PANÇ: BANDIRMA'NIN MENFAATLERİ İÇİN KONUŞUYORUM - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

PANÇ: BANDIRMA’NIN MENFAATLERİ İÇİN KONUŞUYORUM

Bu haber 31 Mart 2021 - 13:57 'de eklendi ve 2.358 kez görüntülendi.

CHP İlçe Başkanı Selim Panç, ülke ve yerel gündemi Şehir Gazetesine değerlendirdi. 1 yıldan bu yana Dünya’yı etkisi atına alan Koronovirüs salgınının olumsuz etkileri her geçen gün artıyor diyen Başkan Panç, bu salgının sonuçlarını da Bandırma olarak en yakından yaşıyoruz şeklinde konuştu.

MUTASYONLU VİRÜS BANDIRMA’DA ETKİLİ OLDU

Bandırma’nın bölgeler arasındaki bir yol kavşağında yer aldığını belirten CHP İlçe Başkanı Selim Panç “Bandırma liman kenti olmasının yanı sıra sanayi olarak da büyük şirketlerin üretim yaptığı bir kent. Bandırmalı ilk günden bu yana kurallara elinden geldiği kadar riayet etmeye çalışsa da belirttiğim gerçekler yüzünden Koronovirüs salgınını çok daha derinden hissetmeye başladı. Özellikle virüsün mutasyona uğramasının ardından Bandırma’daki Koronovirüs vakalarda büyük artışlar yaşanıyor.

AŞI TEDARİKLERİNDE ÇOK GERİDE KALDIK

Aşılama ülkemizde hızlı başladı. İlk gelen aşılar hemen vatandaşlara vurulmaya başlandı. Ancak aşıların sonu gelince aşılamada duraklama devrine girildi. Artık sadece 2. Aşılamalar gerçekleştirilebiliyor. Aşı yetersizliği yüzünde aşı araları 14 günden 28 güne kadar çıktı. Eğer Ak Parti 2011 yılında Hıfzıssıhha Enstitüsünü kapatmamış olsaydı, Türkiye olarak şimdiye kadar kendi aşımızı üretmiş olurduk. Şimdiki gibi dışarıdan aşı bulmaya çalışmazdık.”

AK PARTİ’NİN KONGRELER SAĞLIK FACİASIDIR

Pandeminin en zor günlerinde Ak Parti’nin tüm yurtta gerçekleştirdiği kongrelerin tıka basa dolu olmasını vatandaşa izah etmenin bir yolu olmadığının altını çizen Başkan Panç “Ak Parti öncesinde devletin bir Baba rolü vardı. Vatandaşlarını korur ve kollar imajını şimdi yerle bir ettiler. 1 yıldan bu yana birçok sektörde kepenkler kapalı, açık olanlarda ise müşteri kabul edemiyor. 4 daireli siteler bile genel kurullar yapamıyor. Esnafa bu dönemde sadece borç para verilip borçları ertelendi. Esnaf tam anlamıyla kan ağlıyor. Sağlık emekçileri virüsten 400’den fazla meslektaşlarını kaybetti. İşte tam bu dönemde on binlerce kişiyle gerçekleşen Ak Parti Kongreleri sağlık faciasıdır. Hem bir vatandaş hem de bir doktor olarak bunu kabul etmiyorum. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın istifa etmesi gerektiğini düşünüyorum.

Görüldüğü üzere balık baştan kokuyor. İki kişi lokantada yemek yiyemez iken on binlerce kişi maskesiz, sosyal mesafesiz bir araya gelebiliyorlar. Ülkedeki ekonomik kriz git gide büyüyor. Her gün partimize iş için çok sayıda vatandaş geliyor. Bu ekonomik krizin nedeni sadece pandemi değil Ak Parti’nin uyguladığı yanlış ekonomik politikalardır.

