NE KYK YURDUYMUŞ HANİ! - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

NE KYK YURDUYMUŞ HANİ!

Bu haber 19 Ocak 2022 - 9:13 'de eklendi ve 1.559 kez görüntülendi.

Aylardan bu yana Bandırma KYK yurdu ile yatıyor KYK yurdu ile kalkıyordu. Nihayet KYK Yurdunun akibeti Onyedi Eylül Üniversite Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in açıklamasıyla belli oldu.
Hadi bu sürece şöyle bir göz gezdirelim. 2 Bin kişilik KYK yurdu için önce aylarca yer arandı. Sonrasında İmam Hatip Lisesi yanındaki araziye yapılması için karar alındı. Bu karar bazı Ak Partili büyüklerin nedense hoşuna gitmedi. İmam Hatipli kızların rahatsız olacağı yönünde serzenişte bulundular. Ancak bu KYK Yurdunun bir kız öğrenci yurdu olduğu dikkate alınmadı. Uzunca bir süre KYK yurdu için Ak Partili büyükler ile bölge milletvekilleri adeta bilek güreşine tutuştu. Birileri yurdu başka bir yere taşımaya uğraşırken diğer birileri ise yurt yapılsın da nereye yapılırsa yapılsın moduna girdiler. Bu süreç de Ak Parti İlçe teşkilatı da çaresizce büyükler arasındaki çekişmeyi izledi. Toplantılar birbiri ardına yapılırken sonuç çıkmadı. Bütün bunlar yaşanırken kimse neden KYK yurdu yerinin yanlış ya da doğru olduğu konusunda görüş belirtmedi. Tüm görüşmeler, toplantılar ve tartışmalar gizli kapılar ardında gerçekleşti. Taraflardan birinin isyanı bile yer konusundaki farklılıkları sona erdirmedi.
Sonrasında tartışmalar sumen altı edilip konu soğumaya bırakıldı. Büyüklerin anlaşamaması dolayısıyla 2 Bin kişilik KYK yurdunun yapılmasından vazgeçildiği haberleri gelmeye başladı. Bu konuda kimse topa girmemeye özen gösterdi. Bölge milletvekilleri konu Bandırma olunca zaten ne duyarlar ne de görürler. Öyle de oldu. Kimse bu konuda açıklama yapmadı. KYK yurdunun yapımı için Balıkesir’e gelen ödeneğin yeni yılda kullanılamayacağı şeklindeki haberler yüksek sesle konuşulmaya başlandı. En sonunda bölge milletvekillerimizden biri Ak Parti Yönetim Kurulu toplantısında KYK yurdu yapımından vazgeçildiğini ifade etti. Böylece yurt konusu birileri için kapanmış oldu.
Konusu kapandığı sanılan KYK Yurdu için bombayı Üniversite Rektörü Süleyman Özdemir patlattı. Gazetecilerle bir araya gelen Rektör 2 Bin kişilik KYK Yurdu inşaatı için yerin belli olduğu ve kısa sürede yapımına başlanılacağını söyledi. Bölge milletvekilimizin KYK Yurdu yapılmayacak açıklamasının ardından Rektör Beyin açıklaması Ak Parti yönetiminde şaşkınlıkla karşılandı. Kendilerine yapılmayacak denilen yurdun müjdesini Rektörün vermesi teşkilatta hiç de hoş karşılanmadı. Öyle ya Bandırma’ya yapılacak yatırımları siyasilerin vermesi adet haline gelmiş iken bu haberden kendilerinin haberdar olmamaları kabul edilemezdi.
Peki, KYK yurdu yapılmayacak diyen bölge milletvekilimizin de bu müjdeden haberi yok muydu? Bandırma’ya yapılacak yatırımdan bölge milletvekilimizin haberi yoksa eyvah, yatırımdan haberi olup da ilçe teşkilatına söylemedi ise daha bir eyvah derim.
Her seçimde bütün partiler listelerinden mutlaka Bandırmalı bir siyasetçiyi listeye sokmuş iken ne yazık ki bu dönem Bandırma’da yaşayan, Bandırma sokaklarını bilen birini listelerine almadılar. Balıkesir’in daha az nüfuslu ilçelerinden seçilen siyasetçiler Bandırma için karar verir oldular. Bu yanlış liste seçimi için Bandırma’daki siyasi parti teşkilatları ses bile çıkarmadılar. Bu siyasilerin beklentileri Bandırma’nın çıkarlarından önde geldi. Umarım 2023 seçimlerinde tüm siyasi partiler bu yanlışa tekrar düşmezler. Bandırma’yı gerçekten seven, sahiplenen bir hemşerimizi listelerine alırlar. İlçe teşkilatları da kuyrukları kıstırıp beklemek yerine Bandırma için tavır koyabilirler. Yoksa kavgamızın şehri olan Bandırma yine sahipsiz kalır.

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .