MUHASEBENİN GELECEĞİ MASAYA YATIRILDI

MUHASEBENİN GELECEĞİ MASAYA YATIRILDI

ABONE OL
27 Şubat 2024 11:12
MUHASEBENİN GELECEĞİ MASAYA YATIRILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi (BANÜ) ve Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) iş birliğinde “Gelecek Yüzyılda Muhasebe Mesleği ve İnovasyon” isimli söyleşi gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşinin moderatörlüğünü TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan yaptı. Konuşmacı olarak ise Türk- Alman Üniversitesi Prof. Dr. Göksel Yücel ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Prof. Dr. Burcu Adiloğlu yer aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan etkinlikte, BANÜ tanıtım videosu izletildi. Açılış konuşmasını BANÜ Dekanı Prof. Dr. Serap Palaz gerçekleştirdi. Dekan Palaz, “Muhasebe mesleği iş dünyasının temel taşlarından biridir ve gelecekte bu özellikleri sürdürmeye devam edecektir Ancak bu rolü etnik tüketebilmek için inovasyona ve sürekli öğrenmeye odaklanmalıyız. Günümüzde iş dünyası hızla değişiyor ve bu değişimle birlikte muhasebe mesleği de yeni zorluklarla karşı karşıya kalıyor. Dijitalleşme, yapay zeka, büyük veri ve diğer teknolojik gelişmeler, muhasebe uygulamalarını şekillendirmekte ve mesleği daha önce görülmemiş bir hızla evrilleştirmektedir.” dedi.
Söyleşinin sonunda, TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan’a, Türk- Alman Üniversitesi Prof. Dr. Göksel Yücel ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Prof. Dr. Burcu Adiloğlu’na plaket ve çiçeklerini Balıkesir Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Onur Batır, Dekan Prof. Dr. Semra Palaz ve Balıkesir Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Bandırma Temsilcisi Yusuf Can takdim etti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.