PANÇ: 128 MİLYAR DOLAR NEREDE? - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

PANÇ: 128 MİLYAR DOLAR NEREDE?

Bu haber 12 Nisan 2021 - 16:08 'de eklendi ve 605 kez görüntülendi.

CHP İlçe Başkanı Selim Panç düzenlediği basın toplantısı ile “128 Milyar Dolar nerede” afişlerinin sökülmesi ve nöbetçi savcılık talimatıyla ifadesinin alınmasını hukuksuzluk olarak gördüklerini ifade ederek bu soruyu yetkililere sormayacak isek kime soracağız dedi.

Yönetim kurulu üyeleri ile beraber basının karşısına çıkan CHP İlçe başkanı Selim Panç “Bildiğiniz gibi Bursa-Mudanya’da İlçe Örgütümüz hazineden kaybolan 128 Milyar Dolar için “128 Milyar Dolar Nerede?” afişleri asmış, afişler toplatılarak ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ soruşturması başlatılmıştı.

Sayın Genel Başkanımız bu afişleri Türkiye’nin her tarafına asacağımızı, hepimizin parası olan 128 Milyar Doların nerede olduğunu sormaktan vazgeçmeyeceğimizi belirtmişti. Bunun üzerine biz de Bandırma’da bu afişleri billboardlara astık. Halkımızın parasının nerede olduğunu sorduk. Fakat Emniyet güçleri afişlerde ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ olduğu sebebiyle afişlerin savcılık talimatıyla söküleceğini bize iletti ve afişleri sökerek aldı.

Öncelikle “128 Milyar Dolar Nerede?” yazan ve bunun dışında parti logomuzun bulunduğu bir afişte hakaret unsuru nerededir merak ediyoruz. İkincisi ise soru sormayan, kabullenmeyen, hakkının peşine düşmeyen bir toplum olmayacağımızı; sormaktan yılmayacağımızı da belirtiyoruz.

Bahsettiğimiz para öyle bir para ki her gün 1 Milyon Dolar kenara koysanız, 128 Milyar Doları elde etmeniz tam 350 yıl sürüyor. Bahsettiğimiz para öyle bir para ki ülkemizde kişi başı yaklaşık 15 bin TL ediyor. Yani dört kişilik bir aile için 60 bin TL hane geliri anlamına geliyor.

Sonuç olarak demokratik hakkımız olan soru sorma hakkımızı savunduğumuz için, paramızın, hepimizin parasının akıbetini sorduğumuz için bu gün saat 10.00’da ifadeye çağrıldık ve ifademizi verdik. Suçlamaları kabul etmediğimizi belirttik ve bu sorunun kamu adına bir soru olduğunu ve soruyu kamu ile birlikte sorduğumuzu belirttik.
İktidar sandıktan çıkışını göremezken baskılarını arttıracaktır. Bu zaten öngördüğümüz bir durumdu.

Onların öngöremedikleri ise baskıyı ne kadar arttırırlarsa arttırsınlar bizim bir adım geri atmadan, Türk Milleti adına, halkımız adına mücadele etmekten bir adım geri atmayacak olmamızdır.
O yüzden buradan tekrar soruyoruz! Biz, yıllarca bizim olan vergilerle biriktirdiğimiz bu paranın akıbetini sormaktan nasıl vazgeçelim?
128 Milyar Dolar, bizim paramız nerede?”Dedi.

Basın toplantısının ardından CHP İlçe teşkilatı “128 Milyar Dolar Nerede ” afişini parti binasına astı.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.