ÖZTAYLAN’DAN SANAYİ ESNAFINA MÜJDE : İLK MECLİS TOPLANTISINDA KARARI ALACAĞIZ

ÖZTAYLAN’DAN SANAYİ ESNAFINA MÜJDE : İLK MECLİS TOPLANTISINDA KARARI ALACAĞIZ

ABONE OL
7 Mart 2024 15:11
ÖZTAYLAN’DAN SANAYİ ESNAFINA MÜJDE : İLK MECLİS TOPLANTISINDA KARARI ALACAĞIZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma sanayi esnafıyla bir araya gelen, AK Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Mehmet Cemal Öztaylan, esnaflara “küçük sanayi” yapılacağına ilişkin müjdeyi verdi.
31 Mart Yerel Seçimleri’nden önce saha çalışmasına hız kesmeden devam eden AK Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Mehmet Cemal Öztaylan, Bandırma Sanayi Esnafıyla kahvaltı programında buluştu. Esnaflarla buluşmasında önceki dönem belediye başkanlığı döneminde yaptığı çalışmaları anlatan Öztaylan, Bandırma için hazırladığı yeni projelerden bahsetti.

“SANAYİNİN YAN YOLUNU 1 NİSAN’DA BAŞLAYIP 5 NİSAN’DA BİTİRECEĞİM”
Belediye Başkanı olursa sanayinin yan yolunun yapılacağını belirten Bandırma Belediye Başkan Adayı Cemal Öztaylan, “Yerel seçimlerde kimin kazanacağını, Bandırma’da 15 yıldır tamir edilmeyen caddelerini sokaklarını, sanayinin yollarını, cumhuriyet meydanı taşlarını yapabilecek miyiz yoksa bu durumlara 5 yıl daha katlanacak mıyız? Bende sizler kadar merak ediyorum. İnsanların en hayırlısı, insanlara en hayırlı işleri yapandır. Ben bu hayatta yalan söylemeyi, çalmayı ve çaldırmayı bilmem. El emeği, göz nuruyla çalışan insanlara hizmet etmek ve en iyi imkânlara kavuşmanızı sağlamak biz idarecilerin görevidir. Eksiğim vardır, ben her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. 2-3 yıldan beri sanayinin yan yolunun yapılması için resmen yalvardık ama yapmadılar. Çoğu gitti azı kaldı, kışı gitti yazı kaldı. Seçime 20 gün kaldı. Eğer ben de sanayinin yan yolunu 1 Nisan’da başlayıp 5 Nisan’da bitirmezsem adam değilim.” dedi.

“KÜÇÜK SANAYİNİN YAPILMASI İÇİN KARARI BÜYÜKŞEHİR’E İLETECEĞİZ”
Sanayi esnafına müjdeyi veren Öztaylan, “Benim için en mübarek insanlar, alın teriyle para kazanan adamlardır. Bandırma’da 1/5000’lik planlarda 7 tane yerin imara açılması talep edildi. 7 yerin 6’sı bakanlık tarafından uygun görülmedi. Happy Center’ın arkasındaki yer sanayi sitesi yapılması için Bandırma Belediyesi tarafından değil, Büyükşehir tarafından talep edildi. Depremle ilgili yeni rezerve alanları yaratmak için yasa çıktı. Devlete ait olan yerler için Büyükşehir Belediyesi talepte bulundu. 649 bin 719 metrekare alanda Büyükşehir tarafından 1/1000’liklerle ve 1/5000’likler yapıldıktan sonra statüsü değiştirilerek sanayi yapılmasına ilişkin kararı Bandırma belediyesi olarak İlk meclis toplantısında Büyükşehir Belediyesine ileteceğiz.” diye konuştu

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.