PALAZ : 2021 BİZİM İÇİN YATIRIM YILI OLACAK - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

PALAZ : 2021 BİZİM İÇİN YATIRIM YILI OLACAK

Bu haber 17 Ocak 2021 - 14:14 'de eklendi ve 3.594 kez görüntülendi.

Uzun bir dönem sonunda Gönen’de Cumhuriyet Halk Partisi Belediyeciliği ile hizmete başlayan Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, 2020 yılı çalışmalarını ve 2021 yılı projelerini Bandırma Şehir Gazetesi’ne anlattı. Palaz, “Balıkesir’den Gönen görünmez algısını yıkıyoruz. Artık Gönen’i değil Balıkesir, tüm dünya tanıyacak ve görecek” dedi.

Uzun bir dönem sonunda Gönen’de Cumhuriyet Halk Partisi Belediyeciliği ile hizmete başlayan Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, 2020 yılı çalışmalarını ve 2021 yılı projelerini Bandırma Şehir Gazetesi’ne anlattı. Palaz, “Balıkesir’den Gönen görünmez algısını yıkıyoruz. Artık Gönen’i değil Balıkesir, tüm dünya tanıyacak ve görecek” dedi.
ÖNCELİK YOLLARIMIZ OLDU
Vatandaşların öncelikle Belediyelerden yollar konusunda hizmetler beklediğini belirten Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz “Vatandaşlarımız yollarda çamurlara batmadan yürümek istiyor. Gönen Belediyesi olarak bu konuda önemli adımlar attık. Reşadiye, Plevne mahallelerindeki yol çalışmalarımızı tamamladık. Kuvayi Milliye Caddesi ve Gazhane mevkiindeki yol çalışmalarımız ise devam ediyor. Kaplıca bölgesinde BASKİ alt yapı çalışmalarını sürdüğü için o bölgedeki alt yapı çalışmalarının bitmesini bekliyoruz.
Eski Sanayi bölgesinde de taş döşeme işlemine başlıyoruz. Sezer Uğur Caddesinden Plevne Camisine kadar olan kısımda yağmur giderlerini yeniliyoruz. Böylece meydandaki su problemlerini de çözmüş olacağız. 20 kırsal mahallemize soğuk asfalt çalışmalarını bitirdik. Yaz aylarında asfalt çalışmalarına devam edeceğiz. Görev süremizin sonuna kadar hiçbir mahallemizde yol problemi bırakmayacağız.

“Balıkesir’den Gönen görünmez algısını yıkacağız”

Büyükşehir yasasının ardından 3 başkanla çalıştıklarını söyleyen Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz “Gönen’de sıkça söylenen bir söz vardır. Balıkesir’den Gönen gözükmez derler. Yücel Başkan’a bu algıyı yıkılması gerektiğini ifade ettim. İnşallah bu dönem Büyükşehir bu algıyı yıkacak. Bizim çok sayıda kırsal mahallemiz var. Bazılarına 45 dakikada ancak gidilebiliyor. Büyükşehirden kırsal mahalle yollarını yapmasını istedik.
Büyükşehir yasası ile beraber birçok müdürlüğümüz Büyükşehir bünyesine katıldı. Bunlardan biri de Mezarlıklar Müdürlüğü oldu. Ancak tüm defin işlemlerini Gönen Belediyesi olarak biz yapıyoruz. Gönen ilçemizde 115 mezarlık var. Birçoğunun bakıma ihtiyacı var. Bazılarının duvarları yıkılmış durumda hayvanlar mezarlıklara giriyorlar. Mezarlık girişindeki hizmet binalarının da onarımdan geçmesi gerekiyor. Bu konuda Büyükşehrin bakım onarım işlemlerini yapmasını Gönen Belediyesi olarak bekliyoruz.
Gönen’de yaklaşık 70-80 arasında oto galericisi var. Galerilerin şehir dışında olması gerekiyor. Bunun için en uygun alan Pancar Kantarının olduğu alan gözüküyor. Bu alan Özelleştirme Dairesi bünyesinde bulunuyor. Büyükşehir Belediyesinden bu işlemlerin hızlandırılmasını istiyoruz. Bu alana hem şehir içinde kalan garajı hem de oto galericilerini taşımak arzusundayız.
Katı atık aktarma istasyonu şehir içinde kaldı. Karşıyaka Mahallesi olarak şikayetler arttı. Hasanbey yakınına yeni bir katı atık aktarma istasyonu kurmak istiyoruz. Böylece vatandaşların şikayetleri son bulacak. Ömer Seyfettin Kültür Merkezinin onarılması gerekiyor. Ancak bina anıtlar kurulu sorumluluğunda ve onarım için 3 milyon lira gerekiyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin konuya dahil olmasını bekliyoruz.

2021 yılında projelerimizi ardı ardına hayata geçireceğiz

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden beklentilerimizi söyledik. Şimdi Gönen Belediyesi olarak 2021 yılındaki projelerimizi de Gönen halkı ile paylaşmak istiyorum şeklinde konuşan Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz “projeleri şu şekilde sıralayabiliriz;
GÖNEN KÖPRÜSÜ : Özellikle kış aylarında körü geçişlerinde vatandaşlar sıkıntı yaşıyorlar. Bu sıkıntıyı aşma adına köprünün üstünü ve yanlarını kapatacağız. Böylece sıkıntı bitecek.
DENİZKENT CANLANACAK : Gönen’in denizle buluştuğu nokta olan Denizkent son yıllarda cazibesini yitirmeye başladı. Bir şekilde Denizkent’i tekrar eski günlerine dönmesini istiyoruz. Bunun için bölge sakinleri ile bir araya geldik. Bizden yüzme havuzu ve yeni restoranlar yapılmasını istediler. 32-16 metre ölçülerinde havuz ile 420 M2 alanda yeni restoran için projelerimizi hazırladık. En kısa tamamlayarak Denizkent’i eski günlerine döndüreceğiz.
YENİLEBİLİR ENERJİ : Çaloba Mahallesine 1 KWh’lık yenilenebilir enerji santralini kuruyoruz. Bu konuda Genel Başkan Yardımcımız Ahmet Akın yardımcı oluyor. Belediyemizin ve kaplıcaların enerji ihtiyacını karşılayarak büyük bir tasarruf sağlamış olacağız.
KAPALI PAZARYERİ : Karşıyaka Mahallemize yeni bir kapalı pazaryeri yapmak istiyoruz. Mahalledeki Pazar yerini vatandaşların tespit etmesini istiyoruz.
ÇOCUK EMZİRME ODALARI : Gönen’de bu konuda eksiklik olduğunu gördük. Bunun için Parkın içine, Cumhuriyet Meydanına ve Pazar yerine çocuk emzirme ve alt değiştirme kabinleri kuracağız.
KREŞ YAPIMI : Genel Merkezimiz CHP’li belediyelerin kreş yapmasını istiyoruz. Bizde bunun için 2021 yılında bu konuda Gönen’de yeni bir kreş inşa etmek istiyoruz. Yer olarak Kapalı pazaryeri civarını düşünüyoruz.
KADIN ELİ PROJESİ : Kadınlarımıza iğne oyası ve elişlerini canlandıracağız diye sözümüz var. Ne yazık ki Gönenli kadınlar iğne oyasından biraz uzaklaşmaya başladı. Bunu genç nesillere öğretmemiz gerekiyor. Parkın içine kadınlarımızın iğne oyaları ve elişlerini istedikleri fiyatlara satabilecekleri stantlar yapacağız. Belediye olarak hiçbir ücret talep etmeyeceğiz.” Dedi.
Cemal ATABEY

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.