OYUN AKLINI ARIYORUZ - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

OYUN AKLINI ARIYORUZ

Bu haber 09 Kasım 2020 - 14:04 'de eklendi ve 5.751 kez görüntülendi.

Bir süreden bu yana Bandırmaspor ile ilgili olarak yazı yazmıyorum. Beklemeyi takım ve kulüp üzerindeki toz bulutunun kalkmasının daha doğru olacağını düşündüğüm için yazı yazmamayı tercih etmiştim. Ancak ne olacak bu Bandırmaspor’un hali diyerek o kadar çok arayan oldu ki, artık bir şeyler karalamanın zamanı geldi diye düşünüyorum.

Öncelikle sosyal medyada yaratılmak istenen, Onur Başkan eleştirilemez, eleştirenlerde Bandırmaspor düşmanıdır algısının yanlış olduğunu belirtmek istiyorum. Bu ülkede herkes yanlış yaptığı sürece eleştirilir. Kişilik haklarına dokunmadan hakaret etmeden eleştirilerin zarar değil yarar getireceğine inananlardanım. Lakin şu aşamada Onur Göçmez sezon başından bu yana yapılması gerekenlerden fazlasını yaptı. Transferlerde doğru hamle yaparak Türkiye’de oynamış, ligimizi tanıyan yabancıları tercih etti. Sadece Serna istisna oldu. Yönetim geniş ve kaliteli bir kadro kurdu. Ligin en pahalı 6. Kadrosunu kurmak hele bu şartlarda kurmak her babayiğidin başarabileceği bir iş değildi. Teknik direktör konusunda Serdar Bozkurt ile devam etmenin de doğru olduğu kanısındayım. Şampiyon apoleti kazanmış bir hocaya şans tanımadan yolları ayırmak yanlış olurdu.

Serdar Bozkurt’a şans tanındı ve olmayacağı anlaşıldı. Doğru bir hamle olarak Teknik Direktör değişikliğine gidildi. Şimdi Erkan Sözeri takımı tanımaya ve kadroya şekil vermeye çalışıyor. Adana Demir ve Giresun maçlarındaki oyun ben dahil doğal olarak kimseyi tatmin etmedi. Özellikle yenilsek bile Ümraniye, İstanbul maçlarındaki iyi oyunu aradık diyebilirim. Orta sahadaki üretkensizlik, gol yollarındaki sıkıntılar kötü sonuçları doğurdu. Sıkıntı 3. Bölgede gibi dursa da sorun orta sahadaki oyun aklının olmamasından kaynaklanıyor. Pote’ye ya da o mevki de oynayan oyunculara topu taşımakta başarılı olamıyoruz. Bunu yapacak klasik anlamda 10 numara oynayacak oyuncuyu bulmakta yetersiz kalıyoruz. Sezon başında yapılan kadro mühendisliğinde bu mevki için Haliloviç, Doğan Can, Selçuk ve Serna düşünülürken nedense ısrarla o mevki de Landel’i kullanıyoruz. Bence hata olan bu ısrarı Serdar Bozkurt’tan sonra Erkan Sözeri’de devam ettiriyor. Klasik bir 6 numara olan Landel’den Play Maker yaratmak çok da olası durmuyor. Hadi saydığımız isimlerden verim alamadın oyun bilgisi ve kalitesiyle orada Erkan bile kullanılabilirdi.

Erkan Sözeri’nin maç sonu tespitleri doğru idi. Ama Hocama da sormak isterim Landel ile Del Valle’yi değiştirmek için neden 76 dakika bekledin. Haftalardır formu düşen iki futbolcuyu ikinci yarının başında değiştirseydin sonuç farklı olmaz mıydı? İshak, Ba ve Serna ile daha verimli futbol oynanacağı düşüncesindeyim. Erkan Sözeri ağır stoperler konusuna da çözüm üretmelidir. Balde’nin attığı gol adeta ders niteliğinde idi. Erkan Sözeri için zorlu bir süreç yaşandığı da bir gerçek, kurmadığı bir takımı ayağa kaldırmaya çalışıyor. Bazı futbolcularda inanılmaz bir düşüş yaşanıyor. Geçen seneki şampiyonluğun mimarlarından Erkan’ın oyuna girmesiyle daha akıcı oynayarak pozisyonlar ürettiğimizi düşünürsek hamlelerimizi ona yapmamız gerek diye düşünüyorum.

Bazı futbol özürlüleri sosyal medyada küme düşeriz feryatlarına başlasa da bu kadro yürüyerek bile ligde kalır. Yenildiğimiz, hatta lider olan İstanbulspor takımı bile kadro olarak bizden iyi olduğunu söyleyemeyiz. O yüzden sakin olacağız, Erkan Sözeri’ye zaman tanıyacağız ve bekleyeceğiz. Yönetim üzerine düşeni fazlasıyla yaptı. Şimdi sıra teknik ekip ve futbolcularda. Özellikle futbolcular bu takımda oynamalarının kıymetini bilmeleri ve unuttukları takım ruhunu hatırlamalarını bekliyoruz.

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.