PALAZ: OTELİN KİRALANMASI ASLA BİR ÖZELLEŞTİRME DEĞİLDİR - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

PALAZ: OTELİN KİRALANMASI ASLA BİR ÖZELLEŞTİRME DEĞİLDİR

Bu haber 30 Aralık 2021 - 11:03 'de eklendi ve 632 kez görüntülendi.

Gönen Belediye Başkanı düzenlediği basın toplantısında Gönen Termal Otelin kiralanması ve Büyükşehir Belediyesi ile olan ilişkileri konusunda açıklamalarda bulundu. Kaplıcaların kiraya verilmesinin özelleştirme olmadığını söyleyen Gönen Belediye Başkanı Palaz, konuyu siyasete karıştırmanın Gönen’e faydası olmayacağını belirtti.

Kaplıcaların uzun bir süredir zarar ettiğini ifade eden Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz “Aylık toplanan 2 milyon lira ile otellere yeni yatırımlar yapmanın olanağı yoktu. Sadece çalışanların maaşlarını ödeyebiliyorduk. Gönen Belediyesinin daha fazla borçlanmasının önüne geçmek zorundaydık. Bunun için de en akılcı yolun otelleri kiraya vermek olacağına karar verdik. Biriken 40 milyon lira borcu ödeyemezdik. Kiralama yoluna gitmeseydik de borç artarak devam edecekti.

İhale sürecini başlattık. İhaleye birçok yatırımcı katıldı. 16 Aralık 2021 tarihi itibari ile de Otelleri Mutlular Grup’a kiraya verdik. Bu kiralama asla bir özelleştirme satışı olmadı. “

ÇALIŞANLARA TÜM ALACAKLARI KURUŞU KURUŞUNA ÖDENİYOR

Kiralama işlemi sonrasında otel çalışanlarına alacaklarının Gönen Belediyesi tarafından kuruşu kuruşuna ödenmekte olduğunu söyleyen Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz “Otellerde 232 kişi çalışıyordu. 30 çalışanımız emekli olmuştu. Geri kalan çalışanlarımızla tüm alacakları ödenerek helalleştik. Kanunen bunu yapmak zorundaydık. Sadece jeotermal ünitesinde çalışan 13 kişi çalışmaya devam ediyor. Gönen Belediyesi çalışanlarını işten attı söylemi art niyetli ve doğru olmayan söylemlerdir.

Otelleri kiralayan Mutlular Grup eski çalışanlar ile görüşmelere başladı. İlk etapta 70 çalışan tekrar işe başladı. Dün görüşülen 30 kişi ile beraber bu rakam 100 oldu. Yani çalışmak isteyenler ile Mutlular Grup yola devam ediyor. Çalışanlardan 35-40 kişi ise çalışmayacaklarını ifade ettiler.

Mutlular grup şu aşama sadece Fizik tedavi ünitesinde çalışanlar ile görüşmedi. Bunun nedeni de o üniteye yeni alınacak malzemeler ile yeni bir anlayış içine girmeleridir. Bu ünite için yeni kararlar alındığında bu ünitede de çalışanlar ile görüşülecek.

Bu kiralama ile İbrahim Palaz olarak risk aldım. Siyaseten bu kiralamanın kullanılacağını biliyordum. Ancak ben kendimi değil Gönen Belediyesini ve Gönen halkını düşündüm. Kiralama aşamasında tüm paydaşlarla bire bir görüştüm. Kimse bu kiralamanın yanlış olduğunu söylemedi.”

BÜYÜKŞEHİRDEN 7,5 SENEDİR HİZMET ALAMIYORUZ

Düzenlediği basın toplantısında Büyükşehir Belediyesi ile olan ilişkilere de açıklama getiren Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz “Büyükşehir yasasının hayata geçirilmesiyle 7,5 yıldan bu yana Gönen olarak hiçbir hizmet alamadık. Edip uğur zamanında kendisine bir türlü ulaşamadık. Zekai Kafaoğlu dönemi de kısa sürdüğü için hoş geldiniz, hayırlı olsun söylemleriyle bitti. Yücel Yılmaz ise daha güler yüzlü ve bizi her zaman dinliyor. Lakin sadece dinliyor, icraat kısmında hiçbir şey yapmıyor.

Göreve gelir gelmez tüm taleplerimizi Büyükşehre ilettik. Bugüne kadar geri dönüş olmadı. Örneğin mezarlıklar, yollar ve sivrisinek ile olan mücadele tamamen Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda olan hizmetlerdir. Ancak bu hizmetleri Gönen Belediyesi görevi olmamasına karşın yerine getiriyor. Defin işlemlerinin tamamını biz yapıyoruz. Sivrisinek mücadele çerçevesinde Büyükşehir 3 araç ile ilaç verdiler. Tüm ilaçlamaları Gönen Belediyesi personeli yapıyor. Kent ile Kırsal mahallere olan yol yapımlarının da sorumluluğu Büyükşehir Belediyesinindir. Yapmak için söz verseler de bir türlü yapmıyorlar.” Dedi.

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .