ÖZÜMÜT: KAN VERMEK TOPLUMSAL SORUMLULUKTUR - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ÖZÜMÜT: KAN VERMEK TOPLUMSAL SORUMLULUKTUR

Bu haber 12 Mayıs 2022 - 9:17 'de eklendi ve 165 kez görüntülendi.

Ülkemizde her yıl 6-12 Mayıs tarihleri arası Kızılay Kan Haftası olarak kutlandığını belirten Kızılay Şube Başkanı Halil Özümüt,  Kan bağışı toplumsal bir sorumluluktur gerektiren bir olgudur dedi.

Bu konuda gösterilen duyarlılık ve çabalar bir araya geldiğinde, büyük anlam taşır. Kan, yapay olarak üretilemeyen bir dokudur, tek kaynağımız diğer sağlıklı insanlardır. Kan bağışı bir insanın yaşaması için en büyük armağandır diyen Kızılay Başkanı Özümüt “Ülkemizde kan bağışlarının her gün artıyor olması memnuniyet vericidir. Ancak yine de nüfusa oranla  yetersiz kalmaktadır. Bu durum insanların kan vermek istememesinden değil, öneminin yeteri kadar anlatılamamasından ve   gerekli tanıtımın yapılamamasından kaynaklanmaktadır. Bu konuda sivil toplum örgütlerimize, eğitim kurumlarımıza ve basın kuruluşlarımıza önemli görevler düşmektedir. Gönüllü  kuruluşlarımızdan  Kızılay diğer faaliyetlerinin yanı sıra Kan Bankası kurarak bu konuda da büyük uğraş vermektedir. Kızılay’ın çalışmalarına destek verilmelidir.”

Kan alma ünitesinin belli tarihlerde Bandırma’da olduğunu belirten Başkan Halil Özümüt vatandaşları kan bağışında bulunmaya davet ederek “Kan alma aracımız 16-20 Mayıs tarihlerinde saat 11.00 ile 18.00 saatleri arasında ( L ) İskele altında, 23-24 Mayıs tarihlerinde Onyedi Eylül Üniversitesinde saat 10.30 ile 17.30 saatleri arasında ve 25 Mayıs’ta Bandırma Meslek Yüksek Okulunda olacaktır. “ Dedi.

 

 

 

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .