PALTA: EMEKLİLERİN ÇARESİZLİĞİNİ KULLANMANIN BEDELİ AĞIR OLUR

PALTA: EMEKLİLERİN ÇARESİZLİĞİNİ KULLANMANIN BEDELİ AĞIR OLUR

ABONE OL
2 Ekim 2023 10:59
PALTA: EMEKLİLERİN ÇARESİZLİĞİNİ KULLANMANIN BEDELİ AĞIR OLUR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

1 Ekim Yaşlılar Günü nedeniyle Emekliler Dayanışma Sendikası Balıkesir temsilcisi Muazzez Palta açıklamalarda bulundu. Ocaktan bu yana herkes emeklileri konuşuyor diyen Palta ” 1 Ekimde TBMM yeni dönem el kaldırma indirme çalışmalarına başladı.

Emekliler bekliyor! Ekranlarda konuşan çerçeveli zatlardan bazıları emekliler için kaynak aranıyor diyor. Yani aylıklara ne kadar zam o kadar vergi alma hesabı yapılacak. Emekliler yıllarca prim yatırdı, Devletin kasasında olması gerekmiyor mu?
Nerede primler ne zaman ne için harcandı?

Her şeyi bilen her şeyden anlayan ekonomistlerimiz açıklayabilir mi emekli primlerine ne olduğunu.
Riskli bir iş diye mi susuyorlar! Sanki dün duymuşlar emeklinin yıllardır ekonomik güvenceden yoksun ve yoksulluk şiddeti altında yaşamak zorunda bırakıldığını. Emekli primleri amaç dışı kullanılmasaydı, bugün kaynağın fazlası vardı eksiği yoktu. Bazı resmi ağız taklitçileri de diyor ki “bir buçuk çalışana bir emekli düşüyor” neyi ima ediyorsun
sahibinin sesi?
Hangi dönemde çalışma yaşamının koşullarını, emeklilik kurallarını, istihdam politikalarını emekliler çalışanlar belirledi de, şimdi suçluyorsunuz. Bu kadar ciddiyetsiz saygısız tutum içinde olmak zorunda mısınız? Ne kadar müsaitmişsiniz haksızlık yapmaya hukuk tanımamaya, insanı insan yapan değerleri yok saymaya, etik davranmamaya!

Biraz ortam bulunca esnedikçe esnediniz, iyice kuralsız oldunuz. Gidişat böyle devam ederse esnediğiniz zemin bile kalmayacak altınızda. Daha fazla geç olmadan hakikatler ile durduğunuz yer arasındaki açıyı daraltma gayreti içine girin! Herkes şunu bilmeli emekli sadece çalışırken ödediği primlerin karşılığını istiyor. O kadar haklı ki! Ne söylese ne yapsa haklıdır. Hiç bir bahane bu haklılığını gölgeleyemez. Ve her bahane ahlaktan çalar der halkımız!

Emeklilerin suskunluğunu çaresizliğini kullanmanın bedeli ağır olur. Bunu herkesin her kesimin bilmesi ve göz ardı etmemesi gerekir. Emeklinin sesini duymalı duyurmalıyız! Duydum diyen tamam diyen siyasi yöneticilerde emeklilere oyun içinde oyun oynamaktan vazgeçmeli!” Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.