MIZRAK ARTIK ÇUVALA SIĞMIYOR - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

MIZRAK ARTIK ÇUVALA SIĞMIYOR

Bu haber 15 Haziran 2022 - 10:12 'de eklendi ve 803 kez görüntülendi.

AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan, youtube’den yayın yapan Bandırma Şehir Web Tv’de “Gündem” Programına konuk oldu. Cemal Atabey ve Necdet Mancılık’ın sorularını yanıtlayan Doğan, Bandırma için artık mızrağın çuvala sığmadığını ve “Cumhuriyetin 100 ncü yılında 100 il projesinde” Bandırma’nın il olması gerektiğini ifade etti.
Programda ilk olarak Ak Parti Bandırma’ya hizmet getirmiyor diyenlere cevap veren Mehmet Doğan “Ak Parti Bandırma’ya hizmet getirmiyor diyenlere ilk olarak şunu söylemek isterim. Bandırma ‘da siyaset yıllarca kavga kültürüyle yapılmış. Bandırma artık bu kavgacı siyaseti istemiyor. Biz bu dönem bunun dışına çıktık ve Bandırma’ya nasıl hizmet ederiz derdine düştük. Bandırma Belediyesi’nin şu anki Başkanı Tolga Tosun Benim çocukluk arkadaşım. Seçimi kazandı ve bu kentin şehr-i emin’i oldu. Bizde kendi kulvarımızda milletvekillerimizle, daire müdürlerimizle birlikte Bandırma’ya hangi yatırımları hizmetleri getirebiliriz diye çalışmalar yapıyoruz. Bunun yanı sıra kavga edeceğimiz zamanlarda gelebilir ama biz şova dönük kavgaların değil, şehrimize daha iyi nasıl hizmet ederiz diye kavga veririz. Eti Maden Bandırma için çok önemli bir kurumdur. Hem istihdam açısından hem de bu kente kazandırdığı katma değer açısından, mesela şu anda orada 1545 personel çalışıyor. Şu anda burada yatırımı planlanan dokuz tesis daha olacak. Bu yatırımlar sonucunda da 500 kişilik daha artı istihdam sağlanacak ki, burada üretilen ürünlerle ihracat rakamlarının nerelere ulaşacağından bahsetmiyorum bile. Bu şu açıdan önemli; Eti Maden’in Türkiye’nin başka yerlerinde de tesisleri var. Bu yatırımlar buralara da yapılabilirdi ama biz uyguladığımız siyasetle ve ikili ilişkilerimizle yatırımların buraya yapılmasını sağladık.” dedi.
AVM Kavşağı, Kültür Merkezi, Diş Hastanesi neden bitmiyor?
Ak Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan, Başlanan yatırımlar neden yavaş ilerliyor? Sorusuna şu şekilde cevap verdi. “ Hepimiz biliyoruz ki ülkemiz de tüm dünyada bir pandemi döneminden çıktık. Çok sıkıntılı bir süreçti ve hala bunun getirdiği sıkıntılar tüm dünya ile birlikte biz de yaşıyoruz. Şikayet edilen yatırımlardan bir tanesi AVM’nin önündeki kavşaktı. Şimdi gidin bakın ciddi şekilde çalışmalar hızlandı. Hem yeni gelen Karayolları Bursa Bölge Müdürümüzün hem de bizim yaptığımız çalışmalarla Yüklenici firma şu anda 7/24 çalışıyor. Ben bu projenin en geç Ağustos sonunda biteceğine inanıyorum. Bakın Kültür Merkezi ve Diş Hastanesi neden bitirilemedi deniyor. Bu bizden kaynaklanan bir durum değil. İhaleyi alan firma ki başka yerlerde de aldığı ihaleler var. Ticari faaliyetini sonlandırdı. Gecikme bu yüzden oldu. Bizde bu konunun çözümü için çalıştık. Şimdi Balıkesir Valiliği devreye girdi ve doğrudan teminle buraları tamamlayacağız. Sonuç olarak biz başlattık, yine biz bitireceğiz.
Ak Parti Bandırma’yı cezalandırıyor mu?
Ben buna kesinlikle inanmıyorum. Böyle bir şey mümkün olabilir mi? Bakın Türkiye’nin göz bebeği olan ilçelerden birinde yaşıyoruz. Bandırma Geçmişte Ak Parti belediyeciliğiyle tanıştığı zaman dönemin Belediye Başkanı Cemal Öztaylan’ın Bandırmaya kazandırdıklarını herkes biliyor. Üç dönemdir CHP iktidarda ama bu üç dönemde Bandırmaya o dönem yapılanların dışında ne yapıldı? Madem hizmet etmek istiyorlar, Cemal Öztaylan’ın Bandırmaya kazandırdığı o tekel binalarının yerlerini proje üretsinler. Kimse merak etmesin önümüzdeki dönem Bandırma Ak Partiyi iktidara taşıdığında biz hepsini yapacağız. Birde o dönem Satan değil, alan belediye olacağız demişlerdi. Dursun Başkan zamanında başlayan satışlar hala devam ediyor. Bizim kazandırdıklarımızı onlar sattı.
100. Yılda 100 il projesi
Sizde duymuşsunuzdur. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında 100 ile ulaşma projesi var. Biz bu illerin içerisinde Bandırma’nın da olacağına inanıyor ve bunun doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz. Çünkü artık mızrak çuvala sığmıyor. Önümüzdeki 5 yılda Bandırma nüfusunun yüzde 35-40 artacağını konuşuyoruz. Bunları üst üste koyduğunuzda ben Bandırma’nın o yüz ilin arasına gireceğine inanıyorum.
Marmara OSB verimli tarlaların üzerine mi inşa ediliyor?
Marmara OSB, 2016 yılında başlayan bir proje. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı burayı sanayi alanı olarak işaretledi. Sonrasında buradaki arazilerin sahipleriyle anlaşılarak yerler alındı. Hiçbir mahkeme süreci yaşanmadı. Toplamda 67 parsellik bir alan ve buraya gelecek olan yatırımlarda ileri teknoloji yatırımları. Yani öyle çevreyi kirletecek demir çelik fabrikası, asit fabrikası gibi tesisler burada olmayacak. Dolayısıyla öyle anlatıldığı gibi çevre kirlenmeyecek. Bu birkaç kişinin yaratmaya çalıştığı bir algı operasyonudur. Marmara OSB Bandırma’nın önünü açacak bir projedir. Sağlayacağı istihdam ve üreteceği katma değerle Bandırma’nın daha da gelişmesine katkı sağlayacaktır.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bandırma’ya neden yatırım yapmıyor?
Ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Bakın Büyükşehir ilk kurulduğunda Rahmetli Edip Uğur kurucu başkandı. Bandırma ve bu bölge için hazırladığı projeleri siz biliyorsunuz. CHP’lilerde dahil olmak üzere pek çok siyasiyi, iş insanını aldı Rotterdam’a götürdü. İnsanlar ikna oldular ve proje planlama aşamasına geçti. Sonra Ordonat alanı için yarışma yapıldı. Orası Bandırmalılara hizmet edebilecek çok güzel bir alan olacaktı. Mesela bugün yapımının sonuna gelinen Kavşak onun projesidir. O büyükşehir Belediye Başkanıyken bu projeyi ortaya çıkarıp önünü açtı. Bir diğer konu Bandırmanın geçmişte yaşadığı su sıkıntılarını biliyoruz. BASKİ kurulduktan sonra Bandırmada hiç su sorunu yaşandı mı? Çünkü ona göre alt yapı yatırımları yapılıyor. Bakın şimdi Yücel Yılmaz görevde ve gerçekten iyi bir yönetici, ayrıca vizyon sahibi bir başkan. Devamlı Bandırmaya geliyor ve Tolga Başkan ben oturup önemli konuları konuşuyoruz. O Bandırmaya ne yapabiliriz, Bandırmanın önünü nasıl açabiliriz onun derdinde. Sonrasında kapalı kapılar ardında yapılan bu konuşmalar Bandırmaya ya farklı anlatılıyor ya da hiç anlatılmıyor. İşte Edincik Merası olayı. Yücel Başkan buraya geldi, Tolga Başkanla oturduk konuştuk. Kendisi kendisi bu arazinin yarısını siz alın, yarısını da biz alalım. Bandırmaya yakışan bir proje yapalım dedi. Ne oldu? Birkaç kişi karşı çıktı. Sonuçta ne Bandırma’nın ne de Büyükşehir’in oldu. Arazi Milli Emlak’a kaldı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .