PANÇ: ETİ MADEN'İN ÖZELLEŞTİRİLMESİNE KARŞIYIZ - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

PANÇ: ETİ MADEN’İN ÖZELLEŞTİRİLMESİNE KARŞIYIZ

Bu haber 09 Ocak 2021 - 10:36 'de eklendi ve 2.511 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Başkanı Selim Panç ve yönetim kurulu üyeleri Eti Maden, Bandırma Bor ve asit fabrikası işletmesine ziyarette bulunarak müdür Münir Yahşi’den işletme halkında bilgi aldı.

Fabrikada işçilerle görüştü. İlçe Başkanı Selim Panç, yaptığı açıklamada Eti Maden İşletmelerinin Türkiye ve Bandırma için çok önemli olduğunu, Borun Türkiye için stratejik bir maden olmasından dolayı çok önemli olduğunu, belirterek biz bor madeninden katma değeri yüksek, uç ürünlerin üretilmesinde geç kaldığını bu ürünlerin Bandırma’daki fabrikada üretilmesinin gerektiğini bu yönde ki çalışmaları da sonuna kadar destekleyeceklerini belirtti. Bu şekilde önemli bir sorun olan şlam sorununda kalmayacağını, yeni istihdam alanları açılacağını ve dış ülkelere daha çok işlenmiş mamül ürünlerin satılacağını ve kazananın Türkiye’nin olacağını belirtti. Panç, Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Eti Madenin özelleştirilmesine kesinlikle karşıyız bununla birlikte Devletin, Bor madeninden en üst düzeyde yararlanmak için gereken yatırımları hızla yapması bekliyoruz. Gelecek Borda, Borda Eti Madende bunu biliyoruz dedi.İşletme Müdürü Münir Yahşi de yaptığı açıklamada Fabrikanın 1967 de işletmeye açıldığını, halen 1355 kişi çalıştığını , yıllık 400.000 ton Bor üretimi yapıldığını, uç ürünlerden biri olan Bor Karbür Fabrikasının yapımının devam ettiğini, fakat Ferrobor gibi başka katma değeri yüksek ürünleri de Bandırma’da üretmek istediklerini bununla ilgili çalışmaların devam ettiğini belirterek sorumluluğumuzun farkındayız. Bu bilinçle çalışıyoruz dedi.

 

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.