PANÇ: MUHALEFETTEKİ SON KURULTAYIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

PANÇ: MUHALEFETTEKİ SON KURULTAYIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK

Bu haber 28 Temmuz 2020 - 14:21 'de eklendi ve 844 kez görüntülendi.

CHP İlçe Başkanı Selim Panç, Partimiz Cumhuriyet Halk Partisi’nin daha önce pandemi sebebiyle ertelediğimiz 37. Olağan Kurultayını geçtiğimiz hafta sonu tamamladık. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılılçdaroğlu’na rekor oranda güven oyu verilen Kurultayımızda, Türkiye Cumhuriyeti’nin yeniden demokratikleşmesinin ve halkımızın yeniden kayıtsız şartsız egemenliğin sahibi olmasının yol haritasını ifade eden, 13 Maddelik ‘Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyıl Programı’ açıklandı dedi..

Türkiye demokrasi tarihi için çok önemli olan Kurultayımıza, 31 Mart Seçimlerinden zaferle çıkmış bir parti olarak hedefimizi bir adım daha ileri götürerek ‘İktidar Kurultayı’ adını verdik şeklinde açıklamalar yapan Selim Panç “Bu Kurultay, Partimiz Cumhuriyet Halk Partisi’nin muhalefet partisi olarak gerçekleştirdiği son kurultay olmasının yanı sıra, Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılı’na girerken yeniden demokrasiyi, kamuculuğu ve halkın iktidarını müjdelediğimiz kurultay oldu.

37. Olağan CHP Kurultayı sadece Parti Meclisi’ne seçilen yoldaşlarımıza değil, biz ilçe yönetimlerine de ciddi sorumluluklar yüklemiştir. İş cinayetleri, kadın cinayetleri, doğanın ve yaşamın talan edilmesi, siyasallaşan yargı, pahalılık ve yoksulluk gibi konularda mücadeleyi ana eksenimizde tutmanın yanısıra; bu sorunların çözümü için yerellerde fikri ve fiziksel çalışmaları yürütmek gibi bir yükümlülüğü de omuzlamak sorumluluğumuz iktidara yürüyen bir parti olarak artmıştır. Buna bağlı olarak daha çok sokağı, mahalleleri, çalışanları ziyaret edeceğimiz; yerelimizdeki en küçük sorunu dahi çözme inisiyatifini geliştireceğimiz bir dönemi de örgütleceğimiz daha çetin bir sürece girmekteyiz.

Şehrimiz ve bölgemiz için kurultayın bir diğer anlamı da CHP Balıkesir Milletvekilimiz Ahmet Akın’ın delegelerimizin takdirini kazanarak Parti Meclisi’ne girmesi oldu. Milletvekilimiz Ahmet Akın’ın Genel Merkezde aldığı rol ve temsiliyeti ile Bölgemizin ve şehrimizin doğrudan temsil edilmesi ve sorunlarımıza anında refleks gösterebilmesi sağlanacaktır. Bu anlamda Milletvekilimiz Ahmet Akın’ı örgütümüz adına tebrik ediyoruz ve ağır sorumluluklar içeren bu görevi layıkıyla yapacağına emin olduğumuzu ifade ediyoruz.
Bu anlamda, başlattığımız iktidar yürüyüşünde, Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Örgütü olarak; partimize üye olmuş, gönül vermiş veya oy vermiş tüm yurttaşlarımızı ve gönüldaşlarımızı yeni dönemde fikri ve fiziki anlamda daha çok birlikte mücadele etmeye, daha çok bir arada olmaya, daha çok paylaşmaya davet ediyoruz. 13 Maddelik yol haritamızı ortak akılla, ortak fikirle tüm şehrin kaldırım taşlarına birlikte ayak izlerimizi bırakarak örgütlemeye, iktidarımız için birlikte adım atmaya çağırıyoruz.

Unutmayın! Ürünü tarlada kalan çiftçimizin, işsiz kalan gençlerimizin, doğası talan edilen yurttaşlarımızın, öldürülen-şiddet gören kadınlarımızın, canları yakılan sokak hayvanlarının, batmanın eşiğindeki esnafımızın, yalnız bırakılmış sanatçıların, hurafelerle kuşatılmış öğrencilerin, sesi kesilen basının, açlığa mahkum edilmiş emeklinin kavgası da kurtuluşu da Cumhuriyet Halk Partisi’dir!

Ülkemizin geriletilen demokrasisinin yeniden tesisinin, insan onuruna yakışır bir yaşamın ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarının müjdelendiği kongremizin halkımıza ve ülkemize hayırlı olması dileğiyle! Yeniden Genel Başkan seçilen Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ve CHP Genel Merkez yönetimine seçilen tüm Partili yoldaşlarımıza da başarılar dileriz.” dedi.

 

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.