PEHLİVAN: VATANDAŞLARIMIZIN REGAİB KANDİLİNİ KUTLUYORUM

PEHLİVAN: VATANDAŞLARIMIZIN REGAİB KANDİLİNİ KUTLUYORUM

ABONE OL
11 Ocak 2024 15:07
PEHLİVAN: VATANDAŞLARIMIZIN REGAİB KANDİLİNİ KUTLUYORUM
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma İlçe Müftüsü Dr. Abdülhamid Pehlivan üç ayların başlaması ile ilgili olarak Şehir Gazetesine açıklamalarda bulundu.

İlçe Müftüsü Dr. Abdülhamid Pehlivan açıklamasında “ 11 Ocak 2024 Perşembe gününü Cuma gününe bağlayan gece, Regaib Kandilidir. Bu kandil, dini literatürümüzde üç aylar olarak bilinen, Recep ayı ile başlayıp, Şaban ayı ile devam eden, rahmeti, feyzi ve bereketi bol olan Ramazan ayı ile noktalanan huzur ve maneviyat mevsimine girdiğimizin de habercisidir.

Üç aylar bizlere, durup düşünmenin, geçip giden zamanın değerini idrak etmenin ve daha iyi değerlendirmenin çaba ve imkânlarını sunmaktadır. Kulluğumuzu gözden geçirerek mübarek gün ve gecelerin bulunduğu bu manevi iklimi milat kabul edip, Allah’ın razı olduğu bir hayatı yaşayabilme arzusu içerisinde, Kur’an’ı daha fazla okumaya, anlamaya ve anladıklarımız ile yaşamaya gayret edelim.

Bu mevsimlerin bir başka güzelliği ise mübarek kandil gecelerinde düzenlenen mevlit programları, hatim programları vesilesi ile camilerde, mescitlerde birlik ve beraberlik içeresinde bir araya gelmemiz ve yeniden kenetlenip bütünlüğümüzü sağlamamızdır. Aynı dine inanmış, aynı duygularla, milli ve manevi değerlerle yoğrulmuş olan bizlerin birbirimizi hatırlamamızda en önemli zaman dilimlerinin başında gelen kandil gecelerinin çoğunluğu bu aylardadır. Bütün Müslümanlar bu mevsimin güzelliklerinden feyz ve bereketinden azamı derecede istifade etmelidir. Bunun için Bandırma İlçe Müftülüğü olarak Haydar Çavuş Camii başta olmak üzere tüm camilerimizde Akşam namazından sonra Regaib Kandili programı icra edilecektir.”

Pehlivan “ Bu duygu ve düşüncelerle başta Bandırmalı hemşehrilerimiz olmak üzere ülkemiz ve bütün İslam âleminin üç aylarını ve Regaip Kandilini tebrik ediyor, bilhassa İslam dünyasının her beldesinde akan kanların durması için Rabbimize dua ve niyaz ediyorum. “ Dedi.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.