PAZARTESİ PAZARI GERİ GELİYOR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

PAZARTESİ PAZARI GERİ GELİYOR

Bu haber 21 Haziran 2021 - 17:11 'de eklendi ve 1.442 kez görüntülendi.

Bandırma Araba Servisi

Bandırma’nın en çok rağbet gören semt pazarlarından olan ve koronavirüs pandemisi nedeniyle geçici bir süre Kurtuluş Caddesi’nde bulunan Kapalı Pazar Yeri’ne taşınan Pazartesi Pazarı, eski yerine geri geliyor. Bandırma Balıkçılar Manavlar ve Pazarcılar Odası’ndan edinilen bilgiye göre Bandırma Kaymakamlığı ve Bandırma Belediye Başkanlığı ile yapılan görüşmelerin ardından Pazartesi Pazarı’nın alışılagelmiş eski yerinde kurulmasına karar verildi. Bu doğrultuda Pazartesi Pazarı 28 Haziran Pazartesi gününden itibaren eski yerinde kurulmaya devam edecek.

BAŞKAN TOSUN : PAZARTESİ PAZARI HAFTAYA KENDİ YERİNDE KURULACAK

Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar ile birlikte yapmış olduğu toplantılar neticesinde Pazartesi günleri Sunullah Mahallesi Meydan Sokak’ta kurulan Semt Pazarımız önümüzdeki haftadan itibaren yine kendi yerinde kurulmaya devam edecek.

Pandemi nedeniyle toplum sağlığının korunması amacıyla bu süreçte Kapalı Pazar Yerine taşınarak burada halkımıza hizmet veren Pazartesi Semt Pazarımız, yapılan görüşmelerin ardından buradaki pazarcı esnafımızın da daha fazla mağdur olmaması düşüncesiyle 28 Haziran 2021 Pazartesi gününden itibaren kendi yerinde kurularak halkımıza hizmet verecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Tolga Tosun: “Covid-19 tedbirleri kapsamında semt pazarlarımız toplum sağlığının korunması amacıyla Belediyemiz Kapalı Pazar Yerine taşınmıştı. Son dönemde vaka sayılarının düşmesi, aşılanmanın da hızlı bir şekilde yapılması gibi olumlu gelişmeler neticesinde Kaymakamımız Sayın Günhan Yazar Bey ile yaptığımız toplantılar sonucunda, Pazartesi Semt Pazarımız 28 Haziran’dan itibaren kendi yerinde kurulacak. Biliyoruz her kesim gibi pazarcı esnafımız da hem ekonomik hem de sağlık açısından zorlu bir süreç geçirdi. Bizlere haklarını helal etsinler. Yapılan tüm uygulamalar hem onların hem de Bandırma’da yaşayan vatandaşlarımızın sağlığı için uygulandı. Umuyorum ki bu zorlu süreç artık geride kalır ve esnafımız ekonomik olarak rahat nefes alacağı bir süreç içine girer” dedi.

 

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.