ÖN SEÇİM BANDIRMA’DA CHP’NİN SONU OLUR

ÖN SEÇİM BANDIRMA’DA CHP’NİN SONU OLUR

ABONE OL
29 Ocak 2024 11:22
ÖN SEÇİM BANDIRMA’DA CHP’NİN SONU OLUR
1

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Merkezi Ocak ayının sonuna gelinmesine karşın bir türlü Bandırma Belediye Başkan adayını açıklayamadı. Aday belli olmadığı sürece de gerilim her geçen gün artıyor. Tolga Tosun, Dursun Mirza çekişmesi CHP Genel Merkezinin gözünü bir hayli korkutmuş olmalı ki, adayın açıklanmasına cesaret edemiyorlar. Bu süreçte 8 başkan adayı da defalarca Ankara’ya gitmelerine karşın anlaşılan o ki kendilerini bir türlü beğendirememişler. Son olarak Cuma günü açıklanması beklenen Bandırma Belediye Başkan adayı yine açıklanamadı. Bu konu da bölgeyi dizayn edecek denilen Ensar Aytekin topu devamlı taca atınca konu artık içinden çıkılamayacak noktaya taşındı.

Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın aldığımız kulis bilgilerine göre kafa kafaya verip Bandırma’da ön seçim yapalım demişler. Günaydın Beyler! Parti içi demokrasiye uymak şimdi mi aklınıza geldi. Ancak şimdi artık zaman çok geç oldu. Seçimlere 2 ay kala hakim huzurunda bir ön seçim yapılamayacağına göre parti binasına sandığı koymak CHP örgütünde onarılamayacak hasarlara neden olur!!! Sandığa 8 adayı koyamayacağınıza göre kimleri sandığa koyacağınızı nasıl belirleyeceksiniz?

Tamam, ön seçimler bir partinin tabana güvendiğini, parti içi demokrasinin işlediğini ve üyenin söz ve karar sahibi olduğunu gösterir. CHP Genel Merkezinde oturanlar CHP’nin şansının daha düşük olduğu yerlerde korkmadan adayları açıklarken, seçimin kazanılmasının garanti gördüğü şehirlerde ise adayı açıklamaktan korkuyorlar. Bölge milletvekilleri de sorumluluk almaktan imtina ediyorlar. Bandırma gibi nüfusu 200 Bine dayanan, 15 seneden bu yana sosyal demokratların yönettiği bir şehirden milletvekili olmayınca karar almak belli ki zor oluyor.

Gelelim şimdi Bandırma’da yapılması düşünülen  ön seçime… Çok gerilere gitmeyin, 5 ay önce CHP İlçe Yönetimi seçimlerini düşünün. İki adaylı girilen seçimlerde her gün Cumhuriyet Meydanında yaşanılan gerilimi ve çıkan kavgaları aklınıza getirin. Şimdi taraflar çok daha bilenmiş durumdalar. Konu Belediye Başkanlığı olunca nelerin yaşanacağını hayal edin. Ben açıkça yazayım! Cumhuriyet Meydan’ında harp yaşanır ve CHP örgütünde geri dönülmez kırgınlıklar CHP’ye Bandırma’da seçimini kaybettirir. Zaten Millet İttifakının bozulması nedeniyle sıkıntı yaşanılacağını düşündüğüm seçimlerde koltuk Ak Parti’ye kaptırılır. Hırs bürümüş gözlerinizi açın. Seçimi kaybetmenin sorumluluğunu almayın! Tüm adaylar olarak gidin Ankara’da tek aday üzerinde anlaşın. Aday açıklamaktan günlerdir imtina eden CHP Genel Merkezi ve Balıkesir milletvekillerine racon kestirmeyin. Tarih Bandırma’da Ak Parti Belediyeciliğini bitiren Sedat Pekel ve yol arkadaşlarını yazdı. Böyle giderse sizleri ise Bandırma’da yerel iktidarı Ak Parti’ye teslim eden kişiler olarak yazacak.

Tercih sizlerin…

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.