ÖZGÜN : DENETİM RAPORU KAMUOYU İLE PAYLAŞILSIN - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ÖZGÜN : DENETİM RAPORU KAMUOYU İLE PAYLAŞILSIN

Bu haber 07 Ekim 2020 - 17:42 'de eklendi ve 3.789 kez görüntülendi.

Bandırma Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısının 10. Maddesinde, Bandırma Belediyesi’nin 19.08.2016 – 24.08.2020 Tarihli Denetim Raporu yayınlandı. Bandırma AK Parti Meclis Üyesi Zeynep Özgün yayımlanan raporla ilgili önerilerde bulundu.

İçişleri Bakanlığı Müfettişi tarafından düzenlenen raporun bazı kısımlarında bir takım sorunların olduğunu dile getiren Ak Parti Meclis Üyesi Zeynep Özgün, Düzenlenen Denetim Raporu ve 2021 Yılı Mali Bütçesi Tespiti ile ilgili yaptığı basın açıklamasında:

“Belediyemizin 19.08.2016 – 24.08.2020 tarihleri arasında idari iş ve işlemler ile ilgili yürütümünü denetleyen İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişi Ali ÜÇLER’in Denetim Raporunu incelediğimizde geriye dönük mal ve hizmet alımlarında teftişe tabi olan, bu dönemde bazı sıkıntıların not edildiği görülmektedir. Bu dönem aralığında belediye meclisince alınan kararlarda imar, seçimler ve mali konulara ilişkin kararların ağırlık kazandığı görülmektedir. Bazı komisyonlarda usul hatası yapıldığı, bilinçli yada bilinçsiz hatalar yapıldığı dikkat çekmektedir. Özel kalem müdürlüğü tarafından hazırlanan bir denetim raporu var ve bu denetim raporunun daha ayrıntılı bir şekilde kamuoyuna aktarılması ve eleştiriye açık olunması gerekir.

Mülkiye müfettişlerinin yapmış olduğu incelemeler sonucunda ihale ile ilgili tekliflerde tereddütler olduğu anlaşılıyor. Hatta bu tekliflerin bütçeye uygun olup olmadığı bile tartışılıyor.

Geriye dönük incelendiğinde, Bandırma Belediye bütçesi geriye dönük tahsilat oranı %65’lerde kalmıştır. Bu yüzden borç çoğalmıştır. Borcu bu kadar çok olduğu dönemde fütursuzca, sözde mal ve hizmetin alınmış olması belediyemizi daha da çıkmaza sokmaktadır. 2021 yılı plan ve bütçesinin geçmiş yıllardan ders çıkartılarak daha nitelikli, hizmet odaklı, anlaşılabilir ve kabul edilebilir bir bütçe olarak hazırlanmasını talep ediyoruz.” Dedi.

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.