ÖZLEM URAL: BANDIRMA'YI KALE GİBİ GÖRÜYORUZ - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ÖZLEM URAL: BANDIRMA’YI KALE GİBİ GÖRÜYORUZ

Bu haber 13 Ekim 2021 - 9:32 'de eklendi ve 1.673 kez görüntülendi.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma’ya gelişinin 96. Yıldönümü dolayısıyla Bandırma’ya gelen İyi Parti Balıkesir İl Başkanı Özlem Ural Şehir Gazetesine açıklamalarda bulundu.

HER ZAMAN HALKIN İÇİNDEYİZ

Bandırma’ya çok özel önem verdiklerini belirten İyi Parti İl Başkanı Özlem Ural “İyi Parti olarak Bandırma’yı bir kale gibi görüyoruz. Partimizin Bandırma’daki çalışmaları ve yükselişi bizleri onurlandırıyor. Bizde her fırsatta bu güzel kente gelerek Bandırmalılar bir araya geliyoruz. Bilindiği gibi Eylül ayı bölgemiz için çok özel bir aydır. Bölgemizin kurtuluş ayıdır Eylül ayı. Yine 19 Eylül Gazilerimizin günüdür.

Bu çerçevede Edincik Mahallesi başta olmak üzere birçok mahallemizi ziyaret etme fırsatımız oldu. Oradaki tarihi dokuya hayran kaldık. Ancak Edincik geçmişini arıyor diyebiliriz. Adeta terk edildiklerini düşünüyorlar. Bu yüzden Edinciklileri biraz kırgın gördük. Hiçbir zaman ziyaret edilmeyen mahallelere gidiyoruz. Halk ile beraber oluyoruz.

19 Eylül Günü Bandırma’da ADD Şube Başkanımız ve Türkiye Harp Malullü Gaziler şehit Dul ve Yetimler Derneği başkanı Ecevit Karakoyun ile beraber Kurtuluş savaşında son kurşunun atıldığı Ayyıldız Tepedeki anıta gittik. Tarihi yerlerdeki kıyafetleriyle gömülen şehit mezarlarını ziyaret ettiK. 2022 yılında zaferin 100. Yılında buradaki anıtın tamamlanması yönünde Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisine önerge verdik. Yine bu tepede gaziler ve aileleri için konukevi yapılması yönünde talebimiz var.

Kurtuluş Savaşında ayrı bir öneme sahip Balıkesir ve ilçeleri için İstiklal Madalyası verilmesini istiyoruz. AKP’nin bu yöndeki talebini de destekliyoruz. Zaferin 100. Yılına layık kutlamalar yapmak istiyoruz.”

BANDIRMA GENEL BAŞKANIMIZ MERAL AKŞENER’İ GÖRMEK İSTİYOR

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Türkiye’deki kent ziyaretlerinin devam ettiğini söyleyen İyi Parti İl Başkanı Özlem Ural “Bu noktada Bandırma teşkilatımız ve Bandırmalılar Genel Başkanımız Meral Akşener’i Bandırma’da

görmek ve kucaklaşmak istiyor. Bu yönde yoğun bir talep alıyoruz. Şubat ayındaki Balıkesir programında Genel Başkanımız Meral Akşener Bandırma’ya gelecekti. Ancak yaşanan olaylar nedeniyle Ankara’ya dönmek zorunda kaldı. Balıkesir İyi Parti teşkilatı olarak en kısa sürede Genel Başkanımız Meral Akşener’i Bandırma’ya getirmek istiyoruz.”

BANDIRMA’YI BİR KALE GİBİ GÖRÜYORUZ

İyi Parti olarak Bandırma’yı bir kale gibi gördüklerinin altını kalın çizgilerle çizen İyi Parti İl Başkanı Özlem Ural “Bandırma’da İyi Parti olarak seçimlerde başarılı sonuçlara imza attık. Bu başarıda İlçe Başkanımız Necmi Sert Başkanımızın ve ekibinin payı çok büyük. Yerel yönetim olarak Tolga Tosun’da başarılı işlere imza atıyor. İyi Parti ile çok uyumlu bir çalışma içinde, siyasete de nezaket getirdiği de çok açık. Millet İttifakına sahip çıkıyor. Hassasiyetini olumlu buluyoruz.

Millet İttifakı tavanda çok başarılı çalışmalar gerçekleştiriyor. Aynı çalışmayı tabanda da bizlerin yapması gerekiyor. Millet İttifakının ülke için neler başarmak istediğini çok iyi anlatmalıyız. Bu yolda başarılı olduğumuzu düşünüyorum.

GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLEMENTER SİSTEME DÖNMELİYİZ

Tek kişinin aldığı kararlar ile bu ülkenin yönetilemeyeceğini hep beraber yaşayarak gördük. Partili Cumhurbaşkanlığı sistemi bu ülkenin gerçekleri ile örtüşmedi. 83 milyonu kucaklayacak tarafsız bir Cumhurbaşkanı görmek istiyoruz. İlk seçimlerde bu ucube sistemden kurtularak güçlendirilmiş bir parlamenter sisteme geçmek zorundayız. Millet İttifakı olarak yargının bağımsız olmasını, Yüksek Seçim Kurulunun güvenilir olmasını, ülkenin liyakat sahibi kişilerce yönetilmesini istiyoruz. İşlevini kaybetmiş TBMM’nin işlevini kazanmasını istiyoruz. İtibar kaybına uğrayan meclisin ve vekillerin itibarlarını geri istiyoruz.

Genel başkanımız Meral Akşener’in ben başbakan olmak istiyorum sözünü çok önemsiyoruz. Verdiği mesajı çok iyi anlıyoruz. Genel Başkanımızın kurumsal kimlik kazanma istediğini destekliyoruz. İyi Parti kişilere bağımlı olmadan siyaset sahnesinde yer almalıdır. “

SANAYİLEŞEN BANDIRMA ÇEVRE FAKTÖRÜNÜ UNUTMAMALIDIR

Bandırma’nın sanayileşme yolunda ilerlediğini ifade eden Başkan Ural “Bandırma kenti sanayinin yoğun olduğu bir kent. Yeni Organize Sanayi Bölgesi de yolda. Bu yeni Organize Bölgesi Bandırma’ya yeni bir hareket getirirken, istihdama da büyük katkı yapacak. Sanayileşmeye paralel olarak göç alacak. Bu konuda önlemlerin vakit geçmeden alınması gerektiğini düşünüyoruz.

İyi Parti olarak sanayileşmeyi desteklerken, çevresel faktörleri de göz ardı etmiyoruz. Çevreyi kirletmeyen sanayi istiyoruz. Sanayi tesislerinin baca gazı emisyonları takip edilmeli ve arıtma üniteleri mutlaka çalıştırılmalıdır. Vahşi bir sanayileşme istemiyoruz.” Dedi.

&nbps

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.