ÖLÜM KÖPRÜSÜ YENİDEN YAPILACAK - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ÖLÜM KÖPRÜSÜ YENİDEN YAPILACAK

Bu haber 06 Mart 2020 - 9:53 'de eklendi ve 3.145 kez görüntülendi.

Ak Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan Bandırma için çalışmaların ve projelerin devam ettiğini belirterek çevre yolları, dalçıklar, arıtma tesisi, Habibullah Köprüsü, hafriyat atık döküm sahası ve eski çöp sahası alanının ağaçlandırılması gibi konularda çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.
ÇEVRE YOLLARI
Özellikle Bandırma’daki trafik sorunu iyi bildiklerini söyleyen Doğan, “ Eti Maden ile Sanayi arasındaki trafik iş giriş ve çıkış saatlerinde oldukça tıkanıyor. Bu tıkanıklığı aşma adına kullanılmayan yan yolu düzelterek trafiğe açacağız. Böylece Balıkesir Bursa karayolunda rahatlama olacak. Araçlar ana yola çıkmadan direk Sanayi Bölgesine ulaşmış olacaklar.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla Çanakkale’den gelerek Bursa Balıkesir istikametine giden araçları Bandırma trafiğine sokmadan Bezirci ve Doğruca Mahallerinden Karacabey çatrağına çıkaracak çevre yolu çalışmalarımızı başlatacağız. Bu çevre yolunun açılmasıyla çevre yolu trafiği de rahatlamış olacak.
Külefli Mahallesinde bulunan ve çok sayıda kazaya sebebiyet veren Habibullah Köprüsünü yıkıp yerine 2020 yılı içinde 2 şeritli yepyeni bir köprü yapmayı hedefliyoruz. Böylece yaşanılan üzücü kazalarında bitmesini sağlamış olacağız” dedi.
NİSAN BAŞINDA KAZMALAR  VURULACAK
AB Fonlarıyla hayata geçirilecek olan Arıtma tesisi için 1. etap ihale sürecinin tamamlandığını ifade eden Doğan, “Bandırma’nın en acil sorunlarından biri olan artma tesisi için ihale 28 Milyon Avro’ya bitti. Nisan ayının hemen başında ilk kazmayı vuracağız. Proje 2 yıl içinde bitecek. Projenin tüm aşamaları Avrupa Birliği tarafından kontrol edilecek” dedi.
ÇÖP ALANI ISLAH EDİLECEK
Bandırma’da artık kullanılmayan çöp alanının ıslahı konusunda incelemelerin devam ettiğini belirten Başkan Doğan, “ Bu alanın ıslahı konusunda çalışmalara başlıyoruz. Öncelikle bu alandaki gaz çıkışını sağlamak ve herhangi bir patlamaya yol açmama adına gaz çıkış bacaları yapılacak. Bu çalışmaların ardından eski çöp alanı çitlerle çevirerek ağaçlandırma işlemine geçeceğiz. Yine Çakıl Mahallesinde yeni bir hafriyat atık döküm sahası teşkil ediyoruz. BASKİ tarafından Bandırma içinde kazılan tüm yolların onarımını yapıyoruz. BTT AŞ ve Kent estetiği ile koordineli bir şekilde yenileme çalışmalarında sona gelindi. Yine Büyükşehir Belediyemiz vasıtasıyla Otogar giriş kapısında otomasyon sisteminin alt yapı çalışmalarını tamamladık. “ dedi

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel