PEŞİN ALIŞVERİŞ YAPANLAR YOK DENECEK KADAR AZALDI

PEŞİN ALIŞVERİŞ YAPANLAR YOK DENECEK KADAR AZALDI

ABONE OL
30 Ağustos 2023 13:33
PEŞİN ALIŞVERİŞ YAPANLAR YOK DENECEK KADAR AZALDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Okulların açılmasına sayılı günler kala velileri okul kıyafetleri alma telaşı sardı. Bandırma’da sadece 2 firmanın okul kıyafetleri satması velileri memnun etmese de firmalar bu sektörünün çok zor olduğunu belirterek okul kıyafetleri satışlarının büyük risk taşıdığını söylediler.

Bandırma’da okul kıyafetleri satışı yapan Aydın Konfeksiyon sahibi Aydın Aydemir okul kıyafetlerini satmak büyük riskleri barındırdığını söyleyerek “ Yaklaşık 30 yıldır bu sektör içindeyiz. Firma olarak anaokulundan liseye kadar tüm sınıfların okul kıyafetlerini satıyoruz. Bu kıyafetleri kendi firmamız imal ediyor. Özellikle pantolon ölçülerinde yapılacak küçük hatalar tüm ürünlerin depolarda kalmasına neden olur. Bu da anaparanın 1 yıl boyunca kullanılamayacağı anlamına gelir.

Girdi maliyetleri geçen seneye göre ikiye üçe katlandı. Bu da doğal olarak ürünlere yansıyor. Firma olarak bizler elimizi taşın altına sokarak fiyat artışlarını mümkün olduğu kadar velilere yansıtmamaya çalışıyoruz. Gerçekten velilerin de alım güçlerinin azaldığını biliyoruz. Peşin alışveriş yapanların sayısı yok denecek kadar azaldı. Velilerin büyük bir bölümü kredi kartlarıyla alışveriş yapıyorlar. Tüm ürünlerimizde asla kanserojen madde kullanımı olmuyor.”

4 Eylül’e kadar okul kıyafetlerinde kampanya olduğunu belirten Aydın Konfeksiyon sahibi Aydın Aydemir “ Okul kıyafetlerindeki fiyatlar çevre şehirlere göre biraz daha ucuz olduğunu söyleyebiliriz. Özel okulların kullandığı okul kıyafetleri devlet okullarına göre daha pahalı oluyor. O yüzden özel okul kıyafetleri satışına ağırlık vermiyoruz. “ Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.