PALAZ : 5 YIL DAHA BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPMAK İSTERİM

PALAZ : 5 YIL DAHA BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPMAK İSTERİM

ABONE OL
15 Kasım 2023 10:27
PALAZ : 5 YIL DAHA BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPMAK İSTERİM
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz düzenlediği basın toplantısında partisinden aday adayı olduğunu, adaylığını ise Genel Merkezin değerlendireceğini ifade ederek, İyi Parti adayı Fedai Coşkun’a ise başarılar diledi.

Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, gündemdeki gelişmeler hakkında basın toplantısı düzenledi. Kozapark’ta düzenlenen basın toplantısında konuşan Başkan Palaz Müdürlükler bazındaki çalışmaları değerlendirdi.

Palaz “ Sıkıntılarımız var ama burada sıkıntılarımızı söylemek için değil, çalışmalarımızı anlatmak için toplandık. Şu anda Gönen’de yağmur suyu ile ilgili güzel bir çalışma yapıyoruz. UEDAŞ’ta bu bölgelerde çalışmalarını bitirdikten sonra parke taşı çalışmalarımıza başlayacağız. Gönen’de hemen hemen 5 yılımızı tamamlamaya doğru gidiyoruz. Bu 5 yıl içerisinde Kültür ve sosyal İşler Müdürlüğümüzün etkinliklerinin Gönenliler de farkında. Sadece gördüğünüz konserler değil, hoş geldin bebek projesinden bastırdığımızı kitaplara kadar etkinlik anlamında çok farklı işler yapıyoruz.” Dedi.

Başkan Palaz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Gönen’in kurtuluş etkinlikleri gibi bir çok etkinliğin yanı sıra Gönen Belediyesi olarak ulusal ve uluslar arası fuarlara katılım sağladıklarını ifade ederek, “Kültür Müdürlüğümüz ayrıca Gönen’de doğan her yeni bebeğe ve ailesine Hoş geldin Bebek paketimizi armağan ederek evlerinde ziyaret ediyor. Biliyorsunuz ki birkaç sene önce dünyada ilk kez gördüğümüz korona gibi bir hastalığı atlattık. Bu dönemde yaptığımız dayanışma örnektir. Biz Belediye olarak yaptığımız işlerin reklamlarını yapmayı pek beceremiyoruz. Geçtiğimiz aylarda bir Güneş Enerji Santrali (GES) projemizi tamamladık ama açılışını dahi yapmadık. Gönen Köprümüzü yeniledik. Işıklandırmalarını tamamladık. Kışın köprümüz yürünemeyecek durumdaydı. Köprüyü yaptık, aydınlattık şimdi devamında Karşıyaka Kavşağını da aydınlatmak istiyoruz. Karşıyaka ışıklarından Gönen Futbol Sahasının oraya kadar olan alanı yeniden ele alacağız. Gündüz bakım evimiz kısa zamanda faaliyete geçecek. Şu an ince inşaat işleri devam ediyor. Kırsal mahallelerimiz ile şehir merkezimize 75-80 tane çocuk parkı yaptık. İnşallah yakın bir zamanda kamera sistemleri ile ilgili bir çalışmayı da faaliyete geçirmeyi umuyoruz.” Dedi.

“BÜYÜKŞEHİR 40-50 YILLIK AĞAÇLARIMIZI YOK ETTİ!”

Başkan Palaz, Gönen Devlet Hastanesinin yapıldığı ilk yıllarda gitmesinin kolay bir yerde olmadığını fakat Gönen’in giderek büyüyen bir kent olduğu için artık Gönen’in Hastaneye yaklaştığını ve yapılan  kaldırım ve ışıklandırma çalışmaları ile birlikte artık vatandaşların hastaneye yayan gidebildiğini ifade etti. Başkan Palaz “Yol çalışmalarımız devam ediyor. Çarşı Camimizin önüne çok güzel bir ışıklandırılmış meydan kazandırdık. Kıskanmış olacaklar ki Cumhuriyet Meydanını elimizden aldılar. Cumhuriyet Meydanı daha büyük olaylara gidiyordu dedik ki Büyükşehir’e siz yapın! Dediler ki Gönen Belediyesi Çarşı Cami önündeki meydanı güzel yaptıysa biz de Cumhuriyet Meydanını daha güzel yapıp göz boyamamız lazım. Seçim geliyor” Şimdi bakıyorsunuz meydanda ağaç kalmadı! Meğer onların yapacağı seçim öncesi göz boyamak, binayı göstermekmiş. Bizi Genel Sekreter yardımcısı aradı ve oraya 20 yıllık çınar ağaçları ekeceklerini söylediler. Ama orada bizim 40-50 yıllık ağaçlarımızı yok ettiler. Biz yarına bir gün bizi hizmete engel oluyor gibi göstermesinler diye razı geldik ama halen daha kesilen ağaçlarımıza içimiz yanıyor.” Dedi.

