ÖZÜMÜT: KIZILAY OLARAK İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDAYIZ - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ÖZÜMÜT: KIZILAY OLARAK İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDAYIZ

Bu haber 19 Ocak 2022 - 9:06 'de eklendi ve 244 kez görüntülendi.

 

Kızılay Şube Başkanı Halil Özümüt 2021 yılı değerlendirmelerini Şehir Gazetesi için yaptı. Kızılay’ın 2021 yılını gönüllüler yılı olarak belirlediğini belirten Kızılay Şube Başkanı Halil özümüt, Yeni yılda da gönüllüler ile buluşmaya onlarla etkinliklere devam etmek istiyoruz dedi.

2021 yılında yardım faaliyetlerine ara vermeden devam ettiklerini söyleyen Başkan Özümüt “Kızılay Bandırma Şubesi olarak kendi olanaklarımızla 2021 yılında 252 Bin lira nakdi yardım toplamayı bu yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık.

Öğrenci Bursalarını vermeye devam ettik. Bu çerçevede 25 öğrencimize ayda 600 lira olmak üzere toplam 15 bin lira burs ödemesinde bulunduk. İhtiyaç sahipleri için sıcak yemek dağıtımını gerçekleştirmeye devam ettik. Halen 30 haneye kendi araçlarımızla günlük sıcak yemek dağıtımı yapıyoruz.

Ramazan ayında 300 aileye 500 lira zekat yardımında bulunduk. Yine bu aylarda gıda ve temizlik malzeme kolilerini ihtiyaç sahiplerine dağıttık. Bu yardımı yılda bir kez olmak üzere 850 aileye ulaştırıyoruz. Ramazan ayında açılan stantlarda 212 erzak kolisi bağışı aldık. En kısa sürede de bu erzak kolilerini ihtiyaç sahibi ailelere dağıttık.

Kurban Bayramında vatandaşlarımız Bandırma Kızılay Şubemize 4 Büyükbaş ve 20 küçükbaş kurban bağışı yaptılar. Kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığımız günlük sıcak yemekler için aşevimizde kullandık.

Bandırma Kızılay Şubesi olarak 2021 yılında kız öğrenci yurdumuzdan 737 Bin 500 lira gelir elde ettik. Kira geliri olarak da senelik 430 Bin lira geldi. Bu gelirlerin yüzde 40’ı Kızılay Genel Merkezine gönderiliyor.”

BANDIRMA’DAKİ TÜM ETKİNLİKLERDE KIZILAY OLARAK YER ALDIK

Kızılay’ın bir yardım kurumu olduğu ifade eden Kızılay Başkanı Halil Özümüt “Pandemi döneminde 14 personelimiz ve gönüllülerimiz ile beraber Kaymakamlık bünyesinde kurulan Vefa Grubundaki tüm çalışmalarda Kızılay olarak yer aldık. Kızılay olarak bu çalışmalarda 600 koli yardımı dağıttık. Hastaların, ihtiyaç sahiplerinin yanında olduk.

11 Kasım günü düzenlenen Geleceğe nefes ağaçlandırma kampanyasında aktif olarak yer aldık.

Modern Pentatlon Federasyonu, AFAD ve İlçe Spor Müdürlüğünün beraber organize ettiği AFAD farkındalık etkinliğine katıldık.

Sıfır atık projesinin her adımında yer aldık. Üniversite grubumuzla beraber üniversite öğrencilerinin sorunlarını çözme adına başarılı çalışmalar gerçekleştirdik. “

KAN VE KÖK HÜCRE BAĞIŞ KAMPANYALARI DÜZENLEDİK.

Özellikle pandemi döneminde kan stoklarının tükendiğini söyleyen Kızılay Şube Başkanı Halil Özümüt “Pandemi döneminde kan ihtiyacı artarken kan bağışı ise azaldı. Bu yüzden Kızılay’ın kan stokları tükenme noktasına geldi. Başlattığımız kan bağışı kampanyaları ile vatandaşlarımızı kan bağışına davet ettik. Başarılı sonuçlara imza attığımızı ifade edebiliriz.

2021 yılında Kızılay olarak Bandırma’da 3 hemşerimiz için kök hücre bağışlama kampanyası düzenledik. Deren Sevinç ve Ada Güngör kızımız için açılan kök hücre bağışına Bandırmalılar da büyük ilgi gösterdiler.

Belediye Meclis üyemiz Hüseyin Koçyiğit için kök hücre bağış kampanyasında umut verici sonuçları bekliyoruz. “ Dedi.

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .