PANÇ: AVUKATLARIN SESİNE KULAK VERİN - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

PANÇ: AVUKATLARIN SESİNE KULAK VERİN

Bu haber 24 Haziran 2020 - 16:39 'de eklendi ve 1.232 kez görüntülendi.

CHP İlçe Başkanı Selim Panç yayınladı basın bildirisi ile Baro başkanlarının Ankara yürüyüşlerine destek verdi. Ankara’da Türkiye’nin dört bir yanından gelen Baro başkanlarının, Anıtkabir’e yapmak istedikleri ziyaret engellenmesini ve yapılan müdahaleleri doğru bulmuyoruz diyen Panç ” Hükümetin yapmak istediği değişikliğin, Baroların birliğini ve bağımsızlığını bozacağını savunmak için bir araya gelen Avukatların sesine kulak verilmesi gerektiğine inanıyoruz.

Hükümet yapmak istediği değişiklikte 2000 den fazla avukat olan şehirlerde birden fazla Baronun kurulmasına olanak sağlayan yasa değişikliği ile Barolar parçalanacak, siyasallaşacak, her düşünce mensupları kendi Barosunu kurabilecek, bağımsız yargının korunması daha da zorlaşacaktır. Devletin üniter yapısına zarar verecektir. Bundan dolayı Baro başkanlarının taleplerinin hükümetçe dikkate alınmasını, gereken düzenlemelerin onların talepleri doğrultusunda yapılmasının doğru olacağını düşünüyoruz. Hak, Hukuk ve Adaletin ülkemizde  tam oluşması için  yapılmak istenen yasa değişikliklerinin takipçisi olmaya devam edeceğimizi bildiririz.” dedi.

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel