PANÇ: GENÇLERE SÖZÜMÜZ VAR - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

MANŞET

PANÇ: GENÇLERE SÖZÜMÜZ VAR

Bu haber 07 Eylül 2021 - 11:10 'de eklendi ve 483 kez görüntülendi.

CHP İlçe Başkanı Selim Panç yayınladığı basın açıklaması ile gençlerin sorunlarını bildiklerini belirterek ilk genel seçimlerde bu sorunların çözümüne yönelik projelerinin hazır olduğunu ifade etti.

Partimiz Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi, ilk seçimde iktidara geldiğimizde altı ayda gençler için yapacaklarımızla ilgili gençler ile beraber karar verdiğimiz programı tamamladı diyen  CHP İlçe Başkanı Selim Panç “Toplumun pek çok kesiminden, kategorisinden, eğitim durumundan ve ilgi alanlarından oluşan gençlerle yüz yüze yapılan çalışmalarımız sonucunda ortaya çıkarttığımız ilk altı ayın Gençlik reçeteci şöyle oluştu:

“Konsol ve Telefon ÖTV’si Sıfırlanacak, KYK Borcu Faizleri ve Hacizleri Ortadan Kaldırılacak!

İktidarımızda gençlerin ilk cep telefonu ve oyun konsolu alımlarında ÖTV kesinlikle alınmayacak. Ayrıca gençlerin ilk internet aboneliklerinden vergi alınmayacak ve indirimli paketlere ulaşmaları sağlanacak. Böylece dijital dünyanın sınırlarını sonuna kadar gençlerimiz için açmış olacağız.

Üniversite okuyan gençlerimiz, üniversite bittikten sonra öğrenim kredisi borçları altında eziliyor. Gecikme faizleri ile birlikte de bu borç yükü artıyor. Öte yandan üniversite mezunu işsiz sayımızın da fazlalığı, bu borcu gençlerimizin ödemesini imkansız hale getiriyor. Teminat veriyoruz ki önümüzdeki ilk seçimde iktidar olduğumuzda, KYK öğrenim kredisi borçları sıfır faizle yapılandırılacak. Faizsiz ve taksitli geri ödeme süreci işe başladıktan sonra uygulamaya konulacak. Yani işi olmayan hiçbir gençten tek bir kuruş talep etmeyeceğimiz gibi, hiçbir gencimizi de faiz yükü altında ezmeyeceğiz.

“Kültür ve Sanat Bütçesi Sağlanacak, KPSS Mülakatları ile Torpil Yok Edilecek”

Geçimini zor sağlayan, temel barınma, beslenme gibi ihtiyaçlarını ekonomik sebeplerle ancak karşılayabilen gençlerimiz Kültür-Sanat hayatından uzak kalıyor ve kendi entelektüel gelişimlerini maalesef sağlayamıyor. Bu sebeple de üniversiteye kayıt yaptıran 18 yaş üstü her gence kültür-sanat etkinliklerinde kullanabileceği 1000 TL bakiyeli kart ya da mobil uygulama tanımlanacak. Bu kart veya mobil uygulama finansal teknoloji ürünü olacak.

Üniversiteler bitince çoğu kez Kamu’da işe girmek için diploma ve KPSS puanı yetmiyor. Adaletsizleşen düzende torpili olmayan, sıralaması ve başarıları ne olursa olsun mülakatlarda elenerek devre dışı bırakılıyor. Bu sebeple aile destekleri sigortasından yararlanan ailelerin çocuklarına kamuya personel alımında pozitif ayrımcılık yapılacak, mülakat kaldırılacak. Zorunlu hallerde kamera kaydıyla mülakat olacak, torpile kökten son verilecek. Yerel yönetimler de dahil her pozisyon için şeffaf kurallarla işe alım yapılacak.”

Yurt Dışına Çıkmak Kolaylaşacak, İlk Otomobilde ÖTV Alınmayacak şeklinde açıklamasına devam eden Panç “Ayrıca dünyayı görmek, mesleki ve kültürel geziler yaparak bakış açısı geliştirmek için gençlerin önünde engel olan pasaport çıkartma işlemi veya yurt dışına çıkış harcı alınmayacak. Gençler bu harçları ödemeden pasaportlarını alıp yurt dışına gidebilecek, dünyalarını genişletebilecek.

Ayrıca bir araç almak istediğinizde araç ücretinin yaklaşık üç kat vergi verildiği bir düzende gençlerimizin ilk araçlarını almak için yıllarca krediler ve faizler ödemesi gerektiği ortadadır. Biz gençlerimizin bu borç yükleri ile hayata atılıp, yıllarca bu fahiş vergilerin taksitlerini ödemesini kabul etmiyoruz. Bu sebeple gençlerin alacağı ilk sıfır otomobilde ÖTV’nin sıfırlanacağının sözünü veriyoruz.

Sözümüzün Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da söylediği gibi sonuna kadar arkasındayız. Atın fav’a ve bekleyin!

Gençlerini unutan değil gençleriyle çözüm üreten bir iktidar anlayışıyla geliyoruz. Geliyor Gelmekte Olan! Hep birlikte düzelteceğiz. “Dedi.

&nbps

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.