ÖZKURTBAY: ÇEVRECİLİK MİLLİYETÇİLİKTİR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ÖZKURTBAY: ÇEVRECİLİK MİLLİYETÇİLİKTİR

Bu haber 10 Haziran 2021 - 10:02 'de eklendi ve 260 kez görüntülendi.

Ülkü Ocakları Başkanı Uğur Özkurtbay Cumhuriyet Meydanında yaptığı açıklamada Marmara Denizinde yaşanan müsilaj felaketine değinerek, Yaşadığımız Dünyayı daha güzel bir hale getirmek sizlerin ellerindedir dedi.

Marmara Denizinde oluşan müsilajın sebebi, deniz suyu sıcaklığının artması, denizde meydana gelen kirlilik ve iklim değişikliğinin etkileriyle birlikte su seviyesinin azalmasıdır şeklinde açıklamasına devam eden Ülkü Ocakları Başkanı Uğur Özkurtbay “Yüzey suları Dünyanın yüzde 70’ini kaplayan okyanuslar, göller, nehirler, denizler ve haritada görebileceğimiz tüm mavi alanları kapsar. Yüzey sularının büyük bir kısmı kullanılamaz hale gelme tehlikesi ile karşı karşıyadır. nehirlerin, derelerin ve göllerin üçte birinden fazlası kirlenmiş durumda ve içmeye, yüzmeye ya da balık tutmaya uygun değildir. Endüstriyel atıklar, geri dönüştürülmemiş plastik atıklar, tarımsal kimyasallar sebebiyle bu sulardaki canlılık azalmakta bu da insan hayatını olumsuz yönde etkilemektedir.”

Çevrecilik milliyetçiliktir diyen Özkurtbay “Unutulmamalıdır ki gelecek nesillere bırakacağımız en büyük miras daha temiz ve yeşil bir Dünyadır. Yaşadığımız Dünyayı daha güzel bir hale getirmek sizin elinizdedir. “Dedi.

Açıklama sonrasında Ülkü Ocakları üyesi gençler sahil bandında broşür dağıtarak çevre felaketine dikkat çektiler.

 

 

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.