Açıklamalarına devam eden Başkan Palaz Kıbrıs ile başladıkları kültür gezilerinde şimdilerde Çanakkale ile devam ettiklerini ifade ederek çok yoğun talep olduğunu ve önümüzdeki 2 ay boyunca her gün Çanakkale’ye 55 kişilik kafilelerle gezi düzenleyeceklerini ifade etti. Palaz, “Mevcut olan otogarın yeri Belediyemize ait. Otogar Büyükşehir yönetiminde ve biz de onlara yardımcı olmak için yerimizi kullandırıyoruz. Otogarla ilgili yer sorunumuz var. Bir tane uygun yerimiz var o da pancar tanklarının olduğu yer. Bunu Büyükşehir’e anlattık. Geldiler, gördüler ve kabul ettiler. 2 yıldır bir gelişme yok. Geçen ay Büyükşehir Meclisine geldi. Şu an Şeker Birliklerine ait olan bu yerin satın alınması için Büyükşehir Meclisi tarafından Büyükşehir Belediye başkanı Yücel Yılmaz’a yetki verildi. Bir an önce çok hızlı bir şekilde yapılacağını umut ediyorum. 3 yılı geçen bir süreç oldu. Artık yeni gelecek Büyükşehir Belediye Başkanına kalacak diye düşünüyorum. Mevcut otogarımız Gönen için kötü bir reklam. Tuvaletinden tutun da peronlarına kadar kötü vaziyette. İnşallah bir an önce proje başlar ve bu kötü reklamdan kurtuluruz” dedi.

“ANIZ VE FABRİKADAN KAYNAKLANAN KOKU PROBLEMLERİMİZ VAR”

Göndak ile birlikte yapılan havadaki iyonların ayırt edilmesini sağlayan üç adet cihazın Gönen’in mevcut noktalarına yerleştirildiğini ve bu cihazların deprem hareketlerini önceden algıladığını ifade eden Başkan İbrahim Palaz, “ İki gündür meydana gelen anız yangınlarımız var. Meclis toplantımızda bir komisyon oluşturduk. Her partiden bir meclis üyemiz komisyonda var. Konu Çevre Müdürlüğümüze gelecek. Biz öncelikle Çeltik Komisyonundaki arkadaşlarımızın konuyla ilgilenmesini istiyoruz. İki gündür yakılan anız Gönen’i acayip bir şekilde etkiledi” dedi. Gönen’i etkileyen koku nedeniyle de çok sayıda şikayet aldıklarını ifade eden Palaz, “Bu konuyla alakalı Balıkesir Çevre İl Müdürlüğü’ne gidiyoruz. Görüşmelerde bulunuyoruz ama ne hikmetse biz Balıkesir’den Gönen’e dönene kadar o mevcut fabrikada koku kalmıyor. Anladığımız kadarıyla oradaki çökertme havuzlarından kaynaklanan bir koku bu. Fabrika sahibine bunu söylediğimizde bütün belgelerimiz ve izinlerimiz var diyor. Bir şey yapamıyorsun. Kaymakam Bey de Çevre İl Müdürlüğü ile görüşmüş, geleceklerini ifade etmişler ama gelen giden yok! Bakıyorsunuz şirket bütün izinlerini Bakanlıktan almış. Bakanlıktan alınca da tabi biz karışamıyoruz.” Dedi.

“KURULTAYIMIZI TAMAMLAYIP MART SEÇİMLERİNE HAZIRLANACAĞIZ”

Gönen Belediye Başkanı Palaz CHP’nin Genel Kurultay’ı öncesinde de değerlendirmelerde bulunarak, “Kurultayda iki adayımız var. Belki de 3-4 olabilir. Adaylarımızı dinleyeceğiz, dinleyeceklerimiz içinde Genel Başkanımız da var. Özgür Özel var. Diğer adaylarımız da çıkacak diye düşünüyoruz. Daha önce ilde yapılan toplantılarda da tartıştık konuştuk. İnşallah güzel bir sonuç çıkacak diye bekliyoruz. 20-25 gün sonra tüzük kurultayımız var. İnşallah güzel bir şekilde tamamlayıp Mart’taki yerel seçimlere hep birlikte hazırlanacağız” dedi.

“GÖNEN’DE 5 YIL DAHA BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPMAK İSTERİM”

Başkan Palaz 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde partisinden Aday Adayı olduğunu ifade ederek Millet İttifakının dağılması ve gelinen süreçte İyi Parti’nin Gönen’den Belediye Başkan Adayı çıkartmasını da değerlendirdi. Başkan Palaz, “Biz partimizden aday adaylığımızı açıklayacağız. Adaylığımızı Genel Merkez belirleyecek. Mart yerel seçimleri için Gönen’de İyi Parti adayını açıkladı. Kendisine başarılar diliyorum. Gönen’de yaşayan bütün herkes hizmet etmek için bir yer arar. Fedai Başkan da genel merkezi tarafından uygun görülmüş. Başarılar diliyorum. Gönen’deki bütün partiler aday çıkaracaktır. Ben de Gönen’de CHP’den aday olmak istiyorum. Bununla birlikte Genel Başkanımızın da açıkladığı gibi Ahmet Akın’ın da Büyükşehir’de aday olacağına sevindik. Ahmet Akın hemşehrimizdir. Adaylığı bizi çok sevindirir. 5 yıl önce sevinmiştik ancak ittifak görüşmelerinden sonra feragat etti adaylıktan. O zaman da az bir farkla seçimi kaybetmiştik. Bu dönem için de belli birliktekiler olur diye düşünüyorum. En büyük isteğimiz de Gönen’de 5 yıl daha Belediye Başkanlığı yapmak. Gönen’de 5 yılda yaptığımız en güzel iş Belediye ile esnafı buluşturmamızdır. Projelerimiz var, yapmak istediklerimiz var” diye konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.