PANÇ: BİZ BASTIRINCA YÜCEL YILMAZ TALİMAT VERDİ - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

PANÇ: BİZ BASTIRINCA YÜCEL YILMAZ TALİMAT VERDİ

Bu haber 19 Kasım 2022 - 10:04 'de eklendi ve 573 kez görüntülendi.

CHP İlçe Başkanı Selim Panç Şehir Gazetesine yaptığı açıklamada Büyükşehir Belediyesi  BASKi Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı İsmail Cankul’un su tarifelerinde yüzde 40 oranında uygun tarife ile su kullanımı olanağı sağladıklarına dair açıklamalarına yanıt verdi.

Panç ” Geçtiğimiz günlerde bilindiği gibi BASKİ Toplantısında CHP Grubumuzun %50 su indirimi talebi gündeme geleceği sırada AKP Grubu salonun elektriklerini keserek kaçmış, halkın sorununun çözümüne karanlığı reva görmüştü. Balıkesir Büyükşehir Meclis gündeminde dağ fare doğurunca partimiz Balıkesir genelinde basın açıklamaları, imza kampanyası başlattı ve bizde Bandırma’da halkımızdan büyük ilgi gören imza kampanyasını başlattık. Bunun üzerine Yücel Yılmaz plan bütçe ve tarife komisyonuna talimat verme gereğini duymuştur. Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz. Ne kadar samimi olduklarını Büyükşehir meclisinde göreceğiz.

Bunun üzerine biz de Bandırma Meydan’da su indirimi ile ilgili bir imza kampanyası başlatmıştık. Yücel Yılmaz ve çevresindekiler de sorunun topyekün çözümü yerine öğrenci tarifelerinde %50 indirimi meclis gündemine getireceklerini dile getirmişlerdi.

Ankara ve İstanbul gibi şehirlerde indirim diyerek Belediye Meclislerine su fiyatlarında düzenleme yapmak gayretinde gibi gözüken AKP, ülkenin en pahalı suyunu kullanan ve kendi yönettikleri Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde tam da kendilerine yakışan popülist bir yaklaşımla ve karanlıkla süreci götürmeye çalışıyor.

Memlekette geçim şansı bırakmadıkları çiftçiye fahiş fiyat su, hayvanlarını zor besleyen hayvancıya su zammı, esnafa-çalışana büyük bir gider kalemi olarak su faturasını reva gören; mutfak alışverişini zor yapan ve partilerinin her gün biraz daha enflasyonla boğduğu vatandaşa hiçbir indirimi öngörmeyen bu aciz anlayışın bulunduğu makamlarda kıyak seyahatler-kıyak ihaleler kovaladıkları açıktır.

Zira halk yararına çalışmaktansa belediye bütçesiyle yaptıkları turlar bunu da açıkça ortaya koymaktadır. Bunlar kendi hayatlarına şatafat katmak için işgal ettikleri koltuklarında uyanıkça popülizm yapmaktadırlar ve halkın geçim ve yaşam savaşı açıkça umurlarında bile değildir.

Tekrar çağrıda bulunuyoruz… Öğrenci tarifelerinde yapılan indirimi daha da arttırıp, diğer su tarifelerinde de %50 indirim yapmalarını ifade ediyoruz.

Halka indirim yapma konusunda partileri samimiyse yönettikleri belediyelerde bunu hayata geçirsinler. Uyanıklık yapmasın, topu taca atmasınlar” Dedi.

BAŞKAN CANKUL NE DEMİŞTİ?

Konu ile ilgili Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul’un açıklaması şöyle: ”BASKİ Genel Kurulumuzun Plan bütçe komisyonumuza havale edilen Bütçe ve Su tarifelerinde indirimle ilgili plan bütçe komisyonumuzu tamamladık. Komisyon toplantımızda Su faturalarında önemli bir karar alındı. Alınan kararlar ile; Kademeli olarak belirlenen tarifelerimizde 1. kademe 12m³’ten 15 m³’e,2 . kademe 25 m³ 30 m³’e ve 30 m³ üzeri de 3. kademe olarak belirlendi,2. ve 3. Kademeler arasındaki fiyat farkını 1₺ ye indirdik. Alınan en önemli karar ise her ay TÜFE üzerinden yapılan tarife ise Plan Bütçe Komisyon başkanı olarak komisyonumuza sunduğum teklifim ve üzerine kaldırıldı. Alınan bu güzel kararlar neticesinde hemşehrilerimize ortalama %40 oranında daha uygun tarife ile su kullanımı imkânı sağlamış olduk. Komisyonumuz öncesinde Baski ile yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde ; başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yücel Yılmaz’a sunmuş olduğu imkânlardan dolayı ve komisyon üyelerimize çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, tüm Balıkesir’imize hayırlı olmasını diliyorum”.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

casino siteleri slot siteleri
fotos de mujeres hermosas en la playasister in law saves my marriagejulia osten viral video

pet shopKedi mamasıKöpek maması