NOEL BABAYI SÜNNET ETMEK - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

NOEL BABAYI SÜNNET ETMEK

Bu haber 17 Ocak 2017 - 16:13 'de eklendi ve 2.258 kez görüntülendi.

Her yılbaşı geldiğinde eskiden aileler bir araya gelir, tombala oynanır, eğlenilir neşeli bir gece geçilirdi. İçkisini içmek isteyen içer, içmeyenlerde içenlere farklı gözle bakmazlardı. Yine eskiden Orduevinde, Şehir Kulübünde ya da Etibank lokalinde yılbaşı geceleri eğlenceler düzenlenir, insanlar eğlenirdi. Hiç kimse bu eğlencelere karşı çıkıp din, kitap, Noel Baba safsatalarına kalkışmazdı. Eğlenenlere kimse gavur gözüyle bakmazdı.
İşte o hoş görü ortamından bugünlere nasıl geldik bilmiyorum. Hoşgörü ne yazık ki yerini nefrete bıraktı. Noel ile yılbaşını ne ara bir araya getirdik. Yılbaşını kutlamak isteyenler ne zaman Hıristiyan oldu anlamadık. Birileri bizleri Allah ile aldatmaya, bizlerde yüce yaratan adıyla aldatılmaya başladık. Bu nefret ne zaman bu boyuta geldi? Ne ara şişme Noel Baba’yı sünnet eden nesil yetişti, bizler ne zaman insanların kafasına silah dayayan gösterilere imza atar olduk? Sonuç, birileri barış dini olan İslam adına kafa kesmeye, günahsız insanları taramaya başladı.
11 Ocak’ta fethedilen Mekke’nin fethi, yılbaşına alternatif olsun diye şimdilerde 31 Aralık’ta kutlanır oldu. Dincilik ne yazık ki Türk toplumunda muteber hale getirildi. Yüce kitabımız bölünmeyin diye yazarken dinciler fırkalara ayrılarak, kendi kitaplarıyla öğünür hale geldiler. Müslümanların Kuran-ı Kerim’i kendi dillerinde okuyarak anlamaları ve bu doğrultuda hayatlarını yaşamaları bu dincileri hep rahatsız ediyor. Onlar Kuran’daki İslam’ı değil, kendi yarattıkları ve inandıkları dini tercih ediyorlar. Çünkü ganimet orada bekliyor. Yorulmadan dindarların sırtından milyonlara ulaşmak çok kolay çünkü. Biraz gözyaşı, Allah nidaları ile parsayı topluyorlar.
Yılbaşını kutlamasını gavurluk olarak görenlerin yüzde kaçının cebinde Milli Piyango bileti vardır tahmin edebilir misiniz? Bu adamların kaç tanesi ramazan ayında tüm parasının kırkta birini zekat olarak veriyordur? Kaç tanesi dincilik kisvesine bürünerek eşini dostunu siyasi bağlantılarını kullanarak işe sokmuşlardır? Müslümanlığı kimselere bırakmayan bu dinciler hayatlarında kaç kere Maun Suresini okumuşlardır? Hz. Ali’nin ilmini öğrenmek, Hz. Ömer’in adaletini anlamak için uğraşmayanlar, İslam’ı Noel Babaya küfretmek zannediyorlar. Yazık.
Siyasi iktidarı destekleyen grupların içindeki bazıları ne yazık ki laik Cumhuriyetle hesaplaşma derdine düştüler. Geçmişte yaşadıkları mağduriyetin kini içinde yanıyorlar. Bu yolda onlar için her şeyi kullanmak mubah. Bunun için yüce dinimizi, aziz peygamberimizi bile bu kinlerine alet edebiliyorlar. Atatürk’e duydukları nefret ağızlarından küfür olarak dökülüyor. Yaratılan havuz medyasında 1938 yılı zulmün bittiği yıl olarak gösteriliyor. Bu ülkede özgürce namaz kılıyorsak, ezanımızı dinleyebiliyorsak, Türk bayrağı dalgalanabiliyorsa bunların hepsini Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına borçluyuz.
Ne yapalım o zaman diye sorarsanız. İnsanları seveceğiz, etnik kimliklerine ya da dini inançlarına göre sınıflandırmayacağız. Dinimizi ana kaynağı olan Kuran-ı Kerim’den öğrenerek hayatımızda uygulamaya çalışacağız. Harama el uzatmayacağız. Emaneti şimdilerde olduğu gibi siyasi iktidarın istediği kişilere değil, ehline vereceğiz. İçki ve uyuşturucudan uzak duracağız. Kamu mallarından çalmayacağız. Namazımızı kılmaya, orucumuzu tutmaya çalışacağız. İyi insan olacağız. Barışı savunacağız.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .