MİRZA ABA ALTINDAN SOPAMI GÖSTERİYOR!

MİRZA ABA ALTINDAN SOPAMI GÖSTERİYOR!

ABONE OL
30 Ekim 2023 18:28
MİRZA ABA ALTINDAN SOPAMI GÖSTERİYOR!
3

BEĞENDİM

ABONE OL

Evet Bandırma siyaseti 2024 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçim havasına yavaş yavaş girmeye başladı. Tabi ki bu hareketlilik en çok onbeş yıldır yerel iktidarda olan Bandırma CHP ilçe örgütünde görülüyor.
Şu anda Belediye Başkan aday adaylığı için ismi zikredilenler mevcut Başkan Tolga Tosun, geçmiş dönem Başkanlarından Dursun Mirza, Belediye Meclis Üyesi Metin Ok ve Belediye Başkanlığı için dördüncü kez aday adayı olması beklenen Ozan Onur olmakla birlikte bu isimlerin arasında seçim kartlarını açık açık oynayan tek isim Dursun Mirza’dır.
Mirza 2019 yılında kendisine verilmeyen başkan adaylığını unutmamış olacak ki büyük bir intikam hırsıyla siyasi hamleler yapıyor. Özellikle kendi sosyal medya hesabında ve bazı basın yayın organlarına yaptığı açıklamalarda ben aday adayı değil Bandırma Belediye Başkan adayıyım sözlerini kullanırken kafalarda birçok soru işaretleri bıraktı. Şimdi ise Mirza’nın geçtiğimiz hafta içinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaretinden sonra kamu oyuna “Bandırma’da CHP’nin Belediye Başkan adayı benim, ben olacağım” gibi buna benzer mesajlar vermesi okları Mirza’ya çevirdi.  Ayrıca 2019 yılında adaylığı gelmeyince, Kılıçdaroğlu’na “CHP senin partin mi?” diye çıkış yapıp, Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’a veryansın ederek hakkını helal etmemesi, kaypak siyaset yapmakla suçlamasına rağmen gerek Kılıçdaroğlu’yla gerek Akın’la fotoğraf vermesi, dirsek temasında olması herhalde siyasetin bir başka yüzü olmalıdır.
Merhum Süleyman Demirel’in dediği gibi “DÜN DÜNDÜR BUGÜN BUGÜNDÜR.” Bakın beyler! Dursun Mirza yıllarını siyasete vermiş iyi bir örgütçüdür, kaybetmeyi sevmez, kaybettirenlerden de intikam almak için uğraş verir. Onun için de Mirza’nın CHP Genel Merkezine yaptığı ziyaret “aba altından sopa göstermek” gibi geldi bana. Nedeni ise Mirza 2019 seçimlerinde adaylığı gelmeyince DSP’ den gelen adaylık teklifini kabul etmemiş, ben bölen olarak anılmak istemiyorum demişti.
Peki şimdi Mirza’nın 2024 yılında yapılacak olan seçimler için açık açık oynadığı adaylık kartını Kılıçdaroğlu ve Akın görmezden gelip rest derlerse; Mirza bölen mi olur bölmeyen mi? Bence bölen olur! Bu sefer siyasi duruşunu ideolojisini bir kenara bırakır, gelen teklifleri değerlendirir. İşte Mirza’nın en büyük kozu ve genel merkeze aba altından sopa göstermesinin sebebi bana sorarsanız bu! Mirza bir seçim oyunu oynuyor ve  ‘ya olacak ya olacak’ diyor ama Genel Merkez bu oyunu yer mi yemez mi onu ben bilemem! Bildiğim tek şey siyasette kaş yapayım derken göz çıkartan çok politikacılar gördüğümdür. Şimdiden konuşmak zor! Önümüzdeki günlerde CHP’de büyük kurultay olacak. Belki taşlar yeniden yerinden oynayacak. Aynen Bandırma’daki siyasi kulislere düşen son bombalar gibi! Dedikodu mekanizması iyi çalışıyor! Neymiş efendim geçtiğimiz haftalarda kentimize “CHP Genel Merkezinden görevli bazı arkadaşlar gelmiş ve isimleri önceden belirlenmiş bazı partili üyelerle ankete benzer görüşmelerde bulunarak Bandırma’da kimi Belediye Başkanı görmek istersiniz gibi sorular yönetmişler.” Burası önemli ortaya çok ilginç bir sonuç çıkmış “Üyelerin yarısı sırasıyla Mirza, Tosun ve Metin Ok derken katılımcı üyelerin diğer yarısının tamamı ne Mirza ne Tosun ne de Ok, Bandırma’nın yepyeni vizyon sahibi genç, partiyi kavgalardan, kaostan uzak tutacak birleştirici bir belediye başkanına ihtiyacı olduğunu belirtmişler” hatta ortaya bir isim bile çıkmış! Valla ben ismi duydum ama şaşırmadım değil! Olur mu olur dedim. Ama her şey büyük kurultaydan sonra netleşeceğinden, siyasi kulislere düşen bu bomba gelişmeyi takibe devam edeceğiz. Bakalım zaman bizlere neler gösterecek?

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.