BANDIRMA’NIN MENFAATLERİ İÇİN KONUŞUYORUM

Son dönemde yaptığı açıklamalar dolayısıyla siyasi barışı sekteye uğratıyor diye eleştirilen CHP İlçe Başkanı Selim Panç “Ben CHP İlçe başkanıyım. Bu kentin menfaatleri için konuşuyorum. Benim görevim Bandırma’nın çıkarlarını savunmaktır. 7 yıldan bu yana Bandırma’ya çivi bil çakmayan Balıkesir Büyükşehir Belediyesini tabi ki eleştireceğim. CHP’li Belediye olmamız nedeniyle cezalandırılıyor olmamızı ifade etmeyecek miyim? Borcu çok olan Ak Partili belediyelere yeni araziler veriliyor. Amaç bu arazilerin satılması ile borçların kapatılmasıdır. Peki neden CHP’li belediyelere de bu arazi desteği verilmiyor?

Ne Ak Parti Hükümetinin ne de Balıkesir Büyükşehrin yatırımları Bandırma için yeterli düzeyde değil. Başlayan birçok yatırım ödeneksizlik yüzünden durmuş durumda. Yıllar öncesi bitmesi gereken Diş Hastanesi, Kültür Merkezi, Alt Geçit ile Kavşak çalışmalarında çalışmalar durmuş durumda. Bandırma için önemli bir yatırım olan Yüksek Enerji Güç Laboratuvarlarının yapımına neden hala başlanmadı. Neyi bekliyorlar?

Edip Uğur döneminde başlayan Rotterdam Liman Projesi neden çöp oldu? Ordonat Arazisi için yapılan yarışmalar, verilen para ödülleri kimin cebinden çıktı? Büyükşehre verilen 25 Dönüm arazinin akıbetinin ne olacağını Bandırmalılar bilmiyor. Bizler o alanın spor tesisleri ile değerlendirilmesini istiyoruz. Yücel Yılmaz’ın verdiği sözleri artık tutmasını bekliyoruz.

Ben İlçe Başkanı olarak Bandırma’nın hizmet almasını istiyorum. Siyaseti de bunun için yapıyorum. Hizmet gelseydi benim de konuşmama gerek kalmazdı. CHP İlçe Başkanı olarak doğru yapılmayan işleri Bandırmalılara şikayet etmeye devam edeceğim.

EDİNCİK MERASI EDİNCİKLİLERİNDİR

Son günlerde Büyükşehir gözünü Edincik Merasına dikti. O merayı Edincikliler ziynet eşyalarını satarak zamanında almışlar. Büyükşehir yasasıyla da Edincik merası Bandırma Belediyesi bünyesine geçti. Şimdi ben Büyükşehirim o alanı beraber kullanalım diyorlar. Meranın bir kısmını dolgu ve rehabilitasyon alanı olarak kullanmak derdindeler.

Edincik Halkı o arazinin mera olarak kalmasını istiyor. Edincik’in yetiştirdiği su zeytini artık üreticileri kurtarmıyor. O yüzden Edincik’te hayvancılık gelişmeye başladı. 6 Bin hayvan o merada otluyor. Şimdi Büyükşehir o meranın bir kısmını dolgu alanı yapmak istiyor. Bandırma olarak biz bu yanlışa ses yükseltmek zorundayız. Edincik halkının bu haklı isteklerinin her zaman yanındayız.”

PARTİM NE GÖREV VERİRSE ONU YAPARIM

Söyleşinin son kısmında Cemal Atabey’in siyaseti milletvekili olmak için mi yapıyorsunuz sorusuna yanıt veren CHP İlçe Başkanı Selim Panç “Ben bu partinin bir neferiyim. Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi iken bana CHP İlçe başkanı olarak ihtiyaç duyulduğu söylendi. Hiç düşünmeden meclis üyeliğinden istifa ederek İlçe Başkanı olarak seçildim. Verilen görevlerden CHP’de kaçılmaz. Partim ne görev verirse onu layığı ile yapmaya çalışırım. Şimdi onur duyduğun İlçe Başkanlığı görevini yürütüyorum. Yönetim Kurulu ile beraber çok da çalışıyoruz. Başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Her zaman halkın içinde siyaset yapıyoruz.

Önümüzdeki seçim döneminde ne olur, bize farklı görevler verilir mi bilmiyorum. Kuşkusuz benim de herkes gibi siyasi hedeflerim var. Örgütümüz yeni dönemde beni milletvekili olarak görmek isterse seve seve bu göreve talip olurum. Bandırma’yı en iyi şekilde temsil ederim. Ancak dediğim gibi öncelikle partim ve örgütümün bana bu görevi vermesi gerekir “Dedi.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.