ÖZTAYLAN: HERKESE İNAT BEN BU SEÇİMİ KAZANACAĞIM

ÖZTAYLAN: HERKESE İNAT BEN BU SEÇİMİ KAZANACAĞIM

ABONE OL
14 Mart 2024 17:25
ÖZTAYLAN: HERKESE İNAT BEN BU SEÇİMİ KAZANACAĞIM
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhur İttifakı Bandırma Belediye Başkan Adayı Cemal Öztaylan meclis üye adayları ile beraber yaptığı basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. 3 günden bu yana rahatsızlığı dolayısıyla yoğun bakımda yattığını ifade eden Cemal Öztaylan “Şimdi çok şükür iyiyim, karşınızdayım” dedi.

Böyle gazetecilik olmaz

Yerel bir gazatede çıkan “Cemal Öztaylan Çerkezlere haraket etti” haberi ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Öztaylan “ Mademki bunlar yazılmaya sözylenmeye başlandı. Üç kuruş için beni ülke gündemine çıkarmaya çalıştılar bundan sonra benden korksunlar.  Istemeyenlere inat ben bu seçimi kazanacağım.Benim annemin babası çerkezdir. Benim çerkezlere hakaret etmem söz konusu olamaz. Bilinen bir gerçektir. Çerkezler iki kez sürgüne uğramışlardır. Gemilerle Türkiye’ye gelirlerken çok sayıda çerkez hayatını gemilerde kaybetmiş cansız bedenleri de denize bırakılmıştır. O yüzden yaşlı çerkezlerin bir kısmı haramdır diye balık yemezler. Haramzade sözü de onu anlatır. Şimdi o konuşmaları sayfalarına taşıyanlar nedense buraya gelip haberlerine sahip çıkamıyorlar. Böyle gazetecilik olmaz. Bu iğrenç haberlerin yapılacağını bilseydim inanın aday olmazdım. Tabi bu gazete ve haber hakkında gerekli hukuki girişimlerde de bulunduk.” dedi.

“Çocuklarıma dokunanların  çocuklarına dokunurum”

Kendisini çocukları ile tehdit ettiklerini ifade eden Öztaylan, “Şimdi beni çocuklarım ile tehdit etmeye çalışıyorlar. Oğlumun 17 yaşındayken kızlarla bira ve sigara içtiği görüntüleri yayınlayacağız diyorlar. Bana herşeyi söyleyin ama çocuklarıma dokunanların çocuklarına dokunurum. Kimse beni çocuklarımla sınamaya kalkmasın. Bu böyle biline. Siyaset böyle yapılmaz. Siyaset aşkla yapılmalıdır. Kalbim kırıldı. Artık bende konuşacağım.Etnik siyaset üzerinden siyaset yapacaklarsa ben de kralını yaparım.” diye devam etti.

“Bu memleketi eş başkanlar değil biz yöneteceğiz”

Ak Parti olarak seçimleri kazanacaklarını belirten Cemal Öztaylan “ Bandırma’yı bir partinin eş başkanları değil biz yöneteceğiz. Bizleri başkaları ile karıştırmasınlar. Beni sözleşme yırtmakla suçluyorlar ya vallahi de billahi de ben sözleşme yırtmadım. Ama birileri bu memleket de Türk Bayrağını yırttı. Ben şehit ağabeyiyim. Beni bu memleket de şehit cenazesinde yumruklamadılar. Ama bazılarını yumrukladılar. Hala Türk askerine, polisine kurşun sıkanları PKK’lı diye kınamayanlar var. Ama ben buradan kınıyorum. Demirtaş’a selam yollayanları bu memleket biliyor ve tanıyor. Otel satışında Dursun Mirza’yı şaibeli ihale yaptı diye suçlayan Murat Karakoyun bugün CHP listesinin başında yer alıyor. Ben dışarıda beklerken Dursun Mirza ihaleyi bitirdi diyen o kişi şimdi Dursun Mirza’nın yanı başında duruyor. Belaltı siyaset yaparak beni konuşmaya zorlamasınlar.  Ben onlarca kişiyle Ankara’ya gidip Genel Merkez önünde sabahlamadım. Aday olmak için Ankara’ya defalarca gidenlerden olmadım. Cumhurbaşkanımın talimatı üzerine aday oldum. Benim  kimseye borcum yok. Ancak eş başkanlar sayesinde aday olanların ne borcu var onu da bilmek gerekir.” Şeklinde konuştu.

Haberi yapan gazete için de suç duyurusunda bulunduklarını ifade eden Cumhur İttifakı Bandırma Belediye Başkan adayı Cemal Öztaylan, “Böyle bir haber için karşınızda olmaktan hicap duyuyorum” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.