MUSTAFA SARIGÜL BANDIRMA’DA AF ÇAĞRISI YAPTI - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

MUSTAFA SARIGÜL BANDIRMA’DA AF ÇAĞRISI YAPTI

Bu haber 27 Mayıs 2022 - 14:09 'de eklendi ve 631 kez görüntülendi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Bandırma Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi önünde düzenlediği basın toplantısında af çağrısında bulundu.

Affet Türkiyem adını verdiği kampanya çerçevesinde cezaevleri önünde basın toplantıları düzenleyen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün bugünkü durağı Bandırma oldu. Yaptıkları çağrının siyasi değil vicdani olduğunu belirten Sarıgül “Kader mahkumlarını ve onların ana babalarını sevindirmek gerekiyor. Bu insanları ve ailelerine devlet olarak sahip çıkmak zorundayız. Türkiye Değişim Partisi olarak 9 Nisan’da, bir af çağrısında bulunduk. Af çağrımız toplumun her kesiminde ses getirdi. Bakanlar kurulumuza çok teşekkür ediyorum. Özellikle 90 bin kişiyi ilgilendiren pandemi koşullarında 2,5 yıldır dışarıda bulunan kader mahkumlarının süreleri uzatıldı, cezaevleri de gerçekten rahatladı. Artık genel af çıkarmanın zamanıdır.”

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Sarıgül, CHP İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz’ün Finlandiya açıklamalarını, hükümlü aileleriyle yaptığı görüşmeleri ve Millet İttifakının oluşturduğu 6’lı masa toplantılarını değerlendirdi.  Sarıgül, “ Sayın Çeviköz’ün ülkemizi dışarıya jurnalleyen, ülkemizi dışarıya negatif bir şekilde anlatan, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü ilgilendiren konularda görüşlerine ve düşüncelerini esefle karşılıyorum. Büyükelçilik yapmış olan bir kişinin, devletimizde diplomat olarak görev yapmış bir kişinin ulusal politikalar konusunda kişisel görüşünü anlatmasını esefle karşılıyorum. İnanıyorum ki Cumhuriyet Halk Partisi yetkililer bu arkadaşla ilgili gerekli yasal işlemleri başlatacaktır. Çünkü ben biliyorum ki Cumhuriyet Halk Partisi’nin görüşü ulusal birlikten yana bir görüş olmalıdır, Atatürk Milliyetçiliğinden yana bir görüş olmalıdır. Türkiye Değişim Parti olarak NATO konusunda izlenen politikaları şu anda beğeniyoruz.

6 lı masa çok erken kuruldu. Bu masada emekçiler, emekliler, EYT’liler yok. Biz Değişim Partisi olarak ülkenin Cumhur ve Millet İttifaklarına mahkum olmadıklarını göstereceğiz. “ Dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .