ONUR GÖÇMEZ GELENEĞİ YİNE BOZMADI

ONUR GÖÇMEZ GELENEĞİ YİNE BOZMADI

ABONE OL
17 Kasım 2023 09:58
ONUR GÖÇMEZ GELENEĞİ YİNE BOZMADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Bandırmasor Kulüp Başkanı Onur Göçmez yaklaşan olağanüstü Genel Kurul öncesi geleneği bozmayarak yine Şehir Tv’de Cemal Vural Atabey’in konuğu oldu. Yeni Cin Çukuru tesislerindeki söyleşide Başkan Göçmez ligin durumunu değerlendirerek takımın hedeflerini, ara transferleri, yeni stadı, bordo sportifi AŞ konusundaki bilinmezlikleri açıkladı.

Süper lige çıkacak 3 takımdan biri olmak istiyoruz

Benim dönemimde asla Bandırmaspor hedefsiz bir takım olmadı diyen Başkan Onur Göçmez “ Bu sene başında hedefimizi asla açıkça ifade etmedik. Ligde ilk haftası içinde hedefimiz ilk 5-6 takım arasında olmak şeklinde demeçler verdik. Hedefimizin Süper lig olduğunu söylemedik. Zira o zaman ligde hedef takım haline geliyorsunuz. Bugün itibari ile ligde 3. Sıradayız. İkinci sıradaki takımla da aramızda sadece 1 puan fark var. lider takımla aramızdaki farkı da eritiyoruz. Bu başarılı sonuçlardan sonra artık hedefimizin Süper lig olduğunu ifade edebiliriz. Bu sene süper lige çıkacak olan 3 takımdam biri olmayı hedefliyoruz. Çünkü mali yönden şartlarımızı bu sene oldukça zorladık. Bandırma’nın dinamiklerinin dışına çıktığımızı söyleyebilirim. Manisa maçından sonraki milli ara da takımın Teknik Direktör ile çalışma sürecine katkı vereceğini düşünüyorum.

Ara transfer için sıralamamıza bakacağız

Takıma takviye yapmak için devre arasındaki sıralamamıza bakacağız. Eğer istediğimiz noktada olmaz isek aynı kadroyla devam edebiliriz. Ara döneme hedeflediğimiz konumda ulaşırsak nokta transferler yapacağız. Takımdaki takviye yapılacak mevkiler net belli oluyor. Hedefler doğrultusunda 2 mevkie nokta transfer yapabiliriz. Bu da takım için bir altın vuruş olur diyorum.

Geçen sene transfer ettiğimiz ama başka takımlara gitmeyen oyuncularımız var. onlar Edincik tesislerimizde çalışmalarına devam ediyorlar. Bu transferler benim hatamdı. Çok iyi sözleşmeler yapmış oyuncular bu sözleşmeleri bırakıp gitmiyorlar. Bu noktada Fatih ve Atabey’e teşekkür etmek isterim. Ceremesini ben çekeceğim. İhbarname gönderdiklerinde ödemeleri yapıyorum. Bu ödemeleri kulübe de yansıtmıyorum. “

Tesisleşme konusunda büyük adımlar attık

Tesisleşme konularında çok büyük adımlar attıklarını söyleyen Bandırmaspor Kulüp Başkanı Onur Göçmez “ Bandırmaspor tesisleşme konusunda çok gerilerde kalan bir kulüptü. Bu konuda büyük adımlar attığımızı düşünüyorum. 500 M2 kapalı alanı olan yönetim ofisi ve In bordo cafeyi hizmete soktuk. İn bordo kafenin içinde bir kütüphane oluşturacağız. Zira Bandırmaspor’un tarihi anlatan bir arşivimiz yok. Bu konuda eski futbolcularımızdan oluşan aktif bir grup kuracağız. Camia olmak bunu gerektiriyor. In bordo 7/24 açık olacak. Bandırmalı olmayan ancak bizim yaptıklarımıza bakan çok kişinin bu tesislerde emeği var. Yine 1600 M2 kapalı alanı ve 40 kişiye barındıracak 4 yıldızlı otel kalitesinde tesis yapıyoruz. Bu tesis de Ocak ayında açılacak. Futbolcuların  kalacakları tesislerin açılmasıyla tam bir yerleşke yaratmış olacağız. U 19 takımımızı o zaman TOKİ’ye taşıyacağız.

Yeni idman sahalarımız açılıyor. 1. Ve 2. İdman sahalarımızı yaptık ve kullanıyoruz. Şimdi ışıklandırması ve tribünü olan 3. Idman sahamızın yapımına başlıyoruz. U 19 takımımı maçlarını ve idmanlarını bu idman sahasında yapacaklar. Böylece A takımı ve U 19 takımını buluşturmuş olacağız. Sırada 5. Ve 6. İdman sahalarımız var.

Yeni stat konusu devletimizin konusu

Yeni bir stat yapılması Bandırmaspor’un ya da benim altından kalkabileceğimiz bir konu değil. Bu doğrudan Devletimizin yapabileceği bir yatırım. Ancak bu ekonomik şartlar durumunda 3-4 yıl bunu yapılabilecek gibi gözükmüyor. Ama mevcut stadın ışıklandırılması konusunda % 1 olasılık  var diyebilirim. Zeminimiz oldukça güzel, ışıklandırmada olursa bu statta süper lig maçlarını oynayabiliriz. Stat tadilattan geçirilebilir ve rüzgar panelleri de konulabilir diye düşünüyorum.

Bandırma bir futbol şehri değil

Kentte futbola karşı bir ilgi problemi var. Bandırma’nın bir futbol şehri olmadığını düşünüyorum. Önemli bir maç olan Altay maçında bile 2300 seyirci vardı. 2 tribün doluydu. Yeni kapalı iyi destek verdi. Eski kapalı da onlara ayak uydurdu. Ancak sayı asla yeterli olmuyor. Bandırmalılar sadece küme düşme maçları ile finallere ilgi gösteriyor. Oysaki çevre şehirlerden gelen taraftarlarımız olurken sayının 5-6 bin olması gerek diyorum. Süper lige çıkarsak sayı artar mı bilmiyorum. Belki 3 büyüklerin maçında tribünlerimiz dolar. Kentte ulaşamadığımız bir kitle var. Yeni yönetimde okullardan ve kadınlardan sorumlu yönetim kurulu üyelerimiz olacak. “

Düştüğüm zaman beni de ayağa kaldıracak yönetim kurulu oluşturacağız

Yeni bir seçimli genel kurula gittiklerini belirten Onur Göçmez “ Yaşanan ekonomik gelişmeler yeni bir yönetim oluşturmayı zorunlu hale getirdi. Tesisleşme çabalarımız düşündüğümüzden daha hızlı ilerledi. Artan maliyetler karşısında yeni bir yönetim kurulu oluşturduk. Eski yönetimden 5 -6 arkadaşımız yeni yönetimde göreve devam edecekler. 13 asil ve 13 yedek üye beraber çalışacaklar. Kadın yönetim kurulu üyemiz olacak. Biz hedefe kitlendik. Mali yönden yeni kaynaklar yaratmalıyız. Benim üzerimdeki yükü kaldıracak arkadaşlarımız olacak. Açıkça söylüyorum. Biz süper lige hedeflendik. Bu yolda düşecek arkadaşlarımız olacak. Onları ben ayağa kaldıracağım. Ben düştüğüm zamanda beni ayağa kaldıracak arkadaşlarımız mutlaka olacak.

Bordo sportif AŞ benim şirketim

Bordo Sportif AŞ yeni yasayla Türkiye’de kurulan ilk şirketlerden biri. Başkanı da benim. Bordo Sportif AŞ ile Bandırmaspor’un hiçbir alakası yok. Sadece ikisinin de başkanlığını ben yürütüyorum. Bandırmaspor’un şirketleşme konusunda adım atmasından yana biriyim. Yapılan toplantılarda tamam diyenler sonradan vazgeçtiler. O yüzden o topa artık ben girmem. Bandırmaspor’un şirketleşmesi konusunda Bordo Sportif AŞ’nin hiçbir alakası yok. Ben Bandırmaspor Kulüp Başkanlığını bıraktığım zaman Bandırmaspor’un benim şirketimle ilgisi olmayacak.

Alacaklarıma karşılık Bandırmaspor’un Bordo Sportif AŞ bünyesine geçeceği gibi konu asla olmayacak. Benim alacaklarıma yönelik senetlerim var. ama ben bunları kullanarak Bandırmaspor’a zora sokmam. Icra vermem, temlik koydurmam. Ama yeni başkanın da yanlış  işler yapmasına izin vermem. O zaman yıllardır yaptığımız çalışmalar tepe taklak gider. Bakın sportif başarıdan söz etmiyorum. Küme düşeriz yine çıkarız onlar olabilir. Yapılanlardan geri adım atılmamalıdır. Ben her konuda yeni yönetime destek olurum. “ dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.