecek. Önümüzdeki sezon genç, başarıya aç, kaliteli oyuncular ile yeni bir takım oluşacak. Bunun içinde Mayıs ayında gerçekleşecek Genel Kurul büyük önem taşıyor. Yönetim ve Onur Başkan göreve devam etmeli düşüncesindeyim. Ancak bir an önce net kararlarını açıklamalıdırlar.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.