ÖZTAYLAN: HER ZAMAN BANDIRMALILARIN YANINDA OLACAĞIZ

ÖZTAYLAN: HER ZAMAN BANDIRMALILARIN YANINDA OLACAĞIZ

ABONE OL
27 Mayıs 2023 11:01
ÖZTAYLAN: HER ZAMAN BANDIRMALILARIN YANINDA OLACAĞIZ
1

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan, Bandırma’daki ziyaretlerine devam ediyor. Sabah muhtarlarla kahvaltıda bir araya gelen Öztaylan gün içinde sırasıyla Eğitim Bir Sen, Kocaman Balıkçılık, Mimarlar Odası ve Bansiad’ı ziyaret etti.

Daha sonra petrol İş Sendikasına giden Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan burada Sendika başkanı Tuncay Topuz ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü. Ziyaret de eski Eti Maden İşletme Müdürü Recep Şekerci, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan, Teşkilat Başkanı Göksel Karlahan ve yönetim kurulu üyesi Halil Özümüt de hazır bulundu.

Topuz: Toplu İş Sözleşmelerinde destek istiyoruz

Ziyaretten dolayı mutlu olduklarını söyleyen Petrol İş Bandırma Şube Başkanı Tuncay Topuz “ Öncelikle bir Bandırmalı adayın Milletvekili seçilmesinden dolayı mutluyuz. Hayırlı olsun. Ankara’da bizimle ilgilenecek, dertlerimizi dinleyecek bir Bandırmalının olmasından dolayı sevinçliyiz.

Eti Maden çalışanları olarak mozaik bir yapıya sahibiz. Çalışan ve sendika olarak politik bir duruş sergilemiyoruz. Önceliğimiz çalışanlarımızın hakları savunmak ve haklarını almalarına vesile olmaktır. Toplu sözleşme sürecimiz devam ediyor. Bu konuda Ak Parti Milletvekili olarak sizlerin desteğini istiyoruz. Ülke için stratejik bir öne sahip olan Eti Maden’de çalışma barışının sürmesinden yanayız.”

Öztaylan: Eti Maden Türkiye’nin gözbebeğidir

Eti Maden Şirketinin ülkenin göz bebeği olduğunun altını çizen Ak Parti Milletvekili Ali Taylan Öztaylan “ Eti Maden hem ülkemiz hem de Bandırma için stratejik bir öneme sahip. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Cevherden Mücevhere projesi ile Eti maden şirketi çok önemli yatırımlara imza attı. Dünya Bor kapasitesinin yüzde 70 oranında ülkemizde olması Türkiye’yi özel bir konuma taşıyor. Bu yeni yatırımlar ile bor madeninin değerini 330 kat arttırmış olduk. Aynı zamanda Bandırma’da ürettiğimiz Lityum pilleri TOGG arabalarında kullanıyoruz.

Seçim çalışmalarımız uzun bir süreç aldı. İkinci tura kalan seçimler ile Bandırma’daki ziyaretlerimizi seçim çerçevesinde yapmak zorunda kaldık. İnşallah 28 Mayıs günü Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar Cumhurbaşkanı seçilmesiyle bizler de vekillik sürecimize başlayacağız. Bandırma için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Eti Maden Şirketinde toplu sözleşme sürecinin devam ettiğini biliyorum. Bizler Bandırma’nın evladıyız. Tabi ki sizlerin yanında olacağız. Toplu sözleşme sürecini beraber takip edecek ve her türlü desteği sizlere vereceğim. Bu konuda Sivil Toplum Kuruluşlarıyla ilişkilerden sorumlu Belgin Uygur hanımefendi ile Bandırma için ele ele çalışcağız. Bizim yanımızda olan ve bize destek veren herkese teşekkür ediyorum. “ Dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.