ONYEDİ EYLÜL ÜNİVESİTESİ BAŞARILARI İLE GÜNDEME GELMELİDİR - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ONYEDİ EYLÜL ÜNİVESİTESİ BAŞARILARI İLE GÜNDEME GELMELİDİR

Bu haber 21 Kasım 2022 - 11:36 'de eklendi ve 401 kez görüntülendi.

CHP Bandırma İlçe Gençlik Kolları Başkanı Çağdaş Deveci, Onyedi Eylül Üniversitesi yemekhanesinde yaşanan sıkıntılar ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Devec “Şehrimizin Üniversitesi iki gündür Türkiye Gündemini meşgul ediyor. Ne yazık ki akademik başarıları ve projeleri değil de öğrenci yemeklerinden çıkan kurtlar ve böcekler görselleri ile tüm ülke üniversitemizi konuşur hale geldi.
Yurtta öğrencilere servis edilen yemeklerin görsellerinin sosyal medyada paylaşılmasıyla ortaya çıkan bu durum sonrasında Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi yönetimi bir duyuru yayınlayarak olayı incelediklerini ve titizlikle bu durumu soruşturduklarını ifade etmişlerdir.
Mesele bu titizliği öğrencinin tabağına kurtlu yemek geldikten sonra değil, bu yemek gelmeden göstermekte; öğrencilerin temel haklarından birisi olan nitelikli beslenme haklarını sağlamaktadır.

Ülkemizin eğitim kurumları daha öğrencileri kamu olarak barındırmayı ve beslemeyi sağlayamıyorsa; bu iki insani temel hakkı öğrencilere sağlayamıyorsa; bunda kabahat öğrencilerin değil bu temel görevleri yerine getiremeyen, iş işten geçtikten sonra bir şeylere müdahale etmeyi bir iş yapmak sanan anlayıştadır.

Nitelikli barınma ve beslenme insani bir temel haktır. Bu konuda gerekli adımların atılmasını, yemeklerde basına yansıyan bu olayın tüm sürecinin kamuyla ve özellikle öğrencilerle en saydam şekilde paylaşılmasını istiyor, bekliyoruz.

Ayrıca bu ayıbın ortadan kaldırılması için öğrencilere; temizliği ve durumu sağlıklı olunduğu andan itibaren, bir özür borcu olarak belirli bir süre yemeklerin ücretsiz olarak verilmesini talep ediyoruz.” Dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

casino siteleri slot siteleri
fotos de mujeres hermosas en la playasister in law saves my marriagejulia osten viral video

pet shopKedi mamasıKöpek maması