PANÇ: FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNÜ LANETLİYORUZ - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

PANÇ: FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNÜ LANETLİYORUZ

Bu haber 15 Temmuz 2021 - 14:39 'de eklendi ve 279 kez görüntülendi.

Bandırma Araba Servisi

CHP İlçe Başkanı Selim Panç, 15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden beş yıl geçti. Demokrasiye ve halka yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz dedi.
Yaptığı basın açıklamasında Selim Panç “15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz. Darbe girişimine karşı halkımız, Gazi Meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, darbe girişimi boşa çıkarılmıştır.
Darbe gecesi TBMM’de tüm partilerin milletvekilleri direnmiş, tüm partiler tarafından partimizin tutumunun takdir edildiği meclis tutanaklarına geçmiştir. Bu ortak tutum ve demokrasiye sahip çıkma inancı TBMM’den tüm illere yayılmıştır.
Ancak 15 Temmuz 2016 gecesi demokrasiye sahip çıkan bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi çıkarma fırsatına dönüştürülememiş, sonraki süreçte TBMM’yi devre dışı bırakan bir OHAL rejimi yerleştirilmiştir.
Ülkemiz uzun bir süre KHK’lerle yönetilmiş, milletin temsilcilerinin fikri ve söyleyeceklerini dinleme nezaketi bile gösterilmemiştir. Aradan 5 yıl geçmiş olmasına karşın darbenim siyasi ayağını ortaya çıkarmaya dönük esaslı bir adım da atılmamıştır.

15 Temmuz; aynı zamanda tarikatların ve cemaatlerin devlet içerisinde devlet olduğunda, yolu açıldığında neler olabileceğini bize gösteren bir felaket, bir kalkışmadır! Yüzlerce insanımızı kaybettiğimiz, yine yüzlercesinin yaralandığı bu süreçten sonra; FETÖ’ye methiyeler düzenlerin siyasette, medyada, iş hayatında önemli görevlere getirildiği görüyoruz. Bu FETÖ’ye karşı mücadelenin, samimiyeti konusunda bilinçlerde soru işareti bırakıyor.

Öyle ki daha dün FETÖ’ye övgü dolu şiirler yazanların birkaç gün önce devletin kurumlarında nasıl yönetim kadrolarına girdiğini gördük!

İşte bu sebeple; FETÖ’nün siyasi ayağının ortaya çıkarılması, FETÖ’nün medya ayağının ortaya çıkarılması, her kimin bu konuda suçu varsa adil ve eşit bir şekilde bedelini ödemesi zaruridir. Aynı zamanda FETÖ’yü ikame eden, devlet kurumlarında atamalarda, yönetimlerde cirit atan Cemaat ve Tarikatlar ile ilgili de 15 Temmuz’da alınan ders uygulanmalıdır!
Koca Türk Devleti, tarikatlara ve cemaatlere bırakılacak kadar güçsüz ve iradesiz değildir!15 Temmuz’un reçetesi; laik ve demokrasi kurumlarının tam işletildiği bir yönetimdir!
15 Temmuz’da şehit olan insanlarımızı saygıyla anıyoruz… Yeni darbe girişimleri yaşanmasın diye, tarikatlara-cemaatlere ve onlara her istediklerini verenlere karşı mücadelemizi sürdüreceğiz.”dedi.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.