OZAN ONUR KONGREDE ZÜLFÜYARE DOKUNDU

OZAN ONUR KONGREDE ZÜLFÜYARE DOKUNDU

ABONE OL
26 Ağustos 2023 12:05
OZAN ONUR KONGREDE ZÜLFÜYARE DOKUNDU
1

BEĞENDİM

ABONE OL
  1. CHP İlçe Genel Kurulunda tek siyasi içerikli konuşmayı yapan Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur, bildiğiniz gibi 14 Mayıs ve 28 Mayıs tarihlerinde yapılan Genel seçimlerle bir 5 yıl daha Ülkemizi AKP iktidarının karanlığına teslim ettik. Şunu iyi bilmeliyiz ki bu süreç ne yazık ki Genel Başkanımızı ve Partimizi yıpratmıştır dedi.

Partimizde değişim artık şarttır

Bu sonuçlar partimizde değişim şart kılmıştır diyen Ozan Onur “  Büyük kongre yerel seçimlerden önce yapılmalıdır. Genel başkanımız aşırı yıprandı. Buna dış saldırılar dışında parti içi yapılan saldırıları da sayabiliriz. Ayrıca parti tabanında yeniden bir seçim kaybetme kaygısı var. Aynı kaygı Cumhuriyet Halk Partisine sevdalı, her seçimde ama’sız fakatsız oy veren milyonlarca seçmende de var.

Bu nokta da ayrıca belirtmem lazım; yapılacak olan tüzük kurultayı kilit niteliğinde olacaktır. Alınacak önemli kararlar parti içi demokrasimiz için çok önemlidir. Aday belirleme süreçleri, tabanın söz ve karar sahibi olması bunun yaratacağı olumlu sinerji yerel seçimler öncesi partimizi ciddi bir seçenek haline getirecektir.

-Açlık ve yoksulluk kol gezerken,

-AKP iktidarı tarafından milyonlarca memura, 2,5 milyon memur emeklisine düşük ücret artışı önerilmişken,

-Gaziantep belediye başkanı işçilere patronu överken,

-37 Gazeteci arkadaşımız ceza evindeyken, gezi tutukluları, en önemlisi Seçilmiş Milletvekili Can Atalay cezaevindeyken,

-AKP tarafından Doğa’ya, insana ve çevreye karşı Belen’de, Kazdağlarında ve daha birçok yerde doğa katliamları devam ederken,

– Muhalif oldukları için birçok siyasi ceza evindeyken, sabahtan akşama kadar geç saatlere kadar TV programlarında tartışmalarda varsa yoksa CHP.

İster yandaş ister muhalif kanallarda olsun partimize saldırmanın dayanılmaz bir hafifliği var.

Buna tescilli eski CHP’li yöneticilerin yaptığı palavraları da ekleyebiliriz. Partimize kasıtlı ve sistemli bir şekilde yapılmaya başlanan yıpratma politikalarına dur dememiz gerekiyor. “

Millet İttifakı ortaklarının basın açıklamaları içler acısı

Son genel seçim öncesi birlikte yola çıktığımız millet ittifakı ortaklarımızın paylaşımları, basın açıklamaları içler acısı diyen belediye Başkan Yardımcısı ozan Onur “ Seçimden önce partimize ve genel başkanımıza methiyeler düzenler seçim sonrası yaptıkları açıklamalarda bizleri üzdüler.

Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt ve Saadet Partisini ayrı tutuyorum. Bence bu sürece en fazla sahip çıkan, herkesi bir araya getiren Genel Başkanımıza vefasızlık yapılmıştır. Bu nedenle bir özür borçları olduğunu düşünüyorum. Konuşmamın başında da ifade ettiğimi gibi seçimleri kaybettik. Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanı yapamadık. Bununla birlikte her kaybedilen seçimden sonra değişim rüzgarları kaçınılmaz bir şekilde yaşanmaya başladı. MYK görevden alındı. Yerine yeni bir MYK oluştu.

Bireyler değişince sorun çözülmüş mü oldu? Tabii ki Hayır.

Şimdi önümüzde çok önemli bir seçim var. 8 ay sonra yerel seçimler yapılacak. Tüzük değişikliği yapılacağı söyleniyor. Görsel ve yazılı basında da okuyorum. Eğer kurultay Yerel Seçimlerden önce yapılırsa partimize büyük katkı sağlayacaktır. Eğer büyük kurultay seçimlerden sonra olursa tüzük değişikliği konusundaki beklentiler mutlaka karşılanmalıdır. Aday belirlemede ön seçim ve eğilim yoklaması belirleyici olmalıdır. Bu süreçler Parti içi demokrasimize büyük katkı sunacaktır. Bu konuda Örgütlerde büyük bir beklentiler var. Ancak onlara da büyük sorumluluklar düşmektedir.

Üyelerimizi daha aktif hale getirmeliyiz

İlçemiz CHP’li 4000 üye mevcut.  Sadece 2100 üyemiz delege seçimlerinde oy kullandı. Yarı yarıya bir oran. Bunu en az %80 seviyelerine çekmez durumundayız. Üyelerimiz de CHP’li olma sorumluluğuyla daha çok katılım sağlamalıdırlar.

Sadece tüzük ve program değiştirmekle de olmaz. Bir büyük değişim ve dönüşümü kadrolarıyla, vizyonuyla, hedefleriyle ve siyasi konumuyla topyekûn bir değişimi yaşamak ve yaşatmak zorundayız.

Bunu başarabiliriz. Delege seçimlerimizi tamamladık. Şimdi de ilçe kongremizi yapıyoruz. Arkasından İl kongremizi yapacağız. Ülkemiz coğrafyasında her şey partimizin gelişip güçlenmesi için elverişli. Tek hedefimiz partimizi çözüm merkezli olarak anlatabilmektir.

Ayrıca ilçe kongremizde yapılan delege seçimlerinde yaşananlar ortada, her şey kentimizin merkezinde gerçekleşti. Bu olumsuzlukları hepimiz birlikte ortadan kaldırabiliriz. Yaralarımız ne kadar kısa sürede sararsak ilçemizde hak ettiğimiz yerde oluruz.

Önümüzdeki aylarda yerel seçim sürecine gireceğiz. Dikkatli olmamız gereken zamanlar bunlar. Her şeyden önce partimize zarar getirecek hiçbir sürecin içinde tek bir CHP’li arkadaşım dahi olmamalıdır. Dikkatli olursak bu yerel seçimlerde de anlımızın akıyla çıkacağımıza inancım tamdır.

Son yapılan seçimlerde oy oranlarında ciddi bir artış gözükmüyor. Burada yerel yönetim süreci belirleyici olacaktır. Bizim dışımızdaki bütün sol partilerle işbirliğine gidilmeli, bir tek sol oy dahi boşa gitmemelidir. Millet ittifakı partileri ile ortak payda da buluşarak yerel işbirliği geliştirilmedir.

Hedefimiz hem yerelde hem genelde tekrar ve tekrar birinci parti olmak olmadır. Biz bunu başarabiliriz. Ülkemizi, partimizi ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında, kurucu değerleri hakim kılarak iktidara taşımalıyız. Biz bunu yapabiliriz, başarabiliriz. “ Dedi.

 

 

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.