PLANLI BİR KUMPAS İLE KARŞI KARŞIYAYIZ - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

PLANLI BİR KUMPAS İLE KARŞI KARŞIYAYIZ

Bu haber 15 Eylül 2021 - 10:07 'de eklendi ve 1.708 kez görüntülendi.

Lige iki galibiyetle başlasak da üst üste gelen yenilgiler moralimizi bozdu. Skora göre yazı yazanlara, yönetime ön yargısı olanlara gün doğdu. Sonuçları değerlendireceğiz. Kuşkusuz eleştiri yapılacak. Ancak tüm bunları kırmadan, Bandırmaspor’a zarar vermeden yapacağız.

Önce şu gerçeği yazmak gerekiyor.

Bandırmaspor’un kaliteli ve geniş bir kadrosu var. 9 futbolcu Covid, 4 futbolcu sakat iken çıkan kadro ve sahada verilen mücadele bu gerçeği çok net bir şekilde ortaya koyuyor.

Sahada eksik kadroya karşın verilen mücadele umut verici. Koşuyorlar, çaba sarf ediyorlar. Ellerinden gelenin fazlasını veriyorlar. Ama üretemiyorlar. Sahada futbol aklımız eksik.

Ancak,

Çok çarpıcı sıkıntıları da görmemek olası değil.

Sahada koşulsa da mücadele verilse de takımın fizik gücü yerlerde. İkili mücadelelerin sonunda bordo beyaz formalı futbolcu ayakta kalamıyor. Rakibe çarpan futbolcumuz yerde kalıp hakeme bakıyor.

Bu güçsüzlüğün tek nedeni olabilir. İdmanlarda güce dayalı çalışmalar yapılmıyor sanırım. Dayanıklılık neden bu kadar düşük Mustafa Hoca’nın açıklama yapmasını mutlaka beklerim.

Formayı adaletle vermek gerekir. Bir takımı içeriden yıkmak isterseniz, yapacağınız ilk şey formayı adaletli dağıtmamak olacaktır. Sonuçları tek bir futbolcuya çıkarma düşüncesinde olmayanlardanım. Lakin bazı şeyleri de görmemek için kör ya da futboldan anlamıyor olmak lazım.

Futbolda atanın da tutanın da iyi olmalıdır. Bu söz çerçevesinde Bandırmaspor’un sınıfta kaldığını söyleyebiliriz. Bir takımın kalecisi bu kadar formsuz iken ısrarla nasıl kaleye konur şaşırıyorum.

Maç sonrası basın toplantısında kaleci tercihleri hangi kriterlere göre yapıyorsunuz diye Mustafa Hoca’ya sordum. Cevabını bilmeme karşın bu soruyu sordum. Yanıt klasikti. Kaleci Antrenörlerinin raporu doğrultusunda kaleci seçimini yapıyorum yanıtı amiyane tabirle topu taca atmaktı.

Bu yanıt doğrultusunda şu tespiti yapmak elzem hale geldi. Kaleci departmanı bu kadar formsuz kaleci için olumlu rapor veriyorsa bu departmanda mutlaka bir sorun var demektir.

Ya da bu kadar formsuz bir kaleciden diğer kaleciler formayı alamıyorlarsa mutlaka kendilerini bir gözden geçirmeleri gerekmez mi?

İşte tam da bu noktada başta Mustafa Hoca olmak üzere tüm teknik kadro bir an önce kendi iç hesaplamalarını yapmaları gerekir diye düşünüyorum.

Saha içinde sıkıntılar var. Ancak hastaların iyileşmesini, sakatların düzeltilmesini beklemekten başka çaremiz yok şimdilik.

Gelelim saha dışına;

Bandırmaspor yönetimi sezon başında doğru bir transfer politikası ile işe başladı. Son ana kadar iyi bir kadro mühendisliği ile takım oluşturuldu. Ancak son adımlar çok yersiz oldu. Şöyle ki, hazırlık maçları ve ligin ilk haftaları çok net şu gerçeği adeta gözümüzü soktu. Takımda gol vuruşu olan, koşan, ısıran, takımı önde tutacak bir golcümüz yok. Hayatında birkaç kez maça giden biri bile bu gerçeği görürdü. Ama transfer komitesi önceliği nedense Pucko ve Kerim’den yana kulandı. Bu transferlerin fırsat transferi olduğunu düşünsek de öncelik mutlaka golcü için kullanılmalıydı. Ne yazık ki, iyi ve doğru başlayan transfer sezonunu yanlış ile tamamladık.

Birde yazmadan geçemeyeceğim alt yapı gerçeği var. Geçen sene şaşalı bir şekilde 8 alt yapı futbolcumuzu profesyonel yaptık. Aradan geçen kısa sürede elimizde bir tek Jacob kaldı. Demek ki, imza attırmakla, alt yapı bizim geleceğimiz demekle bu işler olmuyormuş. Bu maçta takımın tamamına yakını yokken, yeni gelenler bile birkaç idmanla sahaya sürülürken, kenarda kalan tek futbolcu Jacob oldu. Üstelik Jacob hazırlık maçlarında çok olumlu sinyaller vermişti. Mustafa Hoca’nın tercihini ben doğru bulmadım. Jacob bu maçta bile 15-20 dakika süre alamayacaksa hangi maçta oynayacak merak ediyorum doğrusu.

Kuşkusuz bu sonuçların birde hakem yanı var. Denizli’de  Bandırmaspor aleyhine başlayan hakem skandalları artarak devam ediyor. Kıvırmadan söylemek gerek. Bu kadar yanlış tesadüf olamaz.

Kim ya da kimler tarafından yapılıyor bilinmez ama sanki planlı bir kumpasla karşı karşıyayız. Bunun için başta Onur Göçmez’e büyük görevler düşüyor. Organize bir şekilde yapılan hakem hatalarını dosyalar halinde futbol federasyonuna göstermek gerek. Bağırarak, twitterden yazarak,  sosyal medyadan sallayarak bu yanlışlar düzelmez. Aksine hakem camiasında daha da itici hale gelebiliriz.

Sonuç olarak enseyi karartmaya gerek yok. Yeni kurulan bir takımız. Zamana ihtiyacımız var. Bekleyeceğiz. Bakacağız. Sonra yine yazacağız. Hadi hayırlısı.

&nbps

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.