MİLLİ EKONOMİNİN TEMELİ ZİRAATTIR

MİLLİ EKONOMİNİN TEMELİ ZİRAATTIR

ABONE OL
15 Mayıs 2024 09:37
MİLLİ EKONOMİNİN TEMELİ ZİRAATTIR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Can Ata Tan 14 Mayıs çiftçiler gününü kutladı. Geçimini topraktan sağlayan, topraktan aldığı ürüne değer katarak onu bizlere ulaştıran çiftçilerimizin emeği kutsaldır diyen Tan ” Çiftçiler, doğanın armağanlarını koruyarak ve sürdürülebilir tarım uygulamalarını benimseyerek çevre, insan ve hayvan sağlığına büyük katkıda bulunmaktadır. İşte bu sebeple Ulu Önder Atatürk “Köylü Milletin efendisidir” demiştir.

Her platformda tarım sektörünün önemine işaret ettik. Çünkü insanlar, gıda dışında her çeşit ihtiyaçlarını kısıtlayabilirler. Ancak gıdadan, beslenmeden vazgeçmek mümkün değildir. Bu önemli görevi yerine getiren emekçi çiftçilerimize daha çok özen göstermeli ve üretimlerine destek olmak için gerekli destekler verilmeli, üretimin devamlılığı sağlanmalıdır. Ülke ekonomilerindeki kalkınmadan ziraat önemli bir yer edinmektedir. Ve yine M. Kemal Atatürk’ün “Milli Ekonominin Temeli Ziraattır”  sözünü unutmamalıyız.

Bugün de çiftçilerimizin günü. “14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü” nü kutlar, çiftçimizin ürettiği her ürünün bereketli ve bol kazançlı olmasını diler, aile fertleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu günler dilerim.” Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.