PANÇ: 12 EYLÜL'Ü LANETLE ANIYORUZ - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

MANŞET

PANÇ: 12 EYLÜL’Ü LANETLE ANIYORUZ

Bu haber 12 Eylül 2021 - 13:16 'de eklendi ve 224 kez görüntülendi.

CHP İlçe Başkanı Selim Panç 12 Eylül darbesinin yıldönümü dolayısıyla partisi adına bir basın bildirisi yayınladı. panç bildiride, Demokratik hakları ve insan haklarını yok eden, şiddeti ve işkenceyi kurumsallaştıran, siyasi partileri ve sendikaları kapatarak örgütsüz toplumun yollarını açan ve Cumhuriyet´in bütün kazanımlarını, inşa ettiği kurumları ve fabrikaları satmanın yasal dayanaklarını oluşturan 12 Eylül´ün, yani faşist askeri darbenin 40. yılındayız dedi.

12 Eylül 1980 günü toplum yeni güne tanklarla, köşe başlarında aramalarla, göz altılarla, şiddetle ve işkenceyle başlarken; Ankara’dan Amerika’ya gönderilen “Bizim çocuklar başardı” mesajı da bu darbenin köklerini ortaya koyuyordu diyen CHP İlçe Başkanı Selim Panç “Kapatılan partilerden birisi olan partimiz Cumhuriyet Halk Partisi idi ve yöneticilerimize siyaset yapma yasağı getirilmişti. Bununla birlikte birçok devrimci, demokrat, aydın gibi üyelerimiz ve yöneticilerimiz de 12 Eylül Zindanlarına atılmıştı, fakat hiçbiri ne 12 Eylül’e ne de darbeye boyun eğmemişti.

12 Eylül, üretilen değerleri ve kazanımları parsel parsel satmanın kararları olan 24 Ocak Kararlarının üzerine oturmuş; o tarihten sonra yerli yerini ithal almaya, halkın fabrikaları da özel sektöre satılarak piyasalaşma başlamıştır. Sendikasız bırakılan işçi yok pahasına çalışırken, kayrılmış patronlar servetine servet katmıştır.

Cumhuriyet Halk Partisi; ne 12 Eylül faşizmi ile ne de başka bir darbe ile asla yan yana gelmeyecek bir anlayışla siyaset yapmaktadır.

Partimiz tarih boyunca hiçbir darbeci için hatıra parası bastırmamış, mutfaklarında maklube yememiş, sümüklü darbeci hocalarının anlattıklarına duygulanıp ağlamamış, önünde el pençe divan durmamış, “ne istediler de vermedik” dememiştir.

Partimiz tüm darbecileri aynı şekilde değerlendirip her birini tarihin her anında lanet ile anmıştır!

Bu vesile ile Milli olan varlıklarımızı satan, insanları fikirleri için idam eden, ülkemizi emperyalistlere peşkeş çeken, gözaltında-hapishanelerde yüzlerce insanımızın ölümüne sebep olan, insanlık suçu olan işkencesi kurumsallaştıran 12 Eylülcüleri lanet ile anıyoruz.

12 Eylül’ün ruhunu Ohal ile, KHK’lar ile, hukuku askıya alarak, her kurumu satarak, sesini çıkartanı göz altına aldırarak sürdürenlere de söylüyoruz ki; zulüm ne kadar büyük olursa zafer de o kadar şanlı olur!

12 Eylülcüler ve zihniyetinin devamcıları gidecek; yüreğinde insan sevgisi olan devrimciler, demokratlar ve Atatürkçüler kazanacak!

12 Eylül’de öldürülen, kaybedilen, mezarı bile bulunmayan, işkence gören, hayatı elinden alınan, itibarsızlaştırılan her vatandaşımıza saygıyla” Dedi.

&nbps

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.