NE ZAMAN BANDIRMALILARLA BERABER OLACAKSINIZ Kİ? - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

NE ZAMAN BANDIRMALILARLA BERABER OLACAKSINIZ Kİ?

Bu haber 17 Eylül 2020 - 13:45 'de eklendi ve 2.156 kez görüntülendi.

Mustafa Kemal Atatürk’ü Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak için Samsun’a taşıyan vapurun adıdır Bandırma. Emperyalist güçlerin bozguna uğratılıp, denize döküldüğü, son kurşunun atıldığı kentin adıdır Bandırma. Kısacası kavgamızın şehri olan Bandırma’nın adı Kurtuluş Savaşı’nın hem başında hem de sonunda onurla yer alır. Bugün 17 Eylül Ayyıldız Tepe’de son kurşunların atılarak Bandırma’nın düşman işgalinden kurtulduğu gündür. Bu uğurda toprağa düşen tüm şehitleri rahmetle anıyorum.

Dediğim gibi bugün Bandırma’nın kurtuluşunu kutladık. Bir şehrin kurtuluşu o şehrin namusudur. 17 Eylül’de Bandırma’nın namusudur. İşte böyle bir günde bile ne hikmetse bölge milletvekillerimizin Ahmet Akın hariç tamamı bizimle olmadılar. Sayın vekillerim, Adil Çelik, Belgin Uygur, Mustafa Canbey, Mutlu Aydemir, Yavuz Subaşı, Ensar Aytekin, Fikret Şahin ve bağımsız vekilimiz İsmail Ok, kurtuluş günümüzde bu kentte olmayacak iseniz ne zaman Bandırmalı ile beraber olacaksınız ki?

Peki, sevgili Yücel Yılmaz Başkanım Bandırmalılar sizi kendilerinden görmelerine rağmen siz de bizi unuttunuz. Ancak biliyorum ki, seçimlerin yaklaştığı günlerde hepiniz Bandırmalılar ile kucaklaşmak, bizleri ne kadar sevdiğinizi söylemek için Bandırma’ya geleceksiniz. Galiba biraz geç olacak sanırım.

Sayın Cumhurbaşkanımıza danışmanlık yapanlar, Kurtuluş Savaşında son kurşunun atıldığı Bandırma’nın kurtuluş gününde onun adına bir çelenk göndermek ya da kutlama mesajı göndermek hiç mi aklınıza gelmedi. Üzüldüm.

Pandemi gölgesindeki kutlamalar da gerçekten ilginç bir o kadar da komik görüntülere sahne oldu. Mesela CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gönderdiği mesajı kimse alkışlamadı. Oysaki, alanda onlarca CHP’li vardı. Nezaket gereği denilebilir ama geçtiğimiz yıllarda böylesi mesajları partililerce alkışlanırdı. Nedense benim garbime gitti. Kültür Bakanı ve Adalet Bakanı’nın telgraf mesajlarının CHP Genel Başkanı’nın mesajından sonra okunması da sanki bir protokol sıralaması hatası gibi geldi bana.

Birde alandaki törenlere katılanların en ön sırada durma telaşları görülmeye değerdi. Sonradan gelenler ilk gelenleri iteleyerek araya girme çabaları kısmen başarılı oldu. İteleyerek yer açamayanlar üzgün bir şekilde ikinci sırada yer aldılar. Hele bir başkanımızın gazileri iteleyerek kendine yer açmasını çok başarılı buldum. Kelli felli daire başkanları bu itiş yarışına katılmayarak arka sıralarda kalmayı tercih ettiler. Bu sahneyi görünce aklıma yıllar önce kitap fuarında objektife girmeye çalışan meclis üyeleri geldi. Onlar da aynı şekilde birbirlerinin ayaklarına basarak, iteleyerek yer kapmışlardı. Demek ki, yıllar geçse de bazı alışkanlıklar değişmiyor. Burada bence çözüm protokol sıralamasıdır. Böyle törenler için bir düzen oluşturulmalı Cumhuriyet Meydanı’nda ve o düzeni sağlayacak görevli önde görülmeye meraklı kişileri uyarmalı!
Bugün alkışlayacağımız tek konu, Bandırma Belediyesinin etkinlere Son Kurşun Anıtında devam etmesi oldu. Bandırma’da son kurşunun atıldığı, onlara şehidin toprağa düştüğü yerde dua edilmez ise çok ayıp olurdu. Bu ayıbı bu şehre yaşatmayan Tolga Tosun Başkan’a teşekkür ederim. Pandemi’nin sonlandığı günlerde daha coşkulu ve yüksek katılımlı 17 Eylüller görmek umuduyla…..

He bir de unutmadan, Tolga Tosun Başkanın yarın 18 Eylül ‘de serhat diyarı Edincik’imizi de unutmayacağını ve en azından orada yatan şehitlerimize de bir dua okutup, çelenk sunacağını görmek isteriz. Çünkü Bandırma, Edincik ile Aksakal ile 54 mahallesi ile bir bütündür.

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .