MİRZA: 3 AYDA 42 MİLYON LİRA BORÇ ÖDEDİK

MİRZA: 3 AYDA 42 MİLYON LİRA BORÇ ÖDEDİK

ABONE OL
10 Temmuz 2024 16:07
MİRZA: 3 AYDA 42 MİLYON LİRA BORÇ ÖDEDİK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Festival için 9 milyon 300 bin lira harcandı

Belediye Başkanı Dursun Mirza Temmuz ayı Belediye Meclisinde yaptığı konuşmada 3 aylık süreçteki ekonomik verileri açıkladı. Festival giderinin firmalar tarafından karşılandığını belirten Başkan Dursun Mirza 3 gün süren Kuşcenneti Festivali için firmaların 9 milyon 300 bin lira ödediğini ifade ederek, Bandırma Belediyesinin kasasından hiçbir harcama yapılmamıştır dedi.

3 ayda borç stokumuz 42 milyon lira azaldı

3 aylık periyotta kalan borç stokunu eritmeyi başardıklarını söyleyen Belediye Başkanı Dursun Mirza “ 3 ayda 181 milyon lira gelir kalemi oluşturduk. 20 milyon lira rezerv ile toplamda 201 milyon lira gelire ulaştık. Bu zaman diliminde de toplam Bandırma Belediyesi olarak 168 milyon lira harcama yapmışız.

Gelirlerimiz dahilinde borcumuz olan firmalara  toplam 32 milyon 632bin lira ödeme gerçekleştirdik. 15 işçimize kıdem borçlarına mahsuben 4 milyon lira ödedik. Kalan diğer 4 milyon lirayı da önümüzdeki ay ödeyeceğiz. Vergi Dairesine borcumuz vardı. 3 ayda Vergi Dairesine 1 milyon 750 Bin lira borç ödedik. Bütçeyi denkleştirme çabalarımız sonucunda asfalt zifti ( Bitüm ) almaya başladık. Tüpraş’tan nakit para ile 7,5 milyon liralık asfalt zifti aldık. Biriken doğalgaz borçlarımız için Doğalgaz firmasına 1 milyon lira ödedik. 4 milyon lira olan elektrik borçlarımız için de 2,5 milyon lira ödeme gerçekleştirdik. Kamu giderleri olarak da 550 bin lira ödeme yaptık. 3 ayda toplamda Bandırma Belediyesi olarak 42 milyon 685 bin lira borç ödemiş olduk.”

1/5 bin planlar- işgaliyeler-Malta Dersi projesi-Kültür Merkezi

Temmuz ayı Belediye Meclisinde gündeme dair konulara da açıklama getiren Başkan Dursun Mirza “ 10 yıldan bu yana Bandırma’nın 1/5 binlik imar planları yapılamadı. 31 Mart seçimleri sonrasında bu konuda Balıkesir Büyükşehir Başkanımız Ahmet Akın’ın destekleriyle çalışmalar başladı. Olumlu yönde oldukça mesafe aldığımızı söyleyebiliriz. Bazı tarım görüşlerini almasak da 2 toplantı sonrasında çalışmaları Büyükşehir meclisine getirmeyi hedefliyoruz.

Bandırma’da sıkıntı yaratan işgaliyeler konusunda da çalışmalara hız verdik. Encümen toplantılarının ardından sahaya inerek incelemeler yapıldı. Her sokak ve caddenin kendi durumuna göre komisyon olarak sonuca varacağız. Önceki dönem yapımına başlanan Malta Deresi Projesi ile raporlar hazırlıyoruz. En kısa zamanda bu konuyla ilgili olarak kamuoyuna bilgi vereceğiz. Öğrenci yurdumuzun yapımında sona gelindi. Önümüzdeki eğitin dönemi için öğrenci alımlarına başlayacağımızı düşünüyoruz. Yapımı 20 yılı aşkın bitirilmeyen Kültür Merkezi için ihale tamamlandı. Bandırmalı bir müteahhit arkadaşımız projeyi aldı. 1 sene içinde Kültür Merkezinin biteceğini söyledi. “

Atık malzemeleri takas yoluyla değerlendirmek istiyoruz

Bandırma Belediyesi şantiyesinde çok büyük miktarlarda atık malzeme biriktiğini belirten Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza “ 1995 yılından bu yana şantiyemizde atık malzemeler stoklanıyor. Yasal yollardan bu atıklardan kurtulmamız gerekiyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi taka yöntemi ile atık malzemeleri değerlendirmiş. Bizde bu yolu kullanarak atık malzeme stoğumuzu bitirmek istiyoruz. Belediyemizin kamyonları oldukça eskimiş durumda. Takas için sıfır ya da 2. El kamyon alabiliriz. Bu konuda Araştırma ve İnceleme Komisyonun inceleme yapmasını istiyoruz. “ Